×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Vairāk par grūtniecību – bezmaksas seminārā

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
“Grūtniecības laikā sievietes organismā noris dažādas fizioloģiskās izmaiņas, kas atšķiras katrā no grūtniecības periodiem. Taču svarīgākais, kas jāsaprot – grūtniecība nav slimība un daba ir iekārtojusi tā, lai vesela sieviete varētu iznēsāt un piedzemdēt bērniņu,” stāsta ģimenes un antropozofo ārste Dr. Gita Gaņģe. Plašāk par fizioloģiskajām norisēm sievietes ķermenī grūtniecības laikā stāstīs šo ceturtdien, 31.oktobrī, no plkst. 11:00 līdz 13:00 tirdzniecības centrā Domina Shopping bezmaksas seminārā topošajām māmiņām Gaidību 4diena.

Hormonu izmaiņas sievietes organismā

Iestājoties grūtniecībai, sievietes ķermeņa fizioloģiskos procesus ietekmē straujas hormonu izmaiņas sievietes organismā – mainās viss – gan endokrīnā sistēma, gan veidojas jauns orgāns – placenta, kas funkcionē līdz bērniņa dzimšanai. Tāpat nereti sievietes izjūt arī dažādas izmaiņas savās sajūtās – ēdiena garšas maiņa, bada sajūta, slikta dūša no rītiem, vemšana, u.c. Tās ietekmē impulsi, kas nāk no jaunās dzīvības, un sākotnēji darbojas kā alergēns jeb svešķermenis mātes organismā, radot pretreakciju. Procesi ir īpaši aktīvi līdz brīdim, kad izveidojas augļa aizsargbarjera jeb placenta.

Ēdienkartes un vitamīnu balanss grūtniecības laikā

Ja sieviete ir vesela, viņai grūtniecības laikā nav jāmaina sava ēdienkarte, taču iespēju robežās vēlams uzturā lietot bioloģiski audzētu pārtiku. Savukārt pēc iespējas retāk jāmēģina uzņemt produktus, kas rada tādas nepatīkamas sajūtas kā vēdera pūšanos, dedzināšanu, gāzu uzkrāšanos un stipras sirdsklauves. Svarīgi ir ēst lēnām, izbaudot ikkatru maltīti.

Lai radītu bērna attīstībai labvēlīgus apstākļus, sievietes organismā palielinās vara līmenis, savukārt dzelzs nedaudz samazinās. Ja dzelzs trūkums ir pārāk liels, tas var izraisīt veselības problēmas.

Tādos gadījumos labāk ieteicams lietot meteorītu dzelzi, nevis metālisko dzelzi. Visas pārtikas piedevas un vitamīni grūtniecības laikā jālieto uzmanīgi un pamatoti, jo izjaucot organisma dabīgo vitamīnu – minerālu – sāļu līdzsvaru, var rasties saslimšana. Turklāt ļoti būtisks elements ikdienas ēdienkartē grūtniecības laikā ir svaigs avota ūdens, jo bērniņš attīstās ūdenī un tas jāatjauno katru dienu.

Plašāk par šo un daudzām citām mazuļu gaidīšanas un audzināšanas laikā aktuālām tēmām pastāstīs zinoši un kompetenti eksperti tirdzniecības centra Domina Shopping bezmaksas seminārā Gaidību 4dienas. Seminārs katra mēneša pēdējā ceturtdienā pulcē vairāk nekā 100 topošās un esošās māmiņas.

Šoreiz, 31.oktobrī, no plkst. 11:00 līdz 13:00, vērtīgus padomus par sievietes skaistumu un fitnesa iespējām grūtniecības laikā un pēc tās sniegs sporta kluba “Veselības Fabrika” sporta vadītāja Agnese Anševica. Tāpat padomos par to, kā mazuli droši un ērti pārvietot automašīnā, un kā izvēlēties auto krēsliņus un ratus, dalīsies psiholoģe Diāna Zande. Savukārt par senču tradīcijām kā saru dzīšana mazulim var palīdzēt veselības uzlabošanā pastāstīs un pieredzē dalīsies dūla Katrīna Puriņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+