×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. decembris, 2014
Drukāt

Rinkēvičs Ukrainas notikumu dēļ 2014. gadu nodēvē par “baiso gadu” (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Saistībā ar situācijas attīstību Ukrainas austrumos ļoti nopietni ir ietekmēts domāšanas process visās Eiropas Savienības (ES) galvaspilsētās, intervijā aģentūrai LETA atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ministrs šo gadu nosauca par “annus horribilis” jeb baiso gadu, kā tas ir minēts dažās hronikās.

“Šogad, līdz ar Krimas aneksiju un notikumu attīstību Austrumukrainā, mēs redzam visas Eiropas drošības sistēmas demontāžas mēģinājumu. Mēs šobrīd varam arī redzēt, ka notiek mēģinājumi revidēt tos notikumus, kuru rezultātā deviņdesmito gadu sākumā izveidojās vairākas neatkarīgas valstis. Tie ir mēģinājumi graut starptautisko tiesību sistēmu, konkrēti to pašu Budapeštas memorandu, kas garantēja Ukrainas teritoriālo nedalāmību,” sacīja Rinkēvičs, skaidrojot, ka saistībā ar situācijas attīstību Ukrainas austrumos, ļoti nopietni ir ietekmēts domāšanas process visās Eiropas Savienības galvaspilsētās.

“Tāpat šobrīd mēs redzam ļoti nopietnu situācijas pasliktināšanos mūsu pašu, Baltijas jūras reģionā. Mēs gan to esam novērojuši jau vairākus gadus – Krievijas lidmašīnu skaits, kas tuvojas Baltijas valstu gaisa telpai aug jau no 2008. un 2009. gada. Tas nav tikai šī gada fenomens. Mēs redzam modernizācijas programmu īstenošanu gan Kaļiņingradas apgabalā, gan pie mūsu robežām,” piebilda ministrs.

Rinkēvičs uzskata, ka Krievija šādā veidā mēģina parādīt, ka ir atguvusi savu politisko varenību, ka tā nebaidās no neviena, un, ja vajadzēs, parādīs to, ko bijušais PSKP ģenerālsekretārs [Ņikita] Hruščovs teicis – “Kuzkina māti”.

“Domāju, ka mums uz to ir jāskatās diezgan nopietni, taču bez panikas, jo, ja būs nepieciešams, mūsu kolēģi no Aizsardzības ministrijas runās ar NATO par papildu drošības pasākumu īstenošanu,” sacīja ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. ko var muldēt par NATO ja viņi paziņojuši ka Krieviju neapdraudot!

 2. Tieši tā. Baisais gads jo visi uzzinājām ka valsti vada piadars

 3. Rinkeviča kungs! Attopieties!!
  Ne jau nu tikai Ukrainas notikumu atblāzmā varam dēvēt 2014. gadu par ‘baiso gadu”…

 4. Vai kāds valdības līmenī, Saeimas drīkst pārstāvēt Latviju, ja viņs ir atklāti iestājies pret Latvijas Satversmi t.i. pret 116 pantu, pret Tikumu? LA kāpēc jūs šo šmurguli veidojat kā autoritāti?

 5. … KA NU ATKAL MUSU POLITISKAS LAKSTIGALAS DZIED … PEC PASAULE POPULARAM NOTIM … !!!

  … VAI TAD ARI VISIEM kazokparmetejiem ‘SARKANAJIEM LETINIEM’ — BEIDZOT — NEVAJADZETU PIESUT DALU NO ATBILDIBAS PAR ‘BAISA GADA’ UZSTADISANU UN KONSEKVENCEM … !?

  …JAJAUTA RINKEVICAM … KAS TAD BIJA TIE KURI SAEIMA NOBALSOJA PAR ABRENES UN CITU TERITORIJU ( pret cetriem LR Satversmes Visparejiem noteikumiem) UZDAVASANU CCCP legalai pectecei, sodienas Kremliniskai Krievijai … tadejadi netikvien uzmetot Satversmes absoluto vertibu valsts esamibai un pastavibai, bet ar 1922. g. internacionalo Mierligumu starp Latvijas Republiku un CCCP – NEIEVEROSANU, ari radija internacionala skala legalu precedentu, kas drosi vien ari iedrosinaja Kremli sakt savu jauno imperialistisko ‘kara gajienu’ … tas zaudetas periferijas teritorijas

  … PAR TO BRIDINAJU PIRMS SAEIMAS VELESANAS … !!!

  … Un tagad brinamies un te kads hipokratisks politikis sausminas par rezultatiem no musu pasu zombeto un padevigo deputatu un valstij atbildigo personu INTERNACIONALAS LIKUMIBAS UN KARTIBAS nodevibu un tas sekam, … !!!

  … Bet mes pasi, ievelot jauno 12, Saeimu, esam lidzatbildigi ‘baisa gada’ naksanai … un ar vel tik pat neapzinigu un naivu politiku kontingentu vaditi, vel paliekam valstiski nespejigi IZLABOT so savu lielo INTERNACIONALA SKALA PIELAUTO KLUDU – atgadinu – musu pasu ‘balelinu’ rasto un Kremla imperialismam uzdavato Abrenes iedigli … un TIKAI par TAM DARGAJAM – UN PAT VEL EMTAJAM – EZELA AUSIM !!!

  … PAT PUTINA PERSONIGIE SOLIJUMI NETIEK IZPILDITI … JEB VINS GAIDA BRIDI KAD TAS EZELAUSIS ATVEDIS PASU ‘BALELINU’ PASU IZVELETOS TANKOS … !

Draugiem Facebook Twitter Google+