Latvijā
Politika

Rinkēvičs: populistu valdība novestu Latviju izolācijā6


Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Foto – Edijs Pālens/LETA

Iespējamā partijas “Saskaņa” un populistu valdība, neizstājoties no NATO un Eiropas Savienības (ES), bet, soli pa solim prasot mīkstināt vienu vai otru pozīciju šo organizāciju iekšienē, visticamāk, novestu Latviju izolācijā Baltijas, Ziemeļvalstu un līdzīgi domājošo Eiropas valstu vidū, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), kurš Saeimas vēlēšanās ir pirmais sarakstā Rīgā “Jaunās Vienotības” kandidātu sarakstā.

“Latvija ir daļa no Eiropas un pasaules, to spilgti apliecina gan populistu kustība, gan centieni ietekmet mūsu vēlēšanas no ārpuses. Ir tikai vairākas būtiskas nianses. Atšķirībā no daudzām Eiropas valstīm Latvijas demokrātija vēl ir ļoti jauna, tās institūtiem būs grūti tikt galā ar mēģinājumiem sagraut mediju brīvību, tiesu neatkarību un pilsoniskās brīvības,” pauž ministrs un deputāta kandidāts.

“Ģeopolitiski, es pat nezinu, vai tas ir naivums vai muļķība, bet es ticu, ka ir daudzi “uzņēmēji” kas tiešām naivi tic, ka “nekasoties ar Krieviju” viņu bizness uzlabosies, jo Krievijas lēmumiem tranzīta vai ekonomikas jomā jau sen ir stratēģisks raksturs. Visticamāk, ka iespējāmā Saskaņas un populistu valdība, neizstajoties no NATO un ES, soli pa solim, prasot mīkstināt to vai citu pozīciju šo organizāciju iekšienē, novedīs Latviju izolācijā gan Baltijas, gan Ziemeļvalstu, gan līdzīgi domājošo Eiropas valstu vidū,” uzsvēris esošais ārlietu ministrs.

Jau ziņots, ka turpinās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 13. Saeimas vēļēšanām un sācies priekšvēlēšanu laiks. Vēlēšanas notiek oktobrī. Centrālā vēlēšanu komisija līdz šim reģistrējusi 7 partiju un apvienību sarakstus.

UZZINI VAIRĀK ŠEIT

LA.lv