×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

Rinkēvičs: Latvieši nav jāšķiro pēc izcelsmes

Foto - LETAFoto - LETA

Dubultpilsonības jautājumā vajadzētu panākt risinājumu, kas neaizskar dažādās pasaules vietās dzīvojošus cilvēkus ar latviskām saknēm, vakar žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. 


Ministrs minēja, ka tehniskas problēmas esot ar Brazīlijas latviešiem, jo daudziem no viņu priekštečiem nekad nav bijusi Latvijas pilsonība, bet gan Krievijas impērijas pilsonība. Pilsonības jautājumi gan nav vienīgie, ko valdība gribētu risināt, lai stiprinātu saikni ar latviešiem ārzemēs. Piemēram, Austrālijā iecerēts līdz 2020. gadam atvērt Latvijas ģenerālkonsulātu.

ĀM sagatavotajā ziņojumā paredz veicināt sadarbību ar latviešiem ārzemēs četros virzienos: stiprināt latvisko identitāti un saikni ar Latviju; veicināt diasporas politisko un pilsonisko līdzdalību; sadarboties ekonomikā un kultūrā, kā arī veicināt latviešu atgriešanos Latvijā. Ministrs uzsvēra, ka iecerēto pasākumu izpildei trijos gados būtu nepieciešams miljons latu. Latvijas iedzīvotāju emigrāciju viņš redz ne tikai kā problēmu, bet aicina skatīties uz to kā uz iespēju. Piemēram, ekonomiskās sadarbības jomā viņš minēja Lielbritānijas latviešu iniciatīvu, nodibinot mītnes zemē Latvijas–Lielbritānijas tirdzniecības palātu. Visvairāk Latvijas valstspiederīgo pašlaik esot tieši Lielbritānijā – ap 100 000 cilvēku. Pēc ministra domām, šajā valstī nepieciešams vairāk Latvijas konsulāro darbinieku, lai palīdzētu gan cilvēkiem, kas nokļuvuši nelaimē, gan valstspiederīgajiem, kam nepieciešams mainīt pasi vai reģistrēt jaundzimušos. Pašlaik rindā uz jaundzimušo reģistrāciju Latvijas vēstniecībā Lielbritānijā nākas gaidīt sešas nedēļas. ASV dzīvo ap 100 000, Īrijā ir ap 25 000 līdz 30 000, bet Vācijā – 30 000 Latvijas valstspiederīgo. Trešdaļa ārpus Latvijas dzīvojošo pilsoņu aktīvi piedalās procesos, kas saistīti ar Latviju, otru trešdaļu nepieciešams uzrunāt, bet vēl trešdaļa esot 
vienaldzīga.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+