×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Rīt notiks “Grūtnieču Soļojums”

grutniec-vingro-Shutterstok

Ceturtdien, 3. oktobrī plkst. 12.00 aicinām mediju pārstāvjus un ikvienu topošo māmiņu uz Latvijā pirmo „Grūtnieču Soļojumu”. Simbolisku pasākumu, pievēršot topošo māmiņu uzmanību būtiskam, bet bieži piemirstam veselīga dzīvesveida aspektam – aktīvām kustībām svaigā gaisā!

Pasākumā piedalīsies:

–       Latvijas Vecmāšu asociācijas prezidente Kristīne Embure – Zapoļska;

–       Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas viceprezidente Dr.med. Dace Rezeberga;

–       ginekoloģe Elīna Bērziņa;

–       uztura speciāliste un nūjošanas instruktore Liene Sondore.

Grūtniecība nav slimība, bet, lai tā noritētu veiksmīgi, veselīgs, ar nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām bagāts uzturs, kustīgs dzīvesveids un svaigs gaiss vitāli nepieciešami topošās māmiņas un gaidāmā mazuļa veselībai. Jo īpaši svarīgi to ir atgādināt rudenī, kad tā vien gribas satīties segā pie TV ekrāna.

„Grūtnieču soļojums” ir simboliskas grūtnieču kustības par sportisku dzīvesveidu atklāšanas pasākums, lai uzsvērtu – arī rudens nedrīkst būt šķērslis tam, lai tvertu iespējami daudz svaiga gaisa malku!

„Topošās māmiņas, kas mazuļus gaida gada vēsajos mēnešus, svaigā gaisā uzturas nelabprāt, bieži aizpildinās ar bailēm no saaukstēšanās un iespēju robežās visu laiku pavada telpās. Jā, rudens un ziema Latvijā ir ikgadējais vīrusinfekciju laiks, tomēr šāda rīcība ir nepareiza. Nesaktoties uz to, līst ārā vai snieg, vismaz trīsdemsit minūtes ik dienu ir jāpavada svaigā gaisā. Lai uzlabotu pašsajūtu vēlams arī aktīvi kustēties, nodarboties ar gadalaikam un veselības stāvoklim atbilstošām fiziskajām aktivitātēm – tās gan iepriekš saskaņojot ar ārstu. Grūtniecēm rudens periodā būs piemērota nūjošana, kuru ziemā var nomainīt ar distanču slēpošanu,” skaidro ginekoloģe un dzemdību speciāliste Elīna Bērziņa.

Arvien vairāk grūtnieču domā par veselīgu dzīvesveidu – pareizu, vitamīniem un minerālvielām bagātu uzturu, kā arī atteikšanos no kaitīgajiem ieradumiem un tas ir apsveicami. Tomēr speciālistu novērojumi liecina, ka izpratne par terminu „veselīgs dzīvesveids” bieži ir ļoti virspusēja, turklāt lielākā daļa sieviešu, tostarp topošo māmiņu, aizmirst, ka, pat ik dienas ēdienkartē iekļaujot vajadzīgos vitamīnus, ir nepieciešams aktīvi kustēties un uzturēties svaigā gaisā, lai uzņemtajām minerālvielām un vitamīniem ļautu uzsūkties organismā.

„Veselīgs, uzturvielām bagāts, pilnvērtīgs uzturs – termini, par kuru nozīmību ir pārliecināta ikviena mūsdienīga sieviete, arī topošā māmiņa.

Uz jautājumiem vai ēdat veselīgi, vai uzņemat visas nepieciešamās uzturvielas apstiprinoši atbild lielākā daļa sieviešu. Diemžēl pēc padziļinātas sarunas 60% gadījumu jāsecina, ka „veselīgās ikdienas ēdienkartes” pamatu veido tādi produkti kā marinēti gurķi un cepti kartupeļi.

Turklāt, ļoti izplatīts ir arī maldīgs priekšstats par to, ka visu iespējams panākt un atrisināt vien ar ēdienkarti, neaptverot to, ka bez kustībām un svaiga gaisa, vērtīgās vielas no apēstā nespēj organismā pilnvērtīgi uzsūkties. Daļa no tām tiek vienkārši izvadītas no organisma, kamēr apēstās kalorijas uzkrājas gan,” savā pieredzē dalās uztura speciāliste Liene Sondore.

Apvienojoties Latvijas Vecmāšu, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijām, kā arī uztura speciālistiem, ceturtdien, 3. oktobrī plkst. 12.00 Rīgas Kongresu nama foajē tiks atklāta īpaša pārtikas produktu instalācija, attēlojot to produktu daudzumu, kas katrai topošajai māmiņai jāapēd ik dienas, lai uzņemtu savai un gaidāmajam mazulim nepieciešamās uzturvielas. Produktu instalācija ikvienam liks aizdomāties par to, kas slēpjas zem vispārzināmas frāzes „pilnvērtīgs uzturs”.

Pēc instalācijas atklāšanas, ikvienai grūtniecei būs iespēja rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, kā arī vienoties simboliskajā „Grūtnieču soļojumā” – bezmaksas nūjošanas nodarbībā uztura speciālistes un nūjošanas instruktores Lienes Sondores vadībā.

Topošās māmiņas, kas vēl nav pieteikušās soļojumam, bet labprāt atbalstītu to ar savu dalību, aicinām dalību pasākumā pieteikt līdz 2. oktobrim.  Piesakoties uz e-pasta adresi kristiana.salzirne@ogilvy.lv vai pa telefonu 29743923, lūgums norādīt vai nepieciešams rezervēt nūju komplektu.

Uz tikšanos 3.oktobrī plkst. 12.00 Kongresu namā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+