×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Ripo autobusi un eiro 


Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Jēkabpilī jaunā gada agrā rītā pirmie eiro ieripo arī autoostas kasē un autobusu mazajās kasītēs.

Piektā maršruta galapunktā “Poliklīnika” autobusa vadītājs Valdis Strods smaidot stāsta: “Kas mums nekait – ja cilvēks iedod eiro, atlikumu arī izdodam jaunajā naudā, ja latu vai latus – vecajā naudā. Redziet, man priekšā divas kasītes – vienā eiro, otrā – lati. Jau vakar man izsniedza 45 eiro, lai ir, kā saka, “pamatkapitāls”. Kad beigšu maiņu, savākšu naudu no abām kasītēm, pārinieks nāks ar savu naudiņu. Nekādu sarežģījumu!”

Pasažieri arī smaidīgi – pērk biļetes un teic, ka nekas jau nav mainījies, uz biļetes cena gan latos, gan eiro, iedod naudu, izdod naudu, ja vienu eiro, atpakaļ saņem 50 centus, ja latu – 65 santīmus. Emīlija ar 10 gadus veco meitiņu Dajānu par diviem eiro nopērk četras biļetes, braucot ciemos, būšot biļetes arī atpakaļbraucienam.

Tālsatiksmes autobusos pasažieru daudz vairāk, piemēram, plkst. 15.20 uz Rīgu – vairāk nekā 50. Stūres vīrs Leons Grudinskis nosaka: “Nekādu problēmu, kases aparāts tagad ieslēgts uz eiro, ja cilvēks maksā latos, ar vienas pogas spiedienu to pārslēdzu uz latiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+