×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: Latvija ir pret jebkādām obligātajām patvēruma meklētāju sadales shēmām (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no kreisās) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikšanās laikā Melngalvju namā.

Latvija ir pret jebkādām obligātajām patvēruma meklētāju sadales shēmām vai mehānismiem, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ministrs, kurš kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK), Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ojāru Ēriku Kalniņu (V) tikās ar prezidentu, klātesošajiem žurnālistiem norādīja, ka jautājumā par patvēruma meklētājiem sākotnēji ir jāsagaida Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera trešdien gaidāmais ziņojums Eiropas Parlamentam (EP).

Viņš arī uzsvēra, ka amatpersonas no gaidāmā Junkera priekšlikuma sagaida ne tikai runas par kvotām, bet arī piedāvājumus, kā cīnīties ar organizēto noziedzību. Tāpat ministrs norādīja, ka amatpersonas sagaida atpakaļnosūtīšanas procesa paātrinājumu tiem, kas nekvalificējas bēgļa statusam.

Rinkēvičs arī skaidroja, ka Latvijas valdība ir bijusi pret obligāto bēgļu sadali jau no paša sākuma, līdz ar to mūsu pozīcija atbilst Baltijas valstu pozīcijai. Rinkēvičs arī skaidroja, ka Iekšlietu ministrijai, iespējams, jāgatavo attiecīgs ziņojums valdībai, kuru valdībai būs jāskata. “Nevaru pateikt, par ko būs ziņojums, nevaru arī apstiprināt starptautiskā presē izskanējušos ciparus,” sacīja ministrs.

Viņš arī prognozēja, ka diskusijas Eiropā par šo jautājumu būs “sīvas”, piebilstot, ka mums ir svarīgi koordinēt savu rīcību ar Baltijas valstīm. Līdz šim notikušas sarunas ar Lietuvas kolēģiem, savukārt vēlāk šie jautājumi tiks pārrunāti ar Igaunijas amatpersonām.

Līdzīgu viedokli šodien pauda arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), norādot, ka Latvijas pozīcija par bēgļu uzņemšanu nav mainījusies – Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļu. Straujuma gan piebilda, ka pagaidām ar Junkeru nav sazinājusies, jo viņam esot “personīgās bēdas”. Valdības vadītāja mēģināšot sazināties ar viņu rīt, tomēr oficiālās informācijas par šo jautājumu neesot. Premjerministre arī akcentēja, ka Latvijas pozīcija šajā jautājumā nav mainījusies.

Kā ziņots, Junkers gatavojoties nākt klajā ar prasību ievērojami palielināt to patvēruma meklētāju skaitu, kuri sadalāmi pa visām ES dalībvalstīm.

Kā stāsta amatpersonas, kas iepazīstinātas ar Junkera projektu, ar kuru viņš grasās nākt klajā savā pirmajā uzrunā par stāvokli ES EP, EK vēlas, lai uz citām dalībvalstīm tiktu pārvietoti 160 000 patvēruma meklētāju, kas šobrīd ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.

Junkera uzruna EP paredzēta trešdienas rītā, un sagaidāms, ka tajā EK prezidents izklāstīs priekšlikumus nelegālās imigrācijas krīzes risināšanai, kuri tiks likti galdā 14.septembrī gaidāmajā dalībvalstu tieslietu un iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmē.

Jau vēstīts, ka ES valstu un valdību vadītāji iepriekš vienojās, ka dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.

Valdība 6.jūlija ārkārtas sēdē vienojās par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, paredzot, ka divu gadu laikā mūsu valsts varētu uzņemt 250 šādu cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nav skaidrs, kurš šos vīrus ar viņu vājiem prātiņiem ir pilnvarojis runāt visas Latvijas vārdā. Man liekās, ka tas kaut kā robežojās ar bezkaunību. Ko tad, Latvija nepretosies tikai “zilo” ieplūdināšanai? Par ieplūdinātiem miljardiem € vīriem ari nav nekas pretīm. Būtu labāk padomājuši, kā šo situāciju izmantot, lai atbrīvotos no valstij naidīgās “atbrīvotāju” daļas. Bēgļu jautājums intensīvi tiek risināts ES līmenī, tur arī vajag uzstāties ar savām iniciatīvām nevis čukstēties nodedzinātas pils gaiteņos. Jeb iedomājušies, ka var iztikt bez ES? Rinkevičs paris reizes pabijis Krievijā un tagad ir iedomājies, ka var bišķi paākstīties, pašantažēt ES? Krievs ir organizējis karu Sīrijā un Ukrainā, bet nepiņem nevienu un “neviens viņam nevar aizrādīt”; tomēr Latviju viņš ļoti mīlēs.

  2. vēl un vēl,ka Latvija ir pārpildīta ar krievu imigrantiem !

Draugiem Facebook Twitter Google+