×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Rinkēvičs: Krievija pēdējo dienu laikā demonstrējusi augstāko pilotāžu (15)

Igaunijas ārlietu ministrs Jirgens Ligi (no kreisās) un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalās preses konferencē pēc tikšanās Ārlietu ministrijā.Igaunijas ārlietu ministrs Jirgens Ligi (no kreisās) un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalās preses konferencē pēc tikšanās Ārlietu ministrijā.

Foto - LETA

Krievija ar saviem izteikumiem pēdējo dienu laikā, tostarp saistībā ar atbrīvošanos no kodolieročos izmantojamā plutonija, demonstrējusi augstāko pilotāžu, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Ministrs pēc tikšanās ar Igaunijas ārlietu ministru Jirgenu Ligi norādīja, ka interesanta ir arī ziņa par Krievijas pieprasījumu ASV atcelt sankcijas un segt zaudējumus.

Viņš arī atzina, ka visa attiecību gamma pašlaik nav ar pozitīvu dinamiku, un pauda šaubas, ka tā varētu mainīties tuvāko dienu laikā.

“Tas, ko mēs redzam, nav pārāk pozitīvi signāli,” viņš piebilda.

Ministrs arī atkārtoja, ka Minskas vienošanās izpilde ir priekšnoteikums par jebkādu sankciju politikas maiņu. Sagaidāms, ka šajā mēnesī norisināsies diskusija par tālāko Eiropas Savienības un Krievijas attiecību stratēģiju.

“Neredzam progresu Minskas vienošanās izpildē, lai pārskatītu šos lēmumus [par sankcijām],” norādīja ministrs.

Savukārt Ligi, kuram šī bija pirmā darba vizīte Latvijā kopš stāšanās ārlietu ministra amatā, klāstīja, ka pašlaik nav pamata lielam optimismam, vērojot to, kas norisinās Ukrainā, kā arī Sīrijā.

Viņš arī atzina, ka Igaunija ir nobažījusies par situācijas gaitu, līdz ar to valsts pašlaik arī neredz iespēju aizmirst visu notikušo un “strādāt, kā ierasts”.

Igaunijas ministrs vienlaikus arī pauda gandarījumu par Latvijas militāro spēju stiprināšanu, kā arī finansējuma atvēlēšanu tam, piebilstot, ka nozīmīga būs arī NATO pārstāvniecība reģionālā līmenī, nepieciešamības gadījumā sniedzot skaidru atbildi.

Jau vēstīts, ka Krievijas vadība varētu atsākt ar ASV noslēgtā ieroču plutonija pārpalikumu utilizācijas līguma darbību, ja Vašingtona izpildītu virkni nosacījumu, tostarp atceltu sankcijas un segtu to nodarītos zaudējumus, liecina likumprojekts, kuru pirmdien Valsts domei iesniedza prezidents Vladimirs Putins un kas šobrīd atrodas izskatīšanā parlamenta apakšnamā.

Vienošanās un tās protokoli atkal var sākt darboties, ja ASV novērsīs iemeslus, kas noveduši pie “būtiskas apstākļu maiņas” kopš laika, kad dokuments stājās spēkā.

Cita starpā Krievija uzstāj, ka ASV ir jāsamazina militārā infrastruktūra un sava kontingenta skaits tajās NATO dalībvalstīs, kas aliansē iestājās pēc 2000.gada 1.septembra.

Savienotajām Valstīm ir jāatceļ “Magņitska likums” un visas sankcijas, kas noteiktas pret atsevišķiem Krievijas subjektiem, fiziskām un juridiskām personām.

Vašingtonai ir jākompensē kaitējums, kas Krievijai nodarīts šo ierobežojumu rezultātā, kā arī pret Savienotajām Valstīm noteikto atbildes soļu dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kamer kads ir nestkarigs un rada savus pilotazus dazs laiz dir..u teroristiem no vashingtonas un iznicina savu valsti nemaz nerunajot par neatkaribu un brivibu.

 2. Zilais lien atpakaļ skapī Tev būs augstākā pilotāza kad būs tev aizbāzti visi caurumi.Tu zilais Edz pēc tada varianta prasies’ Krievs slēgs tavu šokolādes rūpnicu ar lielu blīkšķi

 3. Krievija = barbari

 4. Vai Latvijā ir pieejami daudz darbagaldu ko izlaupīt? Atbildēt

  Citāts: “Krievija uzstāj, ka ASV ir jāsamazina militārā infrastruktūra un sava kontingenta skaits tajās NATO dalībvalstīs, kas aliansē iestājās pēc 2000.gada 1.septembra.” t.i. = atdot (trampa-pūķina pakts?) ne tikai Abreni, bet visu Latviju Krievijas impērijai atkārtotai izlaupīšanai (kā parasti tas jau ir darīts).

 5. mums pilnīgi pietiek ar vietējo “pilotāžu”

 6. Visa pasaule smejas par šitām putļera prasībām. Augstākā pilotāža tā būtu žirinoska izpildījumā – putina gadījumā var teikt ka viņs nokārtojis āksta eksāmenu.

 7. pentagona-volstrītas bandas plukatas apzinas savu tuvo galu…

 8. Var jau kremlim pieprasīt kompensēt viņa sankciju nodarītos zaudējumus !
  Cik garš – tik plats. 🙂

 9. Ko nu muldi.

 10. Krievijas vadoņu bezkaunībai nav robežu. Neko nav mācijusies Krievijas militārā mašinērija arī no 1982. g. jūnija Libanas Bekaa ielejs sakāves. Asads-papus arī neko pozitīvu nav dēlam pastāstijis mantojumam.

 11. Jenki ari demonstre aizskapja izlidej

Draugiem Facebook Twitter Google+