×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Rinkēviču uzņem ASV Nacionālās aizsardzības universitātes Slavas zālē (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) ceturtdien, 29. janvārī, uzņemts ASV Nacionālās aizsardzības universitātes Slavas zālē Vašingtonā, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ārlietu ministrs, kurš 2000. gadā Nacionālās aizsardzības universitātē ieguva maģistra grādu, pēc svinīgās ceremonijas uzrunāja studentus un pasniedzējus par drošības izaicinājumiem pasaulē – saspīlēto drošības situāciju Eiropā, globālajiem izaicinājumiem, kā arī par demokrātisko vērtību aizsardzību pasaulē.

Rinkēvičs savā uzrunā universitātes vadībai, studentiem un pasniedzējiem pauda, ka pirms 15 gadiem, kad studēja universitātē, drošības situācija pasaulē bija kardināli pretēja šodienai. Ministrs uzsvēra ASV Nacionālās aizsardzības universitātes lielo devumu personīgās izglītības ceļā, kas ir devusi būtisku pamatu izpratnei par drošības un starptautisko politiku.

Runas noslēgumā ministrs sacīja, ka drošības stiprināšana nozīmē nepārtrauktas pūles tās nodrošināšanai. Latvija pateicas ASV par tās noturīgo atbalstu transatlantiskās drošības stiprināšanā un augstu vērtē ASV militāro klātbūtni Baltijas valstīs. Tas ir pārliecinošs signāls mūsu valstu solidaritātei.

Jau ziņots, ka ārlietu ministrs uzturas darba vizītē ASV, kur tikās arī ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju, kurš izteicis konkrētus priekšlikumus Latvijas ārējās drošības stiprināšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. par to ka zilais vai par to ka valsti ” aistāv ” no aktieriem un muziķiem?

  2. Rinkevičs vienpersoniski pieņem lēmumus, par ASV frontes līnijas veidošanu Latvijā pret Krieviju. Vai mums šeit ir vajadzīgi amerikāņi? Krievija mums nav izteikusi nekādus draudus, bet ja šeit būs amerikāņi, tad protams pretī stāvēs krievi un tas būs tikai loģiski. Amerikāņi uz mūsu zemes grib skaidrot attiecības ar krieviem. Es negribu karu, Rinkevič! Ir vajadzīgs referendums vai Latvijā vajadzētu ASV kara bāzes.

    • vienalga ka te karos, viš sedes vismaz briselē ja ne amerikā

    • Krievi kopsh gadu tuukstoshiem ir bijushi drauds latvieshiem un igaunjiem, agraak Livonijai. Krievs savu dabu nekad nemainiis. Taadeelj ir labi,ka mums tagad ir tik speciigs sabiedrotais kaa ASV!

  3. labākais ārlietu miniustrs Latvijas vēsture, domāju būtu arī labākais premjērmistrs, kas valsts intereses uztur augstāk par visu

  4. nekadas slavas nebus uz krievijas latvijas robezas jenkiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+