×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Rinkēvičs: saistībā ar referendumu Latvijas tēls pasaulē izskatās absolūti normāli

rinkevics12

Saistībā ar sestdien paredzēto referendumu par divvalodību Latvijā valsts tēls pasaulē izskatās absolūti normāli, žurnālistiem ceturtdien norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

“Latvijas tēls pasaulē izskatās absolūti normāli. Tā ir Satversmē paredzēta procedūra. Satversmes tiesā ir iesniegta prasība par atsevišķiem aspektiem, tāpēc ir jāsagaida Satversmes tiesas spriedums par to, kā tālāk varētu rīkot referendumus par Satversmē noteiktām lietām, bet, manuprāt, pasaulē Latvija izskatās kā demokrātiska valsts,” sacīja Rinkēvičs.

Viņš ironizēja, ka pasaules lielākie ziņu kanāli katras 15 minūtes neraida ziņas par Latvijā gaidāmo referendumu.

“Es ceru, ka referendumā Latvijas pilsoņi ļoti skaidri un pārliecinoši, ļoti pārliecinoši demonstrēs, ka latviešu valoda ir viena no nacionālas valsts pamatvērtībām, un šo jautājumu varēsim slēgt,” pastāstīja Rinkēvičs.

Ministrs uzsvēra, ka pašlaik ir ļoti daudz citu svarīgu jautājumu, kas jārisina, vienlaikus atzīstot, ka ir jādomā par Latvijas politiskās sistēmas uzlabošanu.

“Es gribētu cerēt, ka referendumā nopietni pārliecinošs Latvijas pilsoņu kopums nobalsos pret krievu valodu kā otru valsts valodu. Mēs šeit nerunājam par balsojumu pret krievu valodu kā valodu, bet tā nu tas ir sanācis, ka atsevišķu politikāņu virzības dēļ mums, lai apstiprinātu pozitīvas vērtības, ir jābalso negatīvi,” klāstīja Rinkēvičs.

Viņš minēja, ka jebkura valoda ir vērtība un to nevajadzētu izmantot šauriem politiskiem mērķiem.

Jau vēstīts, ka sestdien, 18.februārī, Latvijā notiks referendums par Satversmes grozījumiem, kas paredz arī krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+