Kopakabanas misija beigusies – Samoilovs un Šmēdiņš brauc mājās 4

Latvijas labākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš savā Riodežaneiro olimpisko spēļu apakšgrupu turnīra noslēdzošajā un izšķirošajā spēlē ar 1-2 (16:21, 22:20, 7:15) zaudēja brazīliešiem Evandru Gonsalvešam Oliveiru un Pedru Solbergam Salgadu, noslēdzot savu dalību četrgades nozīmīgākajā sporta forumā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

Šo maču labāk iesāka Brazīlijas sportisti, kuri izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr tālāk Samoilovs/Šmēdiņš viņus nepalaida, ātri vien samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Abas komandas turpināja spēlēt punkts punktā, taču Oliveiru un Salgadu ik pa laikam atkal ieguva divu punktu pārsvaru. Uzreiz pēc tehniskā pārtraukuma Latvijas pāris guva divus punktus pēc kārtas un jau pirmo reizi pārņēma vadību (12:11). Lai gan cīņa bija sīva, pirmā seta beigas lieliski aizvadīja Brazīlijas duets, kas guva vairākus punktus pēc kārtas un pirmo setu uzvarēja ar 21:16.

Arī otrais sets Latvijas pārim iesākās neveiksmīgi, jo brazīlieši izvirzījās vadībā ar 2:0. Samoilovs/Šmēdiņš nebija tālu no tā, lai panāktu izlīdzinājumu, taču strīdīgā situācijā tiesneši deva punktu Oliveiru/Salgadu, kas viņiem ļāva atrasties vadībā ar 3:1. Turpmākajās minūtēs sekmīgāk spēlēja Brazīlijas sportisti, kuri spēja panākt 6:2. Lai arī situācija neizskatījās spīdoša, Samoilovs/Šmēdiņš izlīdzināja cīņas gaitu un pamazām samazināja atpalicību no pretiniekiem. Pēc tehniskā pārtraukuma Latvijas vadošais pludmales volejbola duets pirmo reizi pārņēma vadību ar 13:12.

Abi pāri turpināja spēlēt punkts punktā, bet gandrīz nepārtraukti viena punkta vadību ieguva brazīlieši, kuri seta izskaņā panāca 18:16, taču Samoilovs/Šmēdiņš izlīdzināja rezultātu. Latvijas pāris turpināja spēlēt sekmīgi un tika pie setbumbas (20:19), bet Samoilovs kļūdījās servē, kas mājiniekiem ļāva atjaunot līdzsvaru rezultātu. Tomēr seta pašās beigās pāris kļūdas pieļāva jau Brazīlijas pāris, kas Latvijas duetam otrajā setā ļāva revanšēties ar 22:20.

Arī izšķirošais sets sākās ar Oliveiru/Salgadu izvirzīšanos vadībā ar 2:0, bet pēc tam viņi panāca arī 12:5, atstājot Latvijas pāri diezgan kritiskā situācijā. Samoilovs/Šmēdiņš turpināja spēlēt ar kļūdām un nespēja sasmelt izlieto ūdeni, lai cerētu uz vietu izslēgšanas turnīrā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pirms tam ceturtdien D apakšgrupas ietvaros Nivalds Diass un Serhio Gonzaless no Kubas ar 2-0 (21:15, 21:18) pārspēja kanādiešus Benu Sekstonu un Čeimu Šelku.

Apakšgrupu turnīra noslēgumā netika ņemta vērā savstarpējo spēļu attiecība, bet gan duetu izcīnītie mazie punkti, kas Samoilovam/Šmēdiņam bija ļoti nelabvēlīgi.

D apakšgrupā visos trīs mačos uzvarēja kubieši, kamēr pa vienam panākumam bija Oliveiru/Salgadu un Skestonam/Šelkam. Tāda bilance bija arī Samoilovam/Šmēdiņam, taču sliktas mazo punktu attiecības dēļ viņiem turnīrs noslēdzās ar pēdējo vietu apakšgrupā un dalītu 19.pozīciju visā turnīrā.

Samoilovs/Šmēdiņš vispirms sacensību pirmajā mačā ar 2-1 (21:17,18:21, 15:13) uzvarēja Sekstonu un Šelku, bet pēc tam ar 1-2 (21:23, 21:19, 9:15) piekāpās Diasam un Gonzalesam.

Olimpisko spēļu pamatturnīrā piedalās 24 komandas, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā uzreiz iekļūs apakšgrupu turnīru pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī divas labākās trešās vietas īpašnieces. Savukārt pārējās četras trešo vietu guvušās komandas cīnīsies par divām atlikušajām vietām izslēgšanas turnīrā.

Pirmās cīņas par vietu izslēgšanas turnīrā sāksies jau šajā sacensību dienā.