Politika

Rinkēvičs: RP nav gatava diskusijām par “ministru pārbīdēm” valdībā 0

Reformu partija (RP) nav gatava diskutēt par “ministru pārbīdēm” valdībā, aģentūrai LETA sacīja ārlietu ministrs un viens no RP līderiem Edgars Rinkēvičs.

Vienlaikus Rinkēvičs uzsvēra: sarunu par iespējamām portfeļu maiņām koalīcijā nav bijis. “Tirgus par amatiem no RP nebūs,” sacīja politiķis. Ārlietu ministrs aicināja sagaidīt šodien plānotās tieslietu ministra Gaida Bērziņa (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) tikšanās rezultātus.

Rinkēvičs norādīja, ka patlaban no nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) teiktā saprotams, ka šī ir tikai viena ministra demisija, un RP ir gatava respektēt jaunu koalīcijas partneru virzītu ministru amata kandidātu.

“Es neesmu Zilākalna Marta,” sacīja ministrs, atbildot uz jautājumu, vai ebreju īpašumu kompensācijas jautājums bijis iemesls vai iegansts tieslietu ministra Bērziņa demisijai, vienlaikus bilstot, ka nedomā, ka šis jautājums būtu bijis demisijas būtība.

Rinkēvičs atkārtoti uzsvēra, ka ebreju īpašumu kompensācijas jautājums ir sarežģīts un nav saprātīgi “nocirst saknē” dialoga iespēju gan sabiedrībā, gan ar ebreju kopienu. Uz kompensācijām ebrejiem, pēc ministra teiktā, jāraugās no vairākiem apsvērumiem – juridiskiem, morāli ētiskiem, finansiāliem un citiem. Ārlietu ministrs nav apmierināts ar uzvirmojušo diskusiju par to, kurš vairāk cietis Otrajā pasaules karā, jo cietuši ir visi.

Ministrs uzsvēra: jautājumā par kompensācijām ebreju kopienai ir nepieciešams dialogs, tāds jau notiek labu laiku, un uzstādījums “vai nu restitūcija, vai demisija” nav pareizs. Rinkēvičs pauda cerību, ka pēc vasaras, proti, jau rudenī, šajā jautājumā varētu tikt sākts normāls dialogs starp politiskajiem spēkiem un ar pašu ebreju kopienu.

LETA jau ziņoja, ka tieslietu ministrs Bērziņš vakar paziņoja par demisiju, jo viņam un premjeram esot pārāk atšķirīgi viedokļi par ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu, tomēr tas nenozīmējot, ka no valdības aizejot arī visa apvienība VL-TB/LNNK.

VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja, ka pēdējie notikumi koalīcijā ir saistīti ar to, ka “Vienotība” un premjers Dombrovskis neieklausās nacionāli noskaņotu vēlētāju viedoklī.

“Mēs nenākam tirgoties, mēs nākam novērst tās problēmas, kuru dēļ esam nonākuši pie šādas situācijas,” sacīja Dzintars, kategoriski noraidot runas, ka nacionālā apvienība vēlas tirgoties par ministru portfeļiem vai tai būtu kādas slēptas intereses. Viņš skaidroja, ka ministra portfelis ir tikai līdzeklis, lai pildītu vēlētājiem dotos solījumus.

“Runa nav par personālijām,” sacīja Dzintars, norādot, ka Bērziņš ļoti labi pildījis tieslietu ministra pienākumus. Politiķis vairākkārt uzsvēra, ka nacionālās apvienības neapmierinātību rosinājis koalīcijas darba stils. VL-TB/LNNK nākuši klajā ar ļoti daudziem priekšlikumiem, taču tie tiek, tautas valodā runājot, nolikti “kaut kur dziļā atvilktnē”, veidojot dažādas darba grupas.

Dzintars kā “pārspīlējumu” un “sazvērestības teoriju” novērtēja runas, ka nacionālā apvienība vēlas gāzt valdību, norādot, ka, lai arī koalīcijā ir vērojamas lielas problēmas, vēlētāji vēlējušies, lai koalīciju veido tieši šādi spēki, atstājot ārpusē “Saskaņas centru”.

LA.lv