×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. jūnijs, 2016
Drukāt

Rinkēvičs: Pēc Lielbritānijas referenduma būs runa par pilnīgi citu ES (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc Lielbritānijas referenduma par palikšanu vai izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) būs runa par pilnīgi citu ES, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Rinkēvičs, atbildot uz jautājumiem “Vienotības” kongresā, pauda, ka Lielbritānijas referendums ir viens no intriģējošākiem notikumiem, jo ir grūti paredzēt tā iznākumu.

Tomēr, lai kāds arī būtu rezultāts, pēc referenduma būs pilnīgi cita ES, uzskata ministrs. Viņš atgādināja, ka, pat paliekot ES, jau iepriekš panākti vairāki kompromisi saistībā ar Lielbritānijas lomu ES un saistītiem jautājumiem.

Ministrs piebilda, ka ir iespējami vairāki rīcības varianti pēc referenduma, tomēr tas būs sarunu jautājums ar Lielbritāniju.

Rinkēvičš prognozēja – ja Lielbritānija lems izstāties no ES, tad arī citās valstīs varētu rasties tendences drupināt ES. Tomēr Latvijai ir ļoti būtiski stiprināt enerģētisko neatkarību, kas nav iespējams bez ES.

Rinkēvičs runāja arī par Latvijas prioritātēm viņa pārraudzītajā nozarē, un tās ir drošība, valsts konkurētspēja un saikne ar diasporu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pēc Lielbritānijas referenduma būs runa par pilnīgi citu ES
  ………………
  Pec Lielbritanijas referenduma bus runa par ES demontazu…

 2. i stiprināt enerģētisko neatkarību, kas nav iespējams bez ES. kārtējie maldi ! Var, ja tiek nomāts LNG kuģis terminālis, tiek ieviesta obligātā LNG 20-25% iepirkuma komponente,tiek atvērta piekļuve gāzes sadales tīklam un vis beidzot, uzbūvēts cauruļvads no Somijas vai Zviedrijas. Kāds sakars ar ES ? Cena saglabājas, bet cenas diktāta iespēja tiek likvidēta. Ļauj atteikties no ilggadēja fiksētāiepirkuma kontrakta” ”lieto vai maksā” pārejot pie tirgus ”spot” darijumiem. Latvijai ir pazemes gāzes glabātuves 10M.m3 ar iespēju paplašināt līdz 60M m3, resurs ļauj veiksmīgi manevrēt ,2015 gada Latvijas patēriņš ir sarucis un atrodas 1M m3 !

 3. Valsts konkuretspeju vins IR gravis pašrocīgi.. Drošība ir līmenī, kad NATO lidmašīnas trenējas mest atombumbas uz Lv, bet diasporas latviešu ir gatavi viņu nosist bez sarunām.. Labi pastrādāts, Rinkij..Pat nindzja- diversants netiktu galā tik labi.. Pateikt Tev, ekspertam, kāpēc UK mēģinās izkāpt? Lai TTIC pasākumā nebūtu jāpiedalās… Rinkijs un Pabriks ir Monsantas stipendiātu..

 4. Valsts konkuretspeju vins IR gravis pašrocīgi.. Drošība ir līmenī, kad NATO lidmašīnas trenējas mest atombumbas uz Lv, bet diasporas latviešu ir gatavi viņu nosist bez sarunām.. Labi pastrādāts, Rinkij..Pat nindzja- diversants netiktu galā tik labi.. Pateikt Tev, ekspertam, kāpēc UK mēģinās izkāpt? Lai TTIC pasākumā nebūtu jāpiedalās… Rinkijs un Pabriks ir Monsantas stipendiātu..

 5. Valsts konkuretspeju vins IR gravis pašrocīgi.. Drošība ir līmenī, kad NATO lidmašīnas trenējas mest atombumbas uz Lv, bet diasporas latviešu ir gatavi viņu nosist bez sarunām.. Labi pastrādāts, Rinkij..Pat nindzja- diversanti netiktu galā tik labi..

  • Rinkij..Pat nindzja- diversanti netiktu galā tik labi..
   ……………..
   Ja, nesen atskanēja labs jautājums: kāda īsti ir Latvijas ārlietu ministrijas funkcija – pārstāvēt Latvijas intereses ārvalstīs, vai ārvalstu intereses Latvijā?

 6. Dodot vaļu Briseles ierēdņiem, ne to vien sagaidīsi.

 7. Kopā ar ASV vēlēšanām, sarežģīgākā situācija Baltijas valstīs nevarētu notikt.
  Edgar! Turies, viss būs labi.

 8. Kā būs ar angļu valodu ? Ja Lielbritānija izstāsies, tad angļu valodu lietot būs ķecerīgi.

 9. Sfinkterēvičs ir gudrs

Draugiem Facebook Twitter Google+