×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

“Ripplewood” apgalvo, ka piedāvājums “Citadeles” iegādei joprojām ir spēkā (Infografika) (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Potenciālie bankas “Citadele” valstij piederošo akciju pircēji “Ripplewood Advisors” ir apstiprinājuši, ka izprot – līguma parakstīšanas atlikšana ir tikai tehniskas dabas jautājums. Ministru kabinets darījumu ir apstiprinājis, tādējādi investoru piedāvājums joprojām ir spēkā, paziņojumā medijiem informē Ministru kabinets.

Tomēr atcelta rīt paredzētā premjerministres Laimdotas Straujumas (V) un “Ripplewood Advisors” pārstāvja Tima Kolinsa tikšanās.
Ministru kabinets informē, ka Privatizācijas aģentūras (PA) valdes atkāpšanās dēļ līguma parakstīšana ar bankas “Citadele” investoru notiks tad, kad tiks apstiprināta jaunā PA valde.

Ministru prezidente paziņojumā medijiem uzsver, ka valdības lēmums par bankas akciju pārdošanu starptautiskajai investoru grupai, ko pārstāv “Ripplewood Advisers”, ir spēkā un darījumam ir jānotiek Eiropas Komisijas noteiktajā termiņā.

Premjerministre uzskata, ka ir nepieciešams parakstīt pārdošanas līgumu, lai jaunie bankas īpašnieki varētu sākt darbu pie “Citadeles” turpmākas attīstības, kas dos arī būtisku pienesumu Latvijas banku sektoram un ekonomikai. Straujumas vērtējumā, “PA valdes neprofesionālā rīcība, atkāpjoties īsi pirms līguma parakstīšanas, ir bezatbildīga”. Savukārt ekonomikas ministra uzdevums ir apstiprināt PA valdi un organizēt līguma parakstīšanu.

“Ripplewood Advisors” pārstāvētās investoru grupas piedāvājumu kā labāko iespējamo gan Latvijas ekonomikai, gan bankas turpmākajai attīstībai ir atzinusi gan Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, kam pieder 25% bankas “Citadele” akciju, gan Privatizācijas aģentūras piesaistītais finanšu konsultants “Societe Genenral” un juridiskais konsultants “Linklaters”.

Kā ziņots, valdība šonedēļ atbalstīja finanšu konsultanta “Societe Generale” rekomendāciju noslēgt pirkuma līgumu par “Citadeles” akciju pārdošanu ar starptautisku investoru grupu, kuras sastāvā ir “Ripplewood Advisors LLC” un tā dibinātājs Kolinss. Bija paredzēts, ka līgums starp PA un ASV fondu “Ripplewood Holdings” par “Citadeles” valsts akciju iegādi varētu tikt parakstīts rīt, 31.oktobrī. Tomēr vakar PA valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns un Privatizācijas aģentūras valdes loceklis Guntis Lausks iesnieguši ekonomikas ministram iesniegumus par atkāpšanos no amata. Šāds lēmums pieņemts, jo PA valdes locekļi nepiekrīt valdības lēmumam nekavējoties parakstīt līgumu par “Citadeles” pārdošanu, lai arī ir iespēja turpināt sarunas par bankas pārdošanu līdz gada beigām. Spridzāns un otrs valdes loceklis zem pašreizējā līguma varianta parakstīties nevēlas. Pēc Spridzāna teiktā, līguma noteikumi būtu vēl jāuzlabo.

Jauns PA valdes loceklis ir jāieceļ Ekonomikas ministrijai, bet patlaban ir atrasts tikai viens kandidāts valdei – līdzšinējais PA Komercdarbības dienesta vadītājs Vladimirs Loginovs. Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP/V) prognozēja, ka apmēram nedēļas laikā varētu atrast otru PA valdes locekli, kuram pirms līguma par valstij piederošo “Citadeles” akciju pārdošanu parakstīšanas vēl būs ar šo līgumu jāiepazīstas.

PA iepriekš informēja, ka akciju bāzes cena par visām “Citadeles” akcijām ir 98,67 miljoni eiro. Līguma projektā paredzēts, ka valsts par 75% akciju iegūs 74 miljonus eiro. Tāpat viens no līguma nosacījumiem paredz, ka investori nedrīkstēs vismaz divus gadus pārdot bankas akcijas.

Foto - LETAFoto - LETA

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāgatavojas laikam pašam sliktākajam variantam un nauda būs jāizņem no konta,žēl,izvēlējos to tādēļ ka tā bija valsts banka..Pēc pircēja kaulēšanās un steidzīgās valsts rīcības pārdot par katru cenu,to ka pircējs grib tikai 2 gadus lai pēc tam to var pārdot būs redzamas sekas ka viņi nav ieintresēti saglabāt banku.
    Man gan lielākās aizdomas kādēļ to pirks ASV pārstāvji ir lai pārdotu to atpakāļ bijušajiem īpašniekiem jevrejiem ,jo Parex nauda taču arī pazuda ASV un tagad kad tā būs izgājusi ceļu kā valstij izkrāpt naudu,
    ne jau par velti Godmens taisīja to afēru par 2Ls nopērkot banku un pēc iegrūžot gadrīz miljardu Ls .Par šo darbu viņš saņēma prēmiju un siltu vietu Briselē,tagad kad bankas aktīvu vērtība ir sasniegusi vairāk kā 2,4miljardi E to ņem un pārdot par 1oo miljoniem E,tā ir laba shēma liela mēroga zādzībai jo naudu taču atņēma no sociālā budžeta un to darīja speciāli lai tikai šeit palielinātu veco ļaužu nabadzības slieksni.

Draugiem Facebook Twitter Google+