×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Spiningotāji dodas uz līdakām (2)

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Airu laivā jābūt glābšanas riņķim ar līni, spainim, liekšķerei vai rokas ūdenssūknim, diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos – ūdensdrošam lukturītim, bet glābšanas vestu skaitam jāatbilst cilvēku skaitam laivā.

Kas būtu jāzina, lai jaunā laivošanas sezona būtu droša un jūs savos jaukajos copes izbraucienos neiekļūtu muļķīgās un nepatīkamās situācijās?

Jau rīt klāt visu makšķernieku gaidītais 1. maijs, un milzīgā spiningotāju saime dosies līdaku meklējumos. Katram makšķerniekam jāiegādājas makšķerēšanas karte, izņemot jauniešus vecumā līdz 16 gadiem un personas, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdus. Makšķerēšanas karte ir nepieciešama arī vietās, kur noteikta licencētā makšķerēšana, bet šādās vietās vēl nepieciešams iegādāties makšķerēšanas licenci. Neaizmirstiet paņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu, jo bez tā ne karte, ne licence nebūs derīga. Atcerieties, ka lomā drīkst paturēt ne vairāk par piecām līdakām, kuru garums nav mazāks par piecdesmit centimetriem.

Nākamā lieta, kas noteikti jāievēro, ir mazizmēra kuģošanas līdzekļu (arī airu laivas, kas nav garāka par 12 metriem) aprīkojums. Airu laivā jābūt: glābšanas riņķim ar līni, spainim, liekšķerei vai rokas ūdenssūknim, diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos – ūdensdrošam lukturītim, bet glābšanas vestu skaitam jāatbilst cilvēku skaitam laivā. Ja makšķerējat no motorlaivas vai kutera, likums nosaka, ka to vadīšanai nepieciešama maz­izmēra kuģošanas līdzekļa vadīšanas apliecība, neaizmirstiet, ka tai arī jāatrodas pie jums.

Iesaku paņemt līdzi arī aptieciņu vai vismaz marles saiti, pāris plāksteru un kādu dezinficējošu šķidrumu. Copes karstumā bieži vien nākas iedzīvoties sīkās, bet nepatīkamās traumās, no kurām visbiežākā ir pirkstu satraumēšana uz līdaku asajiem zobiem, āķa ieciršana rokā vai kājā. Ja neesat laivā viens, mānekļa mešanas brīdī pārliecinieties, kur ir jūsu biedri, lai nesanāk kā vienam manam paziņam, kurš tobija āķi iecirta draugam degunā. Šajā sakarībā gribu pieminēt vēl vienu ļoti noderīgu lietu – asas standziņas ar pagariem galiem – būs gan ar ko āķi no zaļās rīmas mutes izdabūt, gan arī ar ko āķi nokniebt. Āķi, kurš iedūries miesā un tā atskabarga ir zem ādas, nevajag censties izplēst ārā, bet uzmanīgi izbīdīt tā spici virs ādas un tad nokniebt. Ja pats vai kolēģis esat ar vājākiem nerviem vai trauma nopietnāka, nāksies meklēt tuvākā mediķa palīdzību.

Vēl kā vienu ļoti būtisku lietu gribu minēt jūsu piekļūšanu izvēlētajai ūdenskrātuvei. Nav noslēpums, ka laivas ielaišana upē vai ezerā sagādā milzum daudz problēmu. Ja uz copes vietu dodaties pirmo reizi, jau laikus neaizmirstiet noskaidrot laivas ūdenī ielaišanas vietas, lai neiznāktu saķeršanās ar zemes īpašniekiem vai municipālo policiju. Un, protams, lieku reizi gribu atgādināt par drošību uz ūdeņiem. Lai arī spīd silta, maiga saulīte, nevelciet nost drošības vestes. Īpaši piesardzīgam jābūt, ja laivā esat viens. Vēl iespējamas salnas un slapji sniegi, laivu tilaudas var būt bīstami slidenas, tās derētu noskalot arī tad, ja tās kļuvušas gļotainas. Inventāru un piederumus laivā neizmētājiet, kā pagadās, katrai lietai laivā jābūt savā vietā, lai nemētājas auklas un virvju gali, kuros var sapīties un paklupt.

Un reizi par visām reizēm atcerieties, ka makšķerēšana nav dzeršana garajos zābakos, nelietojiet alkoholu copes laikā, atslābināšanos atstājiet uz to brīdi, kad mājas kūpinātavā apetītlīgi smaržos jūsu ķertais un tāpēc jo īpaši gardais loms.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja patīk papļāpāt par Copi, draugos atradīsiet grupu Cope ar haizivs bildi, šeit nav spama! Neaizmirstam likt bildes vai video!

  2. istakie merkakji!! varbut tad uzreiz no 1m tikai drikst patruret lidaku!! tie noteikumi ar tam laivu tiesibam ir idiotiski! cilveki visu muzhju ir braukajushi ar mazajam motorlaivam un neviens nav sudzejies,bet te kautkadas kropligas tiesibas vajag! pat arzemes mazajam motorlaivam nav vajadzigas nekadas tiesibas,es braucu ar savu 20hk mercuru-5m laiva un 0 problemu! lidakas vispar uzskata par zarazu a te jums LV akunie noteikumi,,pat ar laivam mes drikstam braukt cauru gadu bez kadiem ierobezhjojumiem idiotiskiem,,ka saka idiotiskaa valsti idiotiski noteikumi

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +7.0
Daugavpils +7.7
Saldus +6.3
Liepāja +5.9
Jelgava +8.3
Ventspils +6.3
Limbaži +7
Madona +7.1
Rēzekne +7.4
Draugiem Facebook Twitter Google+