Kultūra
Kultūrpolitika

Risināsies konference par dizainu un izdošanu0

Publicitātes attēls

Piektdien, 10. maijā, no plkst. 14 līdz 19 “Nice Place telpā” norisināsies jau piektā konference “Sarunas par dizainu un izdošanu”, ko organizē Latvijas literatūras eksporta platforma “Latvian Literature”.

Šoreiz konference veltīta darba procesam, kā katrs no konferences dalībniekiem ir nonācis līdz sava darba galarezultātam, uzbūvējot kaut ko no jauna – fontu, izdevniecību vai nacionālā dizaina tēlu.

Sarunu laikā četri eksperti dalīsies ar iedvesmojošiem stāstiem un atklās lielākos izaicinājumus ceļā uz savu mērķi.

“Lielākoties mums ir iespēja redzēt tikai darba galaproduktu, bet – kāds bija darba process pirms tam? Kādas izvēles bija jāizdara lēmumu pieņēmējiem un kāpēc viņi pieņēmuši tieši šādus lēmumus?” par konferenci stāsta tās moderators – izdevējs un dizainers Toms Mrazausks.

Sarunā piedalīsies Frankfurtes grāmatu tirgus biznesa attīstības direktors un dizainers Hendriks Hellige, kuram izdevies padarīt bērnu grāmatas un ilustrāciju par augošāko un interesantāko tirgus daļu; vācu izdevniecības “Friedenauer Presse” īpašniece un vadītāja Frīderike Jakoba, kura pārņēmusi 1963. gadā dibinātu izdevniecību un padarījusi to par vienu no mūsdienīgākajām un spēcīgākajām neatkarīgajām Vācijas izdevniecībām.

Tāpat konferencē piedalīsies Vācijas vadošais burtu dizaina eksperts un uzņēmuma “Monotype” mārketinga direktors Jirgens Zīberts, kurš piedalījies burtveidola “Helvetica Now” radīšanā; poļu grafiskā dizainere, izdevēja un kuratore Magdalena Heljaša, kura radījusi galveno Polijas dizaina popularizēšanas platformu – žurnālu un mājaslapu “Print Control”.

Ieeja pasākumā visiem interesentiem ir bez maksas. Pasākums notiks angļu valodā.

LA.lv