×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Rinkēvičs: Latvijai nav jāsatraucas par citu pušu referenduma interpretācijām

rinkevics_edgars3

Notikušais tā dēvētais valodu referendums ir Latvijas iekšējā lieta, tādēļ mūsu valstij nav jāsatraucas par citu pušu interpretācijām, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (ZRP).

“Referendumi ir valsts iekšējs jautājums, un es nedomāju, ka mums būtu jāsatraucas, ka kāds to interpretēs tā vai citādi. Tā bija mūsu iekšēja lieta, un būsim varbūt lepnāki par mūsu valsti un neskatīsimies nemitīgi, ka kāds varbūt, pasarg’ dieniņ, kaut ko nokomentēs vai kaut ko, pasarg’ dieniņ, uzrakstīs vienā, otrā vai trešā plāksnē,” sacīja ārlietu ministrs.

Rinkēvičs atgādināja, ka Krievijas Ārlietu ministrijai nav jākomentē Latvijas pilsoņu izvēle. “Latvijā nepilsoņi var naturalizēties noteiktā kārtībā. Tie, kas tiešām vēlas būt politiski aktīvi, to dara. Tie, kas nevēlas, to nedara,” sacīja ārlietu ministrs.

Vienlaikus ministrs aicināja izbeigt sakairināto retoriku ap referendumu. “Mazliet atdzisīsim un sāksim domāt un rīkoties nedaudz prātīgāk un atbilstošāk,” mudināja ministrs.

Kā ziņots, referendumā par divvalodību 71,12% vēlētāju nobalsoja pret grozījumiem Satversmē. Savukārt par bija 24,88% referenduma dalībnieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+