×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Ripzāģis saimniecībā: griež visu, sākot no akmeņiem un beidzot ar koku

1. Pārnēsājamie 
elektriskie ripzāģi


1no5
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūsdienās viens no visvairāk lietotajiem elektriskajiem rokas instrumentiem ir ripzāģis, kura popularitāti apsteidz tikai urbji skrūvgrieži. Savu vārdu ripzāģis aizguvis no griezējdiska, kas uzmontēts uz rotējošas ass. Ar ripzāģiem iespējams zāģēt visdažādākos materiālus: sākot no akmeņiem un beidzot ar koku. Klasiskos zobainos ripzāģus izmanto vidēju mīkstu celtniecības materiālu, piemēram, koka zāģēšanai. Ar dimanta un abrazīvā akmens ripām sadala īpaši cietus materiālus: akmeni un metālu. Milzīgi lielos (diametrā virs metra) ripzāģus sadzīvē ilgus gadus pierasts izmantot malkas zāģēšanai.

Plašai lietošanai domātie sadzīves elektriskie ripzāģi sastāv no korpusa, apaļas zāģripas un pamatnes. Tie ir saimniecībā ļoti noderīgi instrumenti, ar kuriem viegli apieties – arī galdniecības amata smalkumos neapmācīts cilvēks mājas apstākļos var sazāģēt koku, saplāksni, kokskaidu un kokšķiedru plātnes. Atšķirībā no stacionārā darbgalda, kam zāģripa galdā novietota ar griezošo daļu uz augšu, pārnēsājamā ripzāģa ripa vērsta uz leju. Iesācējam ieteicams zāģēt ar instrumentu turot to abām rokām.

Ripzāģi atšķiras pēc zāģripas lieluma, zobu formas, motora jaudas, apgriezienu skaita un papildaprīkojuma. Zāģa zobu kalpošanas ilguma pagarināšanai pie sadzīves ripzāģu diskiem tiek piekausētas cietmetāla plāksnītes. Strādājot no traumām palīdz izvairīties zāģa aizmugurē izvietots šķēlējnazis un aizsargvairogs. Lielāka zāģripa ļauj sazāģēt biezāku materiālu, tomēr prasa lielāku jaudu, palielina zāģa korpusa izmēru, svaru un cenu. Profesionālās klases pārnēsājamie ripzāģi, salīdzinot ar tādas pašas klases amatieru rokas elektroinstrumentiem, ir tehniski pilnvērtīgāki, vieglāki, jaudīgāki, izturīgāki un, protams, dārgāki.

  1. Pārnēsājamie 
elektriskie ripzāģi

  2. Zāģa korpuss


  3. Instrumenta barošana

  4. Kombinētie zāģi


  5. MinizāģiPievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+