×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

Rinkēvičs pošas uz Maskavu (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 21. novembrī Maskavā tiksies ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums atzina, ka tikšanās bijusi iepriekš plānota un tā notiek pēc S. Lavrova ielūguma. “Aktīvs Latvijas un Krievijas dialogs ir mūsu valsts interesēs,” piebilda K. Eihenbaums. Abu ministru tikšanās skatāma nākamnedēļ Jekaterinburgā paredzētās Latvijas–Krievijas starpvaldību komisijas tikšanās kontekstā. K. Eihenbaums teica, ka ministri apspriedīs plašu jautājumu loku un nevar izslēgt, ka tiks aplūkoti arī vēstures jautājumi, piemēram, par lielāku atbalstu Latvijas un Krievijas kopējai vēsturnieku komisijai, lai tās darbs noritētu raitāk. Noteikti tikšot apspriesta valstu ekonomiskā sadarbība, ko, nesen viesojoties Latvijā, cildināja Krievijas prezidenta palīgs Igors Levitins. “Vēstures jautājumi mums ir emocionāli svarīgi, taču dzīvotspējai būtiska ir ekonomiskās sadarbības dimensija,” skaidroja K. Eihenbaums.

Politologs Kārlis Daukšts pieļauj, ka tikšanās varētu turpināties Levitina vizītes Latvijā gaisotnē un Rinkēvičs ar Lavrovu varētu lielu uzmanību veltīt transporta jautājumiem. “Kamēr ES un Baltijas valstis attīsta “Rail Baltica” projektu, biznesa aprindām interesants šķiet Austrumu tranzīta virziens,” teica K. Daukšts. Politologs pieļauj, ka tikšanās laikā S. Lavrovs noteikti aktualizēs jautājumu par nepilsoņu stāvokli Latvijā: “Ekonomisko attiecību bloks nevar novērst šā jautājuma apspriešanu. E. Rinkēvičam tas būs izaicinājums, skaidrojot Latvijas pozīciju par šo tematiku.”

“Katra šāda tikšanās ārpolitiski vērtējama pozitīvi. Labāk ir, ja notiek sarunas, nevis mēdīšanās pāri robežām,” piebilda K. Daukšts. K. Eihenbaums norādīja, ka bieži notiek Krievijas un Somijas augstu amatpersonu regulāras tikšanās un kāpēc gan šāds dialogs nevarētu būt Latvijai un Krievijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Baiļu sindroms ieprogrammēts PSRS režīma 50 gados. Ir jānak citai paaudzei, lai Latvija sarunās ar Krieviju runātu kā līdzvērtīga neatkarīga valsts ar savu stāju. Tas arī būtu pamats tiem homo sovieticus izturēties pret Latviju ka neatkarīgu valsti nevis ka patreiz izturās-kā pret Lielkrievijas guberņu, kura atļauts viss, pat vērsties pret valsts tiesisko pamatu. Ja mums bus jauna paaudze gudra, informeta par notikumiem citās Eiropas valstīs, mācīsies no citu kļūdām nevis kaps uz viena un ta p[aša grābekļa gadu gadiem, atgriezīsies pie garīgo vērtību nepieciešamības sabiedrībā, tad Latvijai būs nākotne

 2. 1961. gads Sarunaajas divi ukrainji.
  -Klau , Mikola, dzirdeeji – krievi kosmosaa uzbraukushi!
  -Visi?
  -Nee, viens tikai.
  -Ta ko tad tu man te galvu jauc!

  Attieciibaa par rinkevitzu – rinkevitz, atpakalj no taas maskaavijas nebrauc, paliec nah tur.

 3. A, rinkevitz atkal brauc ciemos pie saviem kuratoriem no FSB, instrukcijas sanjemt.

 4. Ziepes arii panjeema…, jeb tur iedos, viss jau taadiem sagatavots?

 5. Ja pagriezis pecpusi, bus Tranzits un elks ports lauksaimniecibas produkcijai. Ko tas izmaksas valstij.

  • nu bet kā jums patiktu divpusēja Krievijas – Latvijas militāras palīdzības līguma noslēgšana pret … teroristiem…he he!
   Nekad nav tik slikti, lai nevarētu būt vēl sliktāk!

 6. šķiet , ka šeit komentē idioti

 7. Vai mums ir ārlietu ministrs? Ja ir=tad atgādina laikam LPSR laikus, kad arī laikam tāds bija…

 8. starpkāju komisārs Atbildēt

  ““Vēstures jautājumi mums ir emocionāli svarīgi, taču dzīvotspējai būtiska ir ekonomiskās sadarbības dimensija,” skaidroja K. Eihenbaums.”
  – – – – – – – – – – – – –
  Eichenbaums izklausās pēc vēl viena līdēja, kurš domā, ka bez klanīšanās Krievijai un atteikšanās no pašcieņas Latvija nevar izdzīvot. Mēslu kaudzē abus padomiešus !

 9. Paldies, Rinkeviča Kungs, ka pametat Latviju! Lieliski! Varēsiet būt tuvāk Jūsu saimniekiem, varēsiet nu dzert šnabi un ēst bļinas ar melnajiem ikriem no rīta, pusdienā un vakarā… Varbūt kādreiz Jūs Puķkins uz tēju pasauks, kā Kalvīti… Puķkins pateicīgs, draugus atceras… Tā jaukākā politiskā ziņa kopš vairākiem gadie! “Skatjerķju daroga” – kā teica senie latvieši… Paldies Jums. Uz neredzēšanos!

  • Kas, jocīgi esat? Kad tad Rinkevičs būtu uz austrumiem klanījies?! kaut kā neatceros, palūgšu atgādināt!

   • 1. Vēl pirms dienas bija ziņa, ka reparāciju komisiju veidos, bet parādu no Krievijas neatprasīs.
    2. vēl vakar pilnas malas sarakstīja ar atvainošanās vārdiem Krievijai, Bordāns pieminekli nejaukšot, bijis vien interns “uzvēmiens” NA. …
    Ja vēlaties, līdz rītdienai sagatavošu šī saraksta pirmos 1000. punktus rakstiski, ar datumiem un parakstiem. Pārējos 100 000 līdz mēneša beigām. Šai lapsai – Rinkevičam, nevis “purniņš” , bet teritorija 100 km apkārtnē “spalvās”.

 10. Šādas tikšanās vajadzētu ierakstīt, lai cilvēki zin par ko runā mūsu ārlietu ministrs ar naidīgas valsts pārstāvi.

 11. Klaniities, sanjemt komandas tet – a – tet?
  Diez vai ko citu.

 12. Vai atskaitīties?

 13. Vienīgais ko vēlas maskava šķelt baltijas valstis un pareizāk būtu uzturēt nevis draudzīgas bet nekādas attiecības

Draugiem Facebook Twitter Google+