×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

Rīt Jāzepa Vītola 6. starptautiskā pianistu konkursa laureātu koncerts un apbalvošana

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien 26. oktobrī plkst.19:00 Lielajā Ģildē notiks Jāzepa Vītola 6. starptautiskā pianistu konkursa laureātu koncerts un uzvarētāju apbalvošana. Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Mārtiņu Ozoliņu tiks sumināti šī gada konkursa uzvarētāji, kuru izpildījumā varēsim baudīt skaistākos klaviermūzikas opusus izcilāko jauno pianistu izpildījumā!
No 18. līdz 26. oktobrim Rīgā jau sesto reizi norisinās prestižais Jāzepa Vītola starptautiskais pianistu konkurss. Šīgada konkursa trijās kārtās spēkiem mērojas 19 jaunie pianisti no 9 valstīm. Nenoliedzami lielāko intrigu klaviermūzikas cienītājiem piedāvā konkursa laureātu koncerts – tā ir reta iespēja redzēt vienkopus savas paaudzes spēcīgākos talantus, kuri tikuši cauri visu trīs konkursa atlases kārtu dzirnavām. Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Mārtiņu Ozoliņu laureātu koncertā uzstāsies jaunie talanti no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas vai Japānas. Pagājušajā Vītola pianistu konkursā par uzvarētājiem un publikas mīluļiem kļuva Antons Ļahovskis un Andrejs Osokins – kopš tā laika viņu uzvārdi uz koncertafišām neprasa komentārus. Kas triumfēs šoreiz, to redzēsim 26. oktobrī Lielajā Ģildē.

Tomēr šobrīd, kad laureātu vārdus vēl varam tikai minēt, atgādinām, ka konkursa finālā sacenšas seši jaunie un talantīgie pianisti – Ajane Macura (Japāna), kura finālā izpilda Ludviga van Bēthovena Piekto koncertu Mibemol mažorā op. 73, Antoņina Suhanova (Latvija), kura finālā izpilda Sergejs Rahmaņinova Rapsodiju par Paganīni tēmu op. 43, Motiejus Bazars (Lietuva), kurš finālā izpilda Sergeja Prokofjeva Trešo koncertu Do mažorā op. 26., Dainis Tenis (Latvija), kurš finālā izpilda Sergeja Rahmaņinova Otro koncertu do minorā op. 18, Andrejs Telkovs (Krievija), kurš finālā izpilda Edvarda Grīga Koncertu la minorā op. 16 un Oleksijs Kovaļenko (Ukraina), kurš finālā izpilda Sergeja Prokofjeva Trešo koncertu Do mažorā op. 26.

Jāzepa Vītola starptautiskais pianistu konkurss ir visprestižākais un ar visplašāko starptautisko skanējumu no visiem Latvijas mūzikas konkursiem. To apliecina fakts, ka vairāki iepriekšējo konkursu uzvarētāji kļuvuši par Latvijā un ārzemēs atzītiem māksliniekiem. Viņu vidū ir pianisti Antons Ļahovskis (Grand Prix, 2008), Andrejs Osokins (I vieta, 2008), Juris Žvikovs (Grand Prix, 1993), Jevgeņijs Samoilovs (I vieta, 1993), Sanita Šablovska (I vieta, 1997), kā arī Raimonds Petrauskis, Sandra Jalaņecka, Jānis Zilbers, Viktors Ritovs u. c.

Konkursa dalībniekus šogad vērtē žūrija, kuras sastāvā ir starptautiski atzīti profesionāli pianisti un pasniedzēji – Juris Kalnciems, Gžegožs Kužinskis, Petrs Geņušs, Sergejs Osokins un Ivari Ilja (šīgada žūrijas priekšsēdētājs).

Pirmais Jāzepa Vītola vārdā nosauktais konkurss notika jau 1989. gadā PSRS mērogā. Tajā pirmo vietu ieguva pašlaik Vācijā dzīvojošā pianiste Sana Villeruša. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas konkurss ieguva starptautisku statusu, un kopš 1993. gada tas ir noticis arī 1997., 2002. un 2008. gadā. Jāzepa Vītola starptautiskais pianistu konkurss ir kļuvis par svarīgu un neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, un šogad tā norisi sevišķi rotā Jāzepa Vītola 150. jubilejas svinību konteksts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+