Latvijā
Sabiedrība

Rinkēvičs Melngalvu namā pateicas ikvienam par spēku un pūlēm Latvijas stiprināšanā0


Brīvības piemineklis Rīgā.
Brīvības piemineklis Rīgā.
Foto: LETA/Zane Bitere

Sagaidot Latvijas valsts dibināšanas 100. gadskārtu, šodien, 16.novembrī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs rīkoja ikgadējo pieņemšanu, uz kuru Melngalvju namā bija aicināti Latvijā akreditētie rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki, Saeimas deputāti un valdības pārstāvji, Eiropas Parlamenta deputāti, Ārlietu ministrijas sadarbības partneri un ministrijas darbinieki, tā portālam “La.lv” pavēstīja Ārlietu ministrijas Preses centrs.

Edgars Rinkēvičs pateicās ikvienam par sadarbību un atbalstu, spēku un pūlēm, kas ikdienā veltīti Latvijas valsts neatkarības nodrošināšanai un stiprināšanai, ļaujot šogad svinēt mūsu valsts simto dzimšanas dienu.

Ārlietu ministrs īpaši sveica Eiropas Parlamenta deputāti un Latvijas Tautas frontes dibinātāju Sandru Kalnieti,

kura nule Vašingtonā, ASV, saņēma Trumena–Reigana Brīvības medaļu. To piešķir cilvēkiem, kas visus savus pūliņus ir veltījuši cīņai par brīvību, demokrātiju un pretestībai komunismam un citiem tirānijas veidiem.

Svētku priekšvakarā 15. novembrī Tukumā tika godināts arī izcilais valsts vīrs un Latvijas pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics, kuram dzimtajā Tukumā tika atklāts piemineklis. Ārpolitikas tradīciju pamatlicēja un ārlietu dienesta dibinātāja nenogurstošs darbs vainagojās ar Latvijas “de iure” atzīšanu pasaulē.

Saistītie raksti

Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienai par godu arī ārvalstīs notiek Latvijas vēstniecību un pārstāvniecību rīkoti un atbalstīti pasākumi, kas tiek organizēti sadarbībā ar diasporas pārstāvjiem, latviešu organizācijām, Latvijas draugu apvienībām, Latvijas goda konsuliem un citiem sadarbības partneriem pasaulē – svētku pieņemšanas, koncerti, izstāžu atklāšanas un citi pasākumi.

Viens no spilgtākajiem Latvijas simtgades notikumiem ārvalstīs bija latviešu dizainera Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to matter”, kas Londonas Dizaina biennālē ieguva Zelta medaļu kategorijā “Labākais dizains”. To varēja aplūkot arī ārlietu ministra svētku pieņemšanas viesi.

No 17. līdz 19. novembrim instalācija Melngalvju namā būs pieejama apskatei ikvienam rīdziniekam.

LA.lv