×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Rinkēvičs: jaunā Lībijas bēgļu plūsma var sasniegt miljons cilvēku (9)

Foto - LETA/ReutersFoto - LETA/Reuters

Fotogrāfija saņēmusi Pulicera balvu

Aptuveni miljons cilvēku šajā pavasarī un vasarā varētu doties bēgļu gaitās no Lībijas uz Eiropu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pieļāva ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ministrs atzina – pa tā dēvēto Balkānu ceļu patvēruma meklētāju plūsma ir mazinājusies, vienlaikus vērsa uzmanību uz to, ka pilnībā apturēt to nav iespējams. “Migrācija pilnībā nevar tikt apturēta. Mūs uztauc Lībija, kur varētu būt koncentrējušies ap miljons cilvēkiem, kas vēlētos vasarā – pavasarī pārcelties uz Eiropu,” uzsvēra ārlietu ministrs. Rinkēvičs pauda, ka šobrīd patvēruma meklētāju dinamika ir vairāk redzama Vidusjūrā un apdraudētākās valstis ir Itālija kā arī Malta.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka šķērsojot Vidusjūru, Itāliju sasnieguši vairāk nekā 6000 nelegālo imigrantu, iepriekš paziņoja ANO Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM), brīdinot, ka imigrantu pieplūdums turpināsies. Pagaidām nekas neliecina, ka imigrantu pieplūdums būtu saistīts ar ES un Turcijas vienošanos imigrantu pieplūduma samazināšanai caur Grieķiju vai ar tā dēvētā Balkānu migrācijas maršruta slēgšanu, uzsvēra IOM preses pārstāvis.

Vairums no imigrantiem šķērsoja jūru gumijas laivās, vidēji pa 130 cilvēkiem vienā laivā, norādīja IOM. “Daudzi no viņiem bija no Subsahāras Āfrikas, un mēs esam konstatējuši pieaugumu skaitļos no Somālijas pussalas, sevišķi Eritrejas,” sacīja IOM Romas biroja vadītājs Federiko Soda, piebilstot, ka pēdējos mēnešos no Lībijas ceļā dodas ļoti maz sīriešu.

IOM preses pārstāvis norādīja, ka, laikam kļūstot siltākam, imigrantu pieplūdums Itālijā turpmākajās nedēļās tikai pieaugs. Līdz šim šogad Itālijā ieradušies vairāk nekā 23 000 nelegālo imigrantu, bet Grieķijā – gandrīz 153 500, paziņoja IOM.

Pērn Eiropā ieradās 1,2 miljoni nelegālo imigrantu – pārsvarā no Afganistānas, Irākas un Sīrijas. No Turcijas Grieķijā šogad ieradušies jau 135 000.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. kas notiek,kāpēc eiropa to pieļauj…jādomā ,ka ir bezspēcīga

 2. štrunts ar visu, galvenais ka frau Merkelei par to visu būs liels prieks !!

 3. Taisni neticami, kāds bardaks var būt citādi tik kārtīgajā Eiropā. Ne vairs armijas, ne robežsardzes, ne policijas – melnie dara, ko grib. Kas noticis???

 4. Pederastiem pirmajā vietā vienmēr un visur ir pati pederastu būšana (bez tautību un ticību izšķirības). Tāpēc šī “kustība” jau pēc savas būtības ir internacionāla. (…) Pederastam, tāpat kā īstam proletārietim, nav tēvzemes. Ir bīstami šīs cunftes locekļiem uzticēt atbildīgus posteņus polītiskā, militārā un informācijas laukā.”

  Uldis Ģērmanis, Solnā, 12.7.1997.

 5. Būs laba zivju barība.

 6. Bet itāļu kuģi tik braukā gar Lībijas krastiem un meklē melno laivas. Un nevis ved viņus atpakaļ uz netālo Lībiju ,bet gan ved uz Itāliju. Kamēr Maķedonijas un Bulgārijas policija cīnās ar melno varzu ,tikmēr itāļi ved viņus iekša’.

 7. Pienācis laiks bloķēt Lībijas ostas.

 8. Nu tad lai arī amerikāni viņus ņem pie sevis! … savārīja sūdus, lai tad paši ārī izstrēbj!

 9. Tas nelegālais migrants bildē tos bērnus slīcina?
  Bet par Lībijas bēgļiem – tādiem rinkevičiem, junkuriem, merkelēm un citiem kangariem pat prātā neienāk vienkārša doma – ka ir jāaizsargā ES ārējā robeža, bet vajadzības gadījumā – arī iekšējās robežas.

Draugiem Facebook Twitter Google+