×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Rinkēvičs pošas uz Ameriku (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīte ASV notiks no 28. janvāra līdz 1. februārim.

Ministram Vašingtonā plānotas vairākas tikšanās, tostarp ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, ASV valsts sekretāru Džonu Keriju, ASV Kongresa pārstāvjiem un ASV augsto tirdzniecības pārstāvi Maiklu Fromanu, informēja ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris. Ministrs piedalīsies Latvijas Ārlietu ministrijas un Atlantijas partnerības padomes organizētajā konferencē “Ceļā uz Eiropas austrumu transatlantisko stratēģiju”, kur tiks pārrunāti Austrumu partnerības jautājumi, gatavojoties Rīgas samitam, kas notiks maijā. Savu dalību konferencē ir apstiprinājuši vairāku valstu ārlietu ministri, ASV Kongresa un Senāta pārstāvji, kā arī starptautiskās politikas un drošības eksperti.

Ārlietu ministrs 29. janvārī tiksies ar Nacionālās aizsardzības universitātes (ministrs ir absolvējis šo universitāti) vadību, bet pēc tam notiks uzņemšanas ceremonija universitātes Slavas zālē, kurai sekos uzruna universitātes studentiem un pasniedzējiem par drošības izaicinājumiem pasaulē.

Plānots, ka kopā ar Slovākijas, Gruzijas, Zviedrijas un Ukrainas ārlietu ministriem notiks tikšanās ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, lai pārrunātu drošības situāciju Eiropā, īpaši situāciju Ukrainas austrumos, kā arī Eiropas Savienības un Krievijas attiecību kontekstā.

Tiks rīkota arī divpusējā tikšanās ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju, kuras laikā abas amatpersonas apspriedīsies par Latvijas un ASV divpusējo attiecību jautājumiem, drošības situāciju Eiropā un pasaulē.

Ar ASV augsto tirdzniecības pārstāvi Maiklu Fromanu ministrs runās par jautājumiem, kas skar ES un ASV sarunas par Transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerības līgumu, kā arī enerģētiskās drošības jautājumus.

Edgars Rinkēvičs sniegs vairākas intervijas ASV plašsaziņas līdzekļiem, tostarp CNN un “National Public Radio”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. viens vai ar draugu?

 2. Kolorādņikiem tas nepatīk,jo krievijai sabiedroto nav un drošvien ilgi nebūs….Pasaulē viņus nicina,bet to paši nopelnījuši….

 3. Esmu lepna,ka Latvijai tāds ĀRLIETU MINISTRS! Lai viņam Dieva svētība darbojoties Latvijas labā! Tev mūžam dzīvot Latvija! Saules mūžu Latvijai!

 4. Pavisam vai?

 5. Ejam uz pašnāvību dodami atļauju te palielināt ASV karaspēku!!!

 6. Cerams, ka uz visiem laikiem!

 7. jādodas pēc jauniem norādījumiem….

  • ASV ir veelami Latvijas sabiedrotie, nevis paveelnieki. Labi, ka shoreiz mums ir sabiedrotie!

   • kā sauc to darbību kad SVEŠA valsts suverenā valstī ieved karaspēku?????

   • Piekritu. ASV mums ir uzticams sabiedrotais.

    • Neapšaubāmi ASV ir Latvijas sabiedrotais 😀 , Latvija rej virsū Krievijai un pēc tam tērē savu naudiņu (mūsu maksātos nodokļus) mistiskai aizsardzībai No Krievijas :D, pērkot ASV ieročus, un tērējot arvien vairāk naudas bruņu tehnikai. Ir liels jautājums, no kā mums būtu jāaizsargājas. Neapšaubāmi ASV ir Ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas sabiedrotais 😀 …. 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+