Foto – Juris Bērziņš-Soms (“Sports”)

Latvijas paralimpiskie čempioni – Apinis ratiņkrēslā 24 gadus, Dadzīte – četrus 1

Paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro jau pirmajās divās dienās atskaņota Latvijas himna, godinot uzvarētājus diska un šķēpa mešanā.

Reklāma
Reklāma
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Lasīt citas ziņas

“LA” jau ziņoja, ka vieglatlētu sacensībās Aigars Api­nis (43), startējot apvienotajā medicīnas grupā F52 un F51, ceturtdien aizmeta disku 20,83 metrus un izcīnīja savu ceturto zelta medaļu paralimpiskajās spēlēs. Sudrabu ieguva polis Roberts Jahimovičs (19,10 m), bronzu – horvāts Velimirs Šandors (18,24 m). Divas dienas vēlāk paralimpiskajās spēlēs debitēja Latvijas delegācijas karognesēja Diāna Dadzīte (30) un sasniedza pasaules rekordu šķēpa mešanas medicīnas grupā F55 – 23,26 metri. Līdz šim rekorda īpašniece 17 gadus bija vāciete Martina Vilinga, kas Rio izcīnīja sudraba medaļu (22,22 m). Bronza Nadjai Medžmedžai no Alžīrijas (20,24 m).

Abi paralimpiskie čempioni sportā nonāca pa dažādiem ceļiem. Aigars Apinis 1992. gada vasarā, lecot ūdenī uz galvas, smagi savainoja kakla skriemeļus un kopš tā laika piesaistīts ratiņkrēslam. Sešus gadus vēlāk viņš ļāvās pierunāties sporta nodarbību uzsākšanai un 2000. gadā Sidnejā, pirmo reizi startējot paralimpiskajās spēlēs, ar trenera Alda Šūpulnieka palīdzību izcīnīja bronzas medaļu gan lodes grūšanā, gan diska mešanā. Savu pirmo paralimpiskā čempiona titulu Apinis ieguva pēc četriem gadiem Atēnās, uzvarot diska mešanā. To viņš spēja arī Pekinas spēlēs un zeltam pievienoja sudrabu lodes grūšanā, bet 2012. gadā Londonā otrādi – zelta lode un sudraba disks. Apiņa paralimpiskā medicīnas grupa F52 nozīmē ierobežotu pirkstu kustību, nedarbojas ceļi un vēdera muskulatūra.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Diāna Dadzīte ratiņkrēslā nonāca tikai pirms četriem gadiem, kad cieta autoavārijā. Pirms tam viņa bija draugos ar sportu, spēlēja basketbolu, volejbolu un futbolu, bet pēc negadījuma pievērsās ratiņbasketbolam, iesaistoties kādā Vācijas profesionālajā komandā. Par vieglatlētiku Diāna nopietni interesēties sāka tikai 2013. gadā, viņas pirmie treneri bija Aldis Šūpulnieks un Ināra Aperāne, pašlaik – vācietis Zigfrīds Vegeners. Šogad paralimpiešu Eiropas čempionātā Dadzīte uzvarēja lodes grūšanā, šķēpa mešanā izcīnīja sudraba medaļu un diska mešanā – bronzas, tādēļ pamatoti tika uzskatīta par vienu no favorītēm arī Rio. Sestdien viņa paralimpiskajās spēlēs metīs disku.

Pārējos sporta veidos latvieši Rio pagaidām ir pieticīgāki. Ieva Melle loka šaušanas jaukto komandu kvalifikācijas sacensībās ar 592 punktiem ieņēma 12. vietu, Gints Jonasts (542) – 32. Kopā iznāca 13. vieta starp 16 duetiem, bet astotdaļfinālā abi ar 0:3 (33:38, 29:36, 31:34) zaudēja itāļiem un šonedēļ startēs individuālajās sacensībās. Airētāji Eduards Pupelis un Žanna Cvečkovska jaukto divnieku TA klasē iekļuva B finālā, kurā izcīna septīto līdz 12. vietu. Jānis Plotnieks 100 metru peldējumā uz muguras finišēja pēc minūtes un 7,96 sekundēm, paliekot pēdējā, 11. vietā medicīnas grupā S10.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.