×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: Nepālā apzināti 46 Latvijas valstspiederīgie, visi ir sveiki un veseli

Foto: AFPFoto: AFP

Jaunākā informācija liecina, ka Nepālā šobrīd atrodas 46 Latvijas valstspiederīgie, vēsta ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ieraksts sociālajā portālā “Twitter”.

“Prieks, ka esam sazinājušies ar visiem 46 Latvijas valstspiederīgajiem Nepālā, visi ir sveiki un veseli,” raksta ministrs.

ĀM aicina tos Latvijas valstspiederīgos, kuri šobrīd atrodas Nepālā un vēlas izceļot ātrāk nekā iepriekš plānots, sazināties ar attiecīgo aviokompāniju vai savu ceļojumu aģentūru, lai plānotu izbraukšanu no zemestrīcē cietušās valsts un tikai pēc tam, ja tas ir droši, doties uz Katmandu lidostu.

Līdz tam ceļotāji tiek aicināti nodrošināties ar pārtiku un ūdeni, jo galvaspilsētā var būt ierobežoti krājumi, palikt viesnīcās, pārliecinoties, ka apmešanās vietā ir droši. Tāpat ĀM aicina pārliecināties, ka mobilo tālruņu un portatīvo datoru baterijas ir uzlādētas. Vienlaikus jāņem vērā, ka valstī ir apgrūtināti mobilie sakari, īpaši ārpus galvaspilsētas.

Personas, kuras atgriešanos Latvijā plāno caur Indiju, ĀM aicina sazināties ar Indijas vēstniecību Katmandu. Situācijā, ja ceļotājiem pazuduši dokumenti vai nepieciešama finanšu palīdzība, ĀM lūdz par to informēt Konsulāro departamentu. Konsulāro palīdzību var saņemt arī ar Katmandu esošo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vēstniecību starpniecību.

Tie ceļotāji, kas vēlas pamest Nepālu caur Indiju, varēs saņemt “nosēšanās atļauju” (landing permit). Atļauju izdod ar derīguma termiņu uz divām nedēļām un tā nav pagarināma. Lai saņemtu atļauju personai 3-4 stundas pirms izlidošanas jāsazinās ar Indijā izveidoto Kontroles biroju un jānorāda personas dati.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka bojāgājušo skaits zemestrīcē, kas nedēļas nogalē notika Nepālā, ir pieaudzis līdz 3617 cilvēkiem, pirmdien paziņoja policija.

Nepālas amatpersonas pirms tam pirmdien bija paziņojušas, ka zemestrīcē bojāgājušo skaits ir sasniedzis 3218, un vairāk nekā 6500 ir ievainoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+