×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2017
Drukāt

Rinkēvičs tiksies ar jauno ANO ģenerālsekretāru (1)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) šodien dosies komandējumā uz ASV, kur tiksies ar jauno ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

No 9. līdz 11. janvārim Rinkēvičs apmeklēs Ņujorku, lai piedalītos ANO Drošības padomes atvērtajās debatēs par konfliktu novēršanu un miera uzturēšanu, ko organizē Zviedrija kā jaunievēlētā Drošības padomes nepastāvīgā dalībvalsts. Uzrunā Drošības padomei ministrs debašu dalībniekus iepazīstinās ar Latvijas skatījumu par ANO lomu starptautiskās kārtības nodrošināšanā, tai skaitā pievērsīsies situācijai Sīrijā un Ukrainā.

Vizītes laikā Rinkēvičs tiksies arī ar jauno ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu un piedalīsies Zviedrijas ārlietu ministres rīkotajās ministru līmeņa pusdienās. Tāpat ministram plānotas divpusējas tikšanās ar citu valstu kolēģiem, tostarp Kazahstānas ārlietu ministru.

Rinkēviča prombūtnes laikā par ārlietu ministra pienākumu izpildītāju iecelts iekšlietu ministru Rihards Kozlovskis (V).

Antoniu Gutērrešs uzsāka pildīt ANO ģenerālsekretāra pienākumus 2017. gada 1. janvārī, pārņemot tos no sava priekšteča amatā Bana Kimūna. No 1995. gada līdz 2002. gadam Gutērrešs bija Portugāles premjerministrs, bet no 2005. gada līdz 2015. gadam – ANO augstais komisārs bēgļu jautājumos.

2016. gada 28. jūnijā Zviedrija tika ievēlēta par ANO Drošības padomes nepastāvīgo dalībvalsti uz diviem gadiem – no 2017. gada līdz 2018. gada nogalei. Janvārī Zviedrija pilda padomes prezidējošās valsts pienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāda tam jēga? Atkal viens mūsu polītiķis ar lielummāniju?

Draugiem Facebook Twitter Google+