×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: ja ES ieviestu vienotus bēgļu pabalstus, Latvijā tie būtu deputātu algu līmenī (13)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ja Eiropas Savienībā (ES) ieviestu vienotus bēgļu pabalstus, Latvijā tie būtu Saeimas deputātu un ministru algu līmenī, trešdien Saeimas Eiropas lietu komisijā, atbildot uz deputātu jautājumiem, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Saeimas komisija trešdien diskutēja par Latvijas pozīciju Eiropadomes sanāksmē par migrāciju, un deputātiem bija vairāki priekšlikumi, kādus papildinājumus iekļaut valdības atbalstītajā valsts pozīcijā.

Nacionālās apvienības (NA) deputāts Edvīns Šnore rosināja pozīcijā pieminēt, ka Latvija aicina ES dalībvalstis samazināt bēgļu pabalstus, jo tie esot pārāk lieli. Pēc politiķa domām, “diezgan dāsnie pabalsti” ir imigrācijas veicinošs faktors.

Tomēr ārlietu ministrs šādu priekšlikumu neatbalstīja, norādot, ka diskusijas atvēršana par vienotiem pabalstu standartiem negūs cerēto rezultātu par pabalsta samazinājumu.

“Būsim reāli, ja mēs noteiktu vienotu pabalstu Eiropas Savienībā, tad tas būs daudz augstāks nekā pašlaik Latvijā,” viņš sacīja.

Rinkēvičs aicināja lēmumus par to, cik katrā valstī izmaksāt pabalstos bēgļiem, atstāt nacionālā ziņā. Ministrs atzīmēja, ka ir bijuši vairāki mēģinājumi no bagātākajām ES valstīm ieviest vienotus bēgļu pabalstus, tomēr tostarp Latvija ir kavējusi pieņemt šādus noteikumus.

“Tādā gadījumā pabalsti varētu būt gan ministru, gan deputātu algu līmenī. Es uzskatu, ka šo diskusiju nevaram atvērt, nevaram arī rakstīt [pozīcijā] un jaukties citu valstu darīšanās, tā līdz šim ir bijusi katras valsts politika,” viņš pauda.

Politiķis uzsvēra, ka nevar piekrist šādam priekšlikumam, jo tādā gadījumā Latvijai katram bēglim būtu jāizmaksā pabalsts vairāku simtu eiro apmērā. Reizē viņš norādīja, ka deputāti, protams, varot grozīt Latvijas pozīciju, tomēr tādā gadījumā jārēķinās ar sekām.

Arī komisija šādu Šnores priekšlikumu neatbalstīja.

Jau ziņots, ka Saeimas Eiropas lietu komisija trešdien vienbalsīgi apstiprināja Latvijas valsts pozīciju Eiropadomes sanāksmē, kas notiks ceturtdien un piektdien par migrācijas krīzi un iespējamajiem risinājumiem.

Pašlaik Latvijā bēgļu pabalsts ir 256 eiro mēnesī, tomēr koalīcijas partijas ir vienojušās par to, ka tas būtu jāsamazina. Konkrētu summu valdību veidojošās partijas varētu nosaukt 19.oktobrī pēc tam, kad Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāres vadītā darba grupa plāno iepazīstināt ar precīzu izmaksu plānu bēgļu uzņemšanai un patvēruma meklētāju sistēmas izveidei Latvijā.

Lēmumam par bēgļu pabalsta samazināšanu gan nepiekrīt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”), norādot, ka cilvēki ar zemāku summu nespēs Latvijā izdzīvot.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ja ES ieviestu vienotus progresīvos nodokļus Atbildēt

  Tad Latvijas ar nodokļiem neapliekamais ienākumu minimums būtu Luksemburgas,Beļģijas,Nīderlandes,Francijas un Dānijas neapliekamā minimuma līmenī!

 2. UN VĒL*:

  2. Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs ir:
  2.1. Valsts sociālo pabalstu likuma 13.panta pirmajā daļā minētajām personām, izņemot invalīdus kopš bērnības, – 64,03 euro mēnesī;
  2.2. invalīdiem kopš bērnības – 106,72 euro mēnesī.

  *http://likumi.lv/doc.php?id=202850

 3. “…norādot, ka cilvēki ar zemāku summu (…256 eiro mēnesī…) nespēs Latvijā izdzīvot.”
  TOSTARP*:
  Vecuma pensijas minimālais apmērs:
  ja apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem, ir vienāds ar valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,1 (70,43 euro, invalīdam kopš bērnības – 117,39 euro);
  ja apdrošināšanas stāžs ir no 21 gada līdz 30 gadiem, ir vienāds ar valsts sociālās nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,3 (83,24 euro, invalīdam kopš bērnības – 138,74 euro);
  ja apdrošināšanas stāžs ir no 31 gada līdz 40 gadiem, ir vienāds ar valsts sociālās nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,5 (96,05 euro, invalīdam kopš bērnības – 160,08 euro);
  ja apdrošināšanas stāžs ir 41 gads un vairāk gadu, ir vienāds ar valsts sociālās nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,7 (108,85 euro, invalīdam kopš bērnības – 181,42 euro).
  *http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/pensionariemsenioriem/vecuma-pensija

 4. Ak vai cik žēl,ak vai cik žēl... Atbildēt

  ka nedzīvojam Ungārijā (Slovākijā,Čehijā)!

 5. Latvijai tie jāpilda būtu,ja visus izdevumus segtu ES! Ne ES,ne ANO nevar piespiest bēgļiem maksāt vairākkārt lielākus pabalstus! Vietējie iedzīvotāji nav ne vergi,ne dzimtcilvēki,ne lopi!
  Arī uz viņiem attiecas tās pašas cilvēktiesības!

 6. Ja nebūtu nelietīgo kampēju un eiro naudas izšeptētāju, shēmistu, tad nauda pietiktu visiem.

 7. Nupat dzirdeeju vaacu TV, ka beeglji dabuus tikpat cik Harz 4 bezdarbnieki, apm. 395 € meenesii, Kritdemokrati gribeeja dot mazak, bet to liedz cilveektiesiibas.

 8. Nav dzirdēts ka deputāti censtos panākt vienotas minimālās pensijas,algas ES.Kāds tam varētu būt iemesls?Vai tiešam bailes no sociālās nevienlīdzības mazināšanas.Tas ka vidējās pensijas katastrofāli atpaliek no minimālās algas ir kauns un negods Latvijas sociālās politikas veidotajiem un nav saprotams kādēļ šī lielā sociālā grupa tiek atstumta no reāla dzīves līmeņa pieauguma.

  • Valsts var daliit tikai tkdaudz naudas, cik iedziivotaaji sasaimnieko. Kad to sapratiisiet!

   • nēģeriem tomēr varam iedalīt vairāk kā Latvijas iedzīvotāju bērniem vai veciem ļaudīm?Nez ar ko tad nēģeri tā izpelnījušies Latvijas valsts priekšā?

   • attiecās tiesi uz dalīšanu un skaitīšanu – organizēšanu. bet nu dala viņi no sākuma sev, tad pārējiem… vajadzētu saeimas sistēmu pamainīt – ievēlēt cilvēku no rajona, konkrēti, un tas būtu darbs bez algas. nu labi, kādi 250- 300 mēnesī, lai kalpo valstij un tautai ar god, tāpat kā to dara skolotāji.

 9. Nav dzirdēts ka deputāti censtos panākt vienotas minimālās pensijas,algas ES.Kāds tam varētu būt iemesls?Vai tiešam bailes no sociālās nevienlīdzības mazināšanas.Tas ka vidējās pensijas katastrofāli atpaliek no minimālās algas ir kauns un negods Latvijas sociālās politikas veidotajiem un nav saprotams kādēļ šī liela sociālā grupa tiek atstumta

Draugiem Facebook Twitter Google+