×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. maijs, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: vārda brīvība ir pamats citām brīvībām (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Vārda brīvība ir pamats citām brīvībām, 3.maijā, atklājot Pasaules brīvības dienai veltīto konferenci Rīgā, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka, lai nodrošinātu vārda brīvību, ir nepieciešama droša vide un pietiekams finansējums mediju darbībai.

Rinkēvičs uzsvēra, ka liela daļa uzbrukumu gadījumu žurnālistiem visā pasaulē joprojām nav atrisināti, it īpaši apdraudētas ir žurnālistes – sievietes atsevišķās valstīs.

“Diemžēl propaganda ir kļuvusi par lielu drošības apdraudējumu, kas nozīmē, ka liela nozīme jāpievērš teritoriālajai aizsardzībai, gan mediju attīstībai,” piebilda ministrs.

No 3.līdz 4.maijam Rīgā norisinās “Pasaules preses brīvības diena 2015”, kas ir viens no lielākajiem Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) koordinētajiem pasākumiem pasaulē. ANO Ģenerālā asambleja to oficiāli proklamēja 1993.gadā un kopš tā laika globāls Pasaules preses brīvības dienas pasākums notiek katru gadu dažādās valstīs visā pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Ielūkojoties kaut vai “Roģina.lv”!

 2. Sudmalis? Kurš Doma laukumā uzspridzināja divus nejaušus garāmgājējus?

 3. Gaidām vēl citas brīvības-eiropejiskas vēlēšanas un progresīvos nodokļus!

 4. SS Panzergrenadier Atbildēt

  Vārda brīvība eksistē tikai sakot ko pozitīvu par pederastiem, nēģeriem un žīdiem. Līdz ko saki par šamiem ko negatīvu tā vārda brīvība pārvēršas homofobijā, rasismā un antisemītismā…

  • Vārda brīvība ir apkopēju un santehniķu preragatīva. Grenadieriem un Valsts vīriem nekāda varda brīvība nav – ir pienākumi un disciplīna. Bet meli ir juridiski sodama kategorija, pat ja tos ģenerē avīžnieks vai valsts vīrs. Pēdējā laikā Rinkēviča izteicieniem nav nekāda sakara ar pildītiem dienesta pienākumiem, tāpēc, pieskaitāmi pie ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošanas nevis demokrātijas.

 5. Rainis bija viens no pirmajiem, kas caur sociāldemokrātijas izkārtni ieveda un izplatīja Latvijā marksismu, gan izplatot marksistisko literatūru, gan popularizējot šīs idejas. Nekāds meņševiks viņš nebija. Tāpēc arī padomju laikos viņu tā cildināja. Un daži to dara vēl šodien. Gluži tik radikāls, kā V. Lācis viņš nebija, bet savu artavu marksisma ideju izplatīšanā viņš deva un daudzi vēlāk uzķērās uz šīm utopiskajām idejām.

  • Rainis bija viens no pirmajiem, kas saprata, ka tirgu (veikalu) ar demokrātiju nesavienot. Ne bez pamata jau Rainis darba jaunatni (t.sk.V.Lāci) dēvēja par “demokrātijas ideālu un principu tālāk nesēju, cēlāju augstākā – sociālisma pakāpē” (Skroderis A. Viena diena Rēzeknē). Un Raiņa iedvesmotā jaunatne parādīja savu raksturu Latvija un visas pasaules izšķirošajos vēstures mirkļos:
   “……Esmu bijis cilvēks un cīnītājs šajās tik izšķirošajās cilvēku cilts dienās. Kaut nākotne būtu labāka un laimīgāka , tai tādai ir jābūt!” (I.Sudmalis, 24.05.1944.)
   p.s. Par V.Lāci runājot, der atcerēties, kādu atbildību prasīja no ministru Staļin-laikos un kara gados. Tā bij’ staigāšana “pa asmeni” ikdienas….

 6. …. Dzildomatajam, Rinkevicam, butu jaiziet Aristotela iesakto logikas, filozofijas, kursu, lai tik gudri te mums atkal pamacitu par logika un realitate preteji vina izpratnei saistitam lietam … tatad vel viens ‘non sequitur’ … tapat ka vina apvainojumos NA – tas darbiba un faktos nepieradito politisko sadarbibu ar SX … !!!!

  …. Varda briviba ir pamats citam brivibam…’ , Rinkevic, ludzu izskaidro vai paskaidro savu izteicienu civilizetas sabiedribas konteksta …. !

  … Manisprat, vai tik neiznak otradi !!!! Realitate, kad savu specialo interesu del , pec vajadzigam un arkarteji rastam saiknem starp dazadu seksulas izveles specialitasu piekopejiem, tie megina mainit sabiedriba jau pienemtas normas , lai par jaunu noteiktu, kas ir/tiek atlauts sabiedriba … vai ciitiem vardiem – uz kadam citam biologiskam un moralam kriterijam ir DEFINETA JAUNA BRIVIBA !!!!!

  … PATIESIBA IR, KA VISUR PASAULE, ar visiem sabiedriba pienemtiem faktoriem, KATRA CIVILIZACIJA/KULTURA, SEN JAU NOTEIKTS vardos un likuma PIENEMTA UN PIELAUTA TUR ESOSA dzives zina/prakse, un PASTAV izteikta attiecigo vardu kopuma – VARDU BRIVIBA !

  … CILVECIGAS ATTIECIBAS NEKAD NEVAR PIENEMT SABIEDRIBU KONTROLEJOSUS PAMATLIKUMUS NO KADA VAI KADAS MINORITATES IENEMTAS DOGMAS, BET GAN NO PIENMTAS VISPARINAJUMA TRADICIJAS …

  … ‘ ATTISTITA UN BRIVA CIVILIZACIJA/KULTURA, PIENEMTA TRADICIONALA BRIVIBA IR PAMATS UN NOSAKA VARDU BRIVIBU … !

 7. Citu tautu rupjai aizskarshanai un apvainoshanai nav nekaa kopiiga ar vaarda briiviibu.

 8. Citas brīvības – homoseksuālisms? Paprasiet šim gejam viņa izteiciena skaidrojumu.

 9. Jā rinkevičs,taisnība, arī kļūt par zilo(pedreastu).

 10. “Atjaunojot neatkarību, Latvijas sabiedrība alka arī pēc patiesas demokrātijas, solidaritātes un sociālā taisnīguma. Atzīmējot 4.maija akta divdesmitgadi, Dainis Īvāns teica: tūlīt pēc neatkarības atgūšanas Latvijā nostiprinājās ultraliberāla ideoloģija un limitēta šaura personu loka pārvaldīta demokrātija. Vai tobrīd, atjaunojot valsti, bija kādas juridiskas iespējas nepieļaut, ierobežot minēto negāciju rašanos?” (LVportalsLV)
  ================================================================
  Kā tikai darbaspēks kļuva par preci – tā sākās ultraliberālās ideoloģijas uzvarošais gājiens, bet demokrātija plašām tautas masām palika uz “papīra” (Satveresmes 2.pants). Par ko cīnījās auseklīši – uz tā arī “uzrāvās”.

 11. Vai tagad Rinkeviča vārdam ir vēl kāds svars? Ja nu vienīgi viendzimuma mīlnieku šaikā…

 12. … Ideologiski, Rainis, atbilstigi Internacionalai socialistu org. pienemtam idejam par sabiedribas strukturu savstarpejo nesaskanu – pec Marksisma – skreja lidzi gara laikmeta vektoram … !!!

  … Bet, Politiska zina – ka visi ta laika intelektuali – vins tika izmantots no Bolseviku/Menseviku ekstremistiem ka ‘izmantojamais idiots’ … lidz atjedzas … bet par velu, jo neviniba bija zaudeta … ! Sk. Paul Jonsons, ‘Intelektuali’, BP

 13. «Maxima» darbinieki: pret mums izturas kā pret vergiem.” TVNET/Nekā personīga,2013. gada 5. maijā.
  ================================================================
  Ja “visu mūsu dzīvi noteic veikals” – ja tautai nav nodrošināta ekonomiskā brīvība, tad visām pārējām brīvībām nav absolūti nekādas jēgas:
  ” ….mēs trimdinieki, atgriezdamies Latvijā, gribējām to atrast brīvu, mēs viņu neatradām, bet tomēr mēs neesam atmetuši cerību, ka mēs viņu uzbūvēsim.” Rainis, 1920.
  p.s. Pilnīgi likumsakarīgi, ka 1940.g. Raiņa līdzgaitnieki un idejiskie sekotāji viņa kā pirmajam LPSR piešķīra Tautas dzejnieka goda nosaukumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+