Uncategorized

Rīt – Baltijas ugunskuru ceļš 0

Turpinot cīņu par godīgiem Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumiem, Baltijas lauksaimnieki rīt, 5. februārī, rīkos akciju “Baltijas ceļš”. Simbolizējot Baltijas valstu vienotību, maģistrāles “Via Baltica” pievedceļos plānots izvietot 400 ugunskuru, informēja pasākuma rīkotāji.

 

Zemnieku aktivitāte ir pat lielāka, nekā gaidīts, un jau šobrīd kartē gar autoceļu “Via Baltica” mūsu valsts teritorijā vien ir iezīmētas 367 ugunskuru vietas (http://goo.gl/maps/NwosB).

 

Pirms pāris nedēļām gan tika plānots, ka līdzās ceļam no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai tiks aizdedzinātas siena kaudzes, taču šobrīd zemnieki izlēmuši, ka kurinās ugunskurus.

“Zemniekiem jāspēj vienoties kopīgā akcijā – tāpēc arī es piedalos,” saka Limbažu novada Liepupes pagasta zemnieku saimniecības “Vīganti” saimniece Lija Jokste. Viņa apņēmusies kurt divus ugunskurus – savā saimniecības teritorijā Vīgantos un nomas zemē pie bijušā Minhauzena muzeja. “Nupat izstrādāju mežu, ugunskurs iznāks liels – vienam jau malku aizvedu, otram vedīšu šajās dienās. Tad ap to sapulcēsimies draugi un radi,” viņa piebilda.

Ugunskuri tiks dedzināti vienā laikā – no plkst. 17 līdz 18, pavēstīja akcijas organizētāja, ES tiešmaksājumu kampaņas koordinatore Sabīne Puķe. Ugunskuru akcijai veltīti pasākumi notiks arī Ainažos, Salacgrīvā, Saulkrastos, Ķekavā, Iecavā, Bauskā un robežpunktos ar Igauniju un Lietuvu. Lai nodrošinātu iespēju arī rīdziniekiem iesaistīties akcijā, īpašs pasākums 5. februārī plkst. 16.30 notiks Rīgā, Doma laukumā.

Kā norādīja biedrības “Zemnieku saeima” vadītāja vietniece Maira Dzelzkalēja, akcijas mērķis ir demonstrēt Eiropai Baltijas valstu vienotību sarunās par ES budžetu.

“Ņemot vērā, ka Baltijas valstu attīstībai ir nepieciešama gan godīga lauksaimniecības politika, gan kohēzijas finansējums, esam aicinājuši pievienoties arī citas organizācijas un ikvienu iedzīvotāju,” sacīja lauksaimnieku pārstāve.

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) atbalstījusi zemnieku akciju un ir aicinājusi arī Igaunijas Darba devēju konfederāciju un Lietuvas Ražotāju konfederāciju pievienoties, lai demonstrētu Baltijas valstu vienotību.

Akciju organizē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Zemnieku saeima, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Latvijas Zemnieku federācija.

 

LA.lv