×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Rinkēvičs parakstījies par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) parakstījies par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā, liecina portālā “manabalss.lv” pieejamā informācija.

Kopumā divu nedēļu laikā, kopš 23.martā sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” tika sākta parakstu vākšana par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā, par iniciatīvu parakstījušies vairāk nekā 3000 cilvēku.

Nedēļas nogalē ministrs savā “Twitter” kontā arī ierakstījis: “Mani neizbrīna SC [Saskaņas centra] un NA [Nacionālās apvienības] kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim.”

Iniciatīvas pieteicējs ir partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce. Viņš aģentūru LETA informēja, ka likuma pieņemšanas nepieciešamību nosaka tas, ka vairums Latvijā dzīvojošo pāru jau patlaban nav laulāti, bet viņu savstarpējās juridiskās attiecības un attiecības pret valsti nav pietiekami aizsargātas.

Piedāvātais likumprojekts paredz izdarīt izvēli, kādu jau izdarījušas vairums Rietumu valstu, tai skaitā Igaunija, uzsvēra Pūce. Lai uzsāktu iniciatīvu, 100 Latvijā pazīstamas personas ir parakstījušas aicinājumu atbalstīt Kopdzīves likuma pieņemšanu. Šo personu vidū ir gan sportisti un kultūras nozares pārstāvji, gan zinātnes un politikas jomas pārstāvji. Aicinājumā teikts, ka divu pieaugušu cilvēku kopdzīves reģistrēšana nodrošinātu līdztiesību visiem sabiedrības locekļiem, izrādot cieņu pret viņu dzīves ceļu.

Neatkarīgi no tā, vai tie ir pretējā dzimuma vai viendzimuma pāri. Aicinājuma autori norāda, ka, ļaujot diviem pilngadīgiem cilvēkiem reģistrēt attiecības juridiski, netiks grautas ģimenes vērtības un nepasliktināsies demogrāfiskā situācija. “Mums ir jāpārstāj baidīties no draudiem, kuri patiesībā nemaz neeksistē,” uzsvērts iniciatīvā.

Jau ziņots, ka Rinkēvičs pagājušā gada 6.novembrī savā “Twitter” kontā paziņoja, ka ir homoseksuāls. Šādu atzīšanos ministrs pauda ar tekstu, ka mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visa veida partnerattiecībām un par tām viņš cīnīsies. Tālāk sekoja teksts: “Zinu, ka tūliņ būs megahistērija, bet #Proudtobegay.”

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) iepriekš norādījusi, ka Latvijā nepieciešams ieviest normatīvos aktus, kas regulētu īpašuma tiesības starp civillaulībā dzīvojošiem pretēja dzimuma partneriem, bet laulība starp viendzimuma partneriem nav pieņemama.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. OMG!-Dzīvojiet kopā, ir miljons iespēju kā sakārtot mantiskos jautājumus-BET -kāpēc normāliem bērniem jāiniciē domas par šādu dzīves veidu?????Kad beidzot tiks aizstāvētas normālas ,heteroseksuālas ģimenes ar klasiskām vērtībām bērnu audzināšanā!Kāpēc mums nemitīgi jāklausās par šo cilvēku sex problēmām???

 2. Šoreiz ne par ..
  Es tiešām nesaprotu, kāda starpība būs starp patreizējo laulības reģistrāciju un it kā kaut ko jaunu – partnerattiecību reģistrāciju. Kurš negribēs saistīties un uzņemties atbildību, tas nereģistrēsies tik un tā. Ne tagad, ne pēc tam.
  Vai tiešām tikai nosaukuma maiņā? Nevis laulība bet partnerattiecības? Un ko tas maina cilvēku savstarpējās attiecībās? Iespēja izšķirties? Tagad taču arī ir iespēja izšķirties. Bet, ja tu sāc kopdzīvi jau ar nolūku kaut kad aiziet no savas ģimenes (partnerattiecībām), ko tas dos tam otram cilvēkam, kurš ir tendēts dibināt stipru ģimeni. Ja jau tagad irst ģimene pēc ģimenes un nekādas laulības saites nelīdz, vai kādam šķiet, ka nosaukums”partnerattiecības” uzliks cilvēkiem lielāku pienākumu censties sadzīvot un saglabāt ģimeni. Bet, ja tas nav galvenais, ja valsts nav ieinteresēta, lai tajā dzīvotu stipras ģimenes, bet tekuļi un bēguļi, kas vnk ik pa laikam maina un reģistrē “partnerattiecības” nūūū, tad jau tā nav nekāda valsts, atliek vien piekārt sarkano lukturi…

 3. Vēlas savai “otrai pusītei” (sievai vai vīram, to zina tika viņš pats) nodrošināt vecumdienas.

  • Un kas tev liedz to darīt tagad ? Vai mūsu juristi vairs neprot attiecīgos līgumus sastādīt?
   Un kāda garantija, ka tādas partnerattiecības būs stiprākas par laulībām, kur garantijai tavai Kristīnei, ka Tu neparausi fraciņu, kad ieraudzīsi ugunīgo krogus meitu?

 4. Ir divi varianti- 1) precētie,kuri ar laulību ir paziņojuš sabiedrībai par kopā dzīvošanu un kuriem ir piemēroti Latvijas likumi 2)neprecētie(dažādu veidu),kuri precēties negrib,bet grib visu to,kas pienākas precētiem. Kāpēc starp šiem variantiem jāliek vienādības zīme ? Kāpēc vajag vēl kādus likumus?Katrs izvēlas -precēties vai nē,audzināt bērnus ģimenē vai draugu(draudzeņu)kompānijā.Nekādi likumi nav vajadzīgi jauni,jāpilda esošie. Punkts.

 5. kas gan varētu būt vēl noziedzīgāks un zemiskāks par visas sabiedrības degradāciju dažu pederastu vēlmju apmierināšanai…?!

 6. Gods un slava Rinkevičam. Krievi teiktu,- nāši idut. Lai viņu atbalstitu par palīgu viņa progresīvai darbībai uzlūgt nesenā TV6, piektdienās pēc 22-iem, raidījumu seriāla “Sokolovs par seksu” autoru un vadītāju. Šo seriālu nepieciešams rādīt ari katrā skolā.

 7. Life is the pain in the ass

 8. Jauki,tik uz priekšu!Būs interesanti dzīvot.Bērniņus turpmāk ievedīsim no Āfrikas.Beidzot letiņi kļūs tumšādaini.Vēsturniekiem būs darbiņš,meklēs” latviešu” izcelsmes saknes.

Draugiem Facebook Twitter Google+