×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
9. oktobris, 2016
Drukāt

Rita Eva Našeniece: Latvijai jābūt stiprai valstij (51)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins
UZZIŅA

RITA EVA NAŠENIECE

Absolvējusi LU Žurnālistikas fakultāti, Austrijā ieguvusi maģistres grādu miera un konflikta studijās.
Strādājusi EDSO misijās bijušās Dienvidslāvijas valstīs. Kā starptautiska eksperte darbojusies Turcijā, Albānijā, Rumānijā, Ukrainā, Moldovā, Kirgīzijā, kā arī citviet Eiropā.
Bijusi Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces biroja vadītāja.
Pēc klusās pazušanas no darba tirgus pagājušā gada nogalē ir atgriezusies pie starptautiskas darbības.

RITA EVA NAŠENIECE. Apveltīta ar asu prātu un sociālā taisnīguma izjūtu. Strādājusi vienpadsmit valstīs, iemācījusies pielāgoties ekstremāliem apstākļiem, īsā laikā apgūt lielu informācijas apjomu, ātri pieņemt lēmumus un spēt paredzēt to sekas. Vēl nesen bijusi Saeimas priekšsēdētājas biroja vadītāja, patlaban starptautiska eksperte. Pārvietojas ar divriteni. Uz sarunu ierodas smaidīga un ar ziediem rokās. Labs fons sarunai par to, kāpēc pasaule drūp mūsu acu priekšā.

– Milzīgs sociālu, reliģisku un rasu konfliktu vilnis aizmēž robežas un grauj pamatus, padarot nestabilas un nedrošas gan demokrātijas, gan autoritārus režīmus. Mierpilnu zelta laiku nav bijis nekad. Un tomēr. Vai arī tev ir sajūta, it kā pasauli būtu pārņēmis vīruss, kas tiecas iznīcināt jebkādu kārtību?

– Vienmēr ir lietderīgi paraudzīties uz pasauli no apdraudējuma viedokļa. Taču apdraudējums nav nekas neparasts. Tas, ko uzskatām par sakārtotu pasauli un sakārtotu Eiropu, ir jauns fenomens. Nestabilitāte ir bijusi norma dažādos vēstures periodos. Man fatālas izjūtas rodas tikai brīžos, kad cilvēki nav gatavi risināt izaicinājumus, kā vienīgo risinājumu pieņemot padošanos. Deviņdesmitie gadi Latvijai bija starptautiskās siltumnīcas laiks. Tas ir beidzies. Apdraudējums ir norma, tāpat kā pretošanās, spēja reaģēt, aizstāvēt sevi, savu ģimeni un valsti, bloķējot tās pārmaiņas, kas nav lietderīgas, un izmantojot savā labā tās, ko ir iespējams izmantot. Valstis ir dzīvojušas un attīstījušās draudošu un pat maniakālu kaimiņu tuvumā. Agresiju visvairāk izaicina vājums. Jābaidās ir nevis no agresijas, bet no sava vājuma. Viens no samuraju likumiem, uz ko grāmatā “Ar slēpēm no Everesta” atsaucas Juhiro Miura, Everesta iekarotājs, pauž: neļauj reaktīvām bailēm, kas rodas ķermenī, tevi maldināt!

– Migranti un hibrīdkarš: manuprāt, šie procesi ir saistīti daudz ciešāk, nekā varētu šķist. Tomēr šķetināsim pa daļām. Par migrantiem: vai tiek izvērtēti riski? Un vai Latvijā vispār ir reāla integrācijas politika?

– Latvijā nekad nav bijis reālas integrācijas politikas. Protams, ir tādi, kas paši integrējušies, jo vienmēr visās sabiedrībās ir cilvēki ar augstu elastīguma pakāpi. Taču, ja runājam par valdības īstenotu integrācijas politiku, Latvijā tā ir cietusi fiasko jau uzdevuma vieglākajā daļā, proti, nav spējusi integrēt cilvēkus, kas kā kolonisti ieradās šeit PSRS laikā. Ņemot vērā šo nesekmīgo pieredzi, man nav nekādu ilūziju par to, kā varētu tikt risināta uzdevuma daudz sarežģītāka daļa.

– Vai tev nešķiet dīvaini, ka spēcīgi vīrieši iesaukuma vecumā nevis paliek aizsargāt tēvzemi, bet dodas meklēt patvērumu valstīs, kur lielāki pabalsti? Kas aizstāvēs viņu sievas, mātes un bērnus? NATO karavīri, starp tiem arī latvieši? Un kāpēc Latvijā bēgļa pabalsts ir lielāks par bērna kopšanas pabalstiem un pensijām?

– Tu ļoti loģiski esi salikusi kopā šos jautājumus. Esmu pasaules lāpītājas latviešu sievietes tips, kas vienmēr palīdzēs grūtdieņiem. Bet vēlme palīdzēt man netraucē domāt racionāli. Tas, ka šai specifiskai demogrāfiskai grupai Eiropā nav jābūt, vismaz ne tādā skaitā, ir skaidrs. Tas, cik maz viņus satrauc vai nemaz nesatrauc karadarbības zonā atstāto vājāko liktenis, liecina par kultūru un domāšanu, kas līdz ar viņiem atceļo šurp. Mēs importējam šo kultūru. Neesmu tik fatāli noskaņota kā, piemēram, Hermanis. Ticu, ka ātra un asa Eiropas reakcija šo procesu spēj pārtraukt. Nekas nav jauns zem saules. Mēs zinām, kas ir Vīnes vārti. XVII gadsimtā islāms bija nokļuvis līdz Vīnei, kur to apturēja ar karaspēka palīdzību. Lai apturētu noziedzīgo bēgļu transportēšanu, nav vajadzīgs pat karaspēks, bet – jā – ir vajadzīga griba.

Milzīgi resursi tiek veltīti šo jauno vīriešu aprūpēšanai un specifiskajām problēmām, ko viņi rada. Jēdzīgāk būtu šos līdzekļus novirzīt tam, lai dabūtu no bēgļu nometnēm ārā sievietes un bērnus. Kanāda un ASV veic bēgļu atlasi bēgļu nometnēs, viņi tiešām pieņem tos, kam ir vajadzīga palīdzība. Protams, viņi nevar palīdzēt visiem. Bet ir atskaites sistēma, ir morāli standarti un pamatojumi, kāpēc tieši šī ģimenīte ar mazuļiem un omi un šī sieviete ar trim meitām ir nokļuvusi Kanādā vai ASV.

Bēgļu pabalstu celšana, zinot Latvijas situāciju, ir nesaprotama. Cilvēktiesības uztveru kā universālu kategoriju, nevis specpakalpojumu kādām īpašām grupām. 4. maijā Rūjienas lielveikalā pie manis pienāk sirma kundzīte un klusiņām kaut ko lūdz. Izkratu savu somiņas naudas krājumu, lai viņa nopirktu ēdamo. Tad viņa mani apsveic ar svētkiem, bet es no kauna un šausmām vēlos ielīst zemē. Lasot par bēgļu pabalstiem, mana elementārā loģika un taisnīguma izjūta brēc stiprā balsī.

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. Gina Viegliņa- Valliete Atbildēt

  Rita, lielisks raksts. Man šķiet, ka pasaules, Eiropas politika ir izgājusi no rāmjiem, jo dekolonizācijas politika netiek risināta. Aizvien lielāks skaits kolonistu ierodas mūsu mazajā valstiņā un uzspiež savus noteikumus. Ja palūkojamies atpakaļ, tad šķiet, ka tas jau ir bijis. Pēc milzīgās Romas impērijas sagrāves vajadzēja vairāki simts gadi, lai ekonomiskais un politiskais stāvoklis Eiropā daudzmaz nostabilizētos. Izveidojās jaunas valstis, valstiņas, kuru iedzīvotāju pamatsastāvu veidoja bijušie impērijas upuri- vergi. Bet, vergi, kas tika pie varas, grāba tik cik nu var. Vai tas nav manāms tagad? Sagruva psrs, izveidojās Krievijas impērija. Tās iedzīvotāji meklēdami jaunus materiālos labumus, bet ne garīgos, ieplūst pie mums, Eiropas citās valstīs un mēģina uzkundzēties pār citām nācijām. Mūsu variantā, mēģina mums uzspiest savu kultūriņu. Piedod, mīļā, jaukā žurnāliste, bet es tā to saprotu. Tikai mūsu pašu nacionālā pašapziņa, lepnums par savu valodu, kultūru var glābt vissenāko tautu. Ja, valsts valoda ir latviešu valoda, tad mūsu valstī skolām jābūt latviskām un krievu skolas nav jāuztur par valsts budžetu. Jādomā arī par 70, 80 gadīgajiem. Tas tā…

 2. Nacionālā apvienība nobijusies un nolīdusi pagrīdē.Nav par ko balsot!

 3. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

  Ari man ir atbildes vestule no sis kundzes, kad sudzejos par Kraslavas rajona korumpantiem, kuri nezina absoluti nevienu LR, bet tk un ta pierada, ka ir lieli gudrinieki. Vinas atbildi es sanemu pagajusa gada vidu-loti sirsniga un pamacosa atbilde, paldies sai skaistajai sievietei par sapratni un atsaucibu. Diemzel musu LR prokurori, dzird tikai to, ko grib dzirdet, redz tikai to, ko grib redzet un zina tikai to, ko negrib zinat, lai gan tomer vajadzetu zinat to, ko jums visiem loti negribas zinat. Un, tas butu,proti, par Dagdas un Kraslavas policistu-patvalnieku, Kraslavas rajona prokuraturas un tiesas darbinieku nekaunigo un atklato patvalu pret manu pazemoto gimeni, taisot manas gimenes locekliem nepamatotas apsudzibas un tad, ari Sodamibas. Kad vienreiz sis Banditisms pret manu pazemoto un tiesiski neaizsargato gimeni izbeigsies, no so Kraslavas rajona korumpeto nekaunu puses, kuri nezina absoluti nevienu Kriminalprocesa likumu, ka ari citus LR likumus. Ja cilveks grib un velas kaut ko saprast, tad, protams, tas vinam ir japaskaidro un japierada sava taisniba un savs nevainigums inkriminetajos noziegumos, kurus speciali safabrice sie Divainie Jokdari no sis Kraslavas rajona korumpetas Imperijas, bet, ja sie Divainie lautini neko negrib un nevelas saprast, tad kada jega ir viniem kaut ko pieradit un skaidrot. Sos vardus es esmu simtam reizu rakstijis uz visam Latvijas ”debesspusem”-LR VP, LR VP IDB unLR Generalprokuraturai, bet viniem Suligi nosplauties uz manas gimenes bedam, un turpina aizstavet sos manas gimenes Bendetajus!!!

 4. MALACIS, RITIŅ, PAR DEKOLONIZĀCIJU NE VĀRDA, PAR IZSTĀŠANOS NO “ES” ARĪ, VĒL TRAMPU NORĒJI…ONKULIS SOROSS BŪS APMIERINĀTS. 🙂

 5. Skarbi, patiesi, sirsnīgi. Visu cieņu!

 6. Latviešiem vajadzētu vairāk šādu lielisku sieviešu, kas nebaidās iestāties un uzstāties par savu tautu! Brīnišķīgs piemērs!

 7. atkārtošana tik tiešām ir zinību māte: tikai krievu ģerevņās sievietes tiek sauktas par babuļkām, Latvijā dāmas tiek sauktas par dāmām

  • Когда мне платят за манеры, веду себя как дипломат, а когда я кремлебот, все наоборот!

   • Вы опять за своё?! Воровать чужие ники нехорошо. Вы вор! Вор должен сидеть в тюрьме.

  • Вы повторяетесь, уважаемый. В русском слове «бабульки» нет ничего неуважительного, только лёгкий налёт провинциальности и только. Налицо разница менталитетов и восприятия. В моём восприятии, дамы это что то из прошлого, они ходят в длинных вечерних платьях с зонтиками и маленькими собачками, ну что то типа этого.

   • Tik tiešām mentalitātes lieta! Kremļa troļļu skaistuma, prāta un inteliģences ideāls ir biedrenes Ždanoka un Mizuļina.

    • Ну, ну! Я с вами своими представлениями об идеальных женщинах не делился. Так что, не надо выдавать свои оценки за мои. Названные вам политики, может быть и менее фотогеничны, но точно не глупее, а даже умнее ваших.

     • Lai vājniekam būtu skaidra viņa diagnoze. Прав был Макс Шелер: Россия – глубоко ресентиментное сознание, натянутое, как струна, перекрученное, как трехсотлетняя олива, униженное и оскорбленное, болезненно сравнивающее себя с Западом по малейшему поводу, готовое к обиде, конфликту, войне. Тут просто пир для социолога и антрополога, полный набор инструментов: поляризация, стигматизация, виктимизация, hate speech и идеологическая маркировка оппонента.

     • А знаете, мне глубоко плевать и на вас и на вашего Макса, со всеми его высказываниями. Зато мне ясен именно ваш диагноз. Называется он «горе от ума», как аналогичное произведение. Вы сами уже готовый клиент для психолога. Через чур умны, чтобы быть здоровым.

 8. Повторение – мать учения. Пишу в пику многим слащавым комментариям. Две фотошопные бабульки наконец то закончили своё интервью. Публикуя его частями, они наверное заработали больше. Что же, их право. Но, при всём уважительном отношении к их личным качествам и фотошопной внешности, особенно одной из них, абсолютно не разделяю их политические взгляды и не приемлю их откровенное русофобство.

  • ATKRITUMIEM vieta izgaztuve…, nevis smirdet starp cilvekiem.
   Tiesam LA tie ta patik, ka nespej savakt?

  • grafistam tāds darbs – nicīgi izteikties par citiem komentētājiem, autoriem un intervētajām personām, neaizmirstot piekarināt rusofobijas birku. Galvenie argumenti – sam durak, a v Amerike ņegrov bjut, ti čo.

   • Какая работа, милеший? Это же просто хобби ради удовольствия. Заодно и вам показать и напомнить, что вы не одни тут живёте, и свет клином на вас не сошёлся. А то вы уж совсем через чур привыкли к тому, что вам никто не возражает, никто не перечит. На то и щука в пруду, чтобы карась не дремал!
    А бирки и вешать незачем, русофобство у вас в крови. А вот с аргументами у вас самих неважно, жиденько и слабенько. И между прочим, в Америке копы негров не только бьют, но даже убивают. Смотрите новости от туда почаще.

  • Šaubu nav – grafists te dežūrē – jau kuro dienu atbild uz komentāriem kā mīļais. Kāds nu te hobijs! Latviski nerunā, klaji pauž savu piederību Kremļa čekistu mafijai – kādi te vēl varētu būt jautājumi:))

   • Ага, в засаде сижу. Охочусь на несчастных латышских простачков, таких как вы. Вот с чего вы решили, что я не говорю по латышски. Говорю, когда считаю это необходимым. И постучать по клавиатуре совсем не трудно, если есть свободное время.

 9. Pats sākums intervijai lielisks…tajā arī priekš manis. Paldies!

 10. Kopumā būtu visai sakarīga sieviete, man daudz kas no viņas teikta patika. Tikai tā rusofobija lien kā īlens no maisa. Un šizofrēniskā paranoja attiecībā uz Nilu.

 11. Nerunāsim par 9.maiju, par divvalodību referendumu, par Rīgas robežzīmi ar sirsniņām, par Okupācijas muzeju, par karikatūrām… Jebkura N.Ušakova izaicinošā komunikācija ar žurnālistiem, kad viņš 3X atļaujas atkārtot vienu un to pašu teikumu. Tagad kapu tramvajs.
  Varbūt, Rita, vajadzētu piesaistīt Jūsu aktivitātēm D.Īvānu. Kā kādreiz Daugavas glābšana, tā tagad gan kapu tramvaja un citās N.U. hibrīdkara aktivitātēs Daiņa pieredze varētu palīdzēt. Tiem, kas nevēlas samierināties ar Rīgas saimniekiem, kādi tie ir tagad, veidot ideju banku, meklēt sabiedrībā kandidātus – personības Rīgas mēra amatam. Pēdējais laiks.

 12. http://www.draugiem.lv/pnl/ Atbildēt

  @Latvuda @AdvokateKrista @LA_lv Cik tad vēl “nelojālus” skolotājus, ārstus, jauniešus ir jāiztriec trimdā, lai pseudo valsts kļūtu stipra? #edvin

 13. Sauda Arābija neuzņem šos bēgļus jo tie nav pareizie arābi,Tieši tāpat kā pirms Otrā pasaules kara daudzas valstis ieskaitot ASV neuzņēma no Eiropas bēgošos ēbrejus.

 14. Uhhh Rita Rita…gribu tevi…

 15. Par Rīgu ļoti sāp. Tieši R.E.Našenieces aktīvā rīcība un vēlme ko darīt ir kā cerību stariņš. Paldies, Rita! Kaut vairāk cilvēku to saprastu, ir jāsakustina sabiedrība. Politiķu vienaldzība ir prātam neaptverama. Patiešām Rita varētu būt laba pilsētas galva!

 16. Paldies jaukajam “apelsininam” par suligo un arvien aktualo rakstu, taja precizi saliktajiem akcentiem.
  Ka ari visai privatam atklasmem.., kuras nu gan nesaprotu.., ka vispar jelkad var pietikt sexa…, ja tas ir musu visu dzives merkis un saturs. Bez sieviska/ viriska mijiedarbibas apstatos pat Kosmoss, kura pamatos tas ir.
  Tapec glabsim pasauli, seviski Latviju, milejoties, milot vienam otru, jo vairak, jo labak, un visu laiku, bez apstajas…Bez milestibas nedzivojiet…, utt.. Sex ir labs, sex ir labs..
  Lasisim pareizas Dainas, ka senci to darija. Un nekada gadijuma to neuzskatisim par nepiedienigu. Jo tad par tadu jasauc pati daba, kas mus tadus, ar tadam tieksmem veidojusi.
  Lai veicas mums visiem milestiba un sexa un ta nekad nepietrukst un nav par daudz…! Milesim savu tuvako, ka sevi pasu. Milesimies Latvijai!
  Ari tas ir labs veids, ka darit mus, musu valsti labaku. Pie tam bez jelkadam grutibam, naudas ieguldijumiem un biznes projektiem. Atliek tikai gribet but miletam pasam un milet citus, savus tuvakos.
  Ko, tauta, tas ir visiem pa spekam, vienosimies vismaz sexa, ja pagaidam nevaram kam nopietnakam, valstiskakam. Ceru, ka so vismaz varam?

 17. Uzmanīgi un ar iedvesmu izlasīju interviju. Skaistas un gudras abas mūsu latviešu dāmas. Bet tagad, tomēr daži skarbi jautājumi, intervijas tēmu secībā.
  1. “Bēgļu” lietās LV jau sen kuļas kā pa dziļu tumsu: pirmkārt, pārkāpjot Ženēvas konvenciju, te taču palika pusmiljons(!!) krievu migrantu + okupācijas armijas virsnieki(!!) ar ģimenēm – vai tas vēl par maz?!
  Otrkārt: zinātne saka, ka neviena tauta nevar integrēt vairāk par 25% svešiniekus. Mēs, latvieši, jau sen esam bojā ejas zonā. Aizmirstam to, jeb bailes teikt? Un tad vēl vest iekšā jaunus “bēgļus” ir cirks, lohatrons un traģēdija viss kopā.
  2. “Bēgļu” jūra nāk viņu līderiem neslēpjot, ka tā ir Eiropas izlamizācija. Jutūbs pilns ar viņu sprediķiem.
  Pa visu Eiropu jau gadiem 100tiem baznīcu pārvēršas mošejās. Kādēļ to neminam? Arī bailes?
  3. Latvija ir latviešu valsts. Atceramies vēl to? Bet, jau tagad, 25g pēc Atmodas un “neatkarības atgūšanas”, labais tonis ir…. to vairs nepieminēt. Taču tas maina visu pārējo problēmu BŪTĪBU.
  Vai arī šeit, ieslēdzam lohatronu, un palīdzēsim naidniekiem likt latviešu tautai aizmirst, ka vectēvi bija izcīnījuši SAVU valsti.
  Piedodiet mīļās dāmas, bet latviešu brīvības cīnītājam, ir svēts pienākums to pajautāt.
  4. Un tad, par dīvainās zemnieku partijas ZZS politiku. Arī lohatrons sen rūc – ZZS vadonis, LKP sekretārs, vairs nevienu nemulsinu. Okupācijas laikā domājām citādi.
  5. Beigu daļā, Beinertes kundze jautā: “Kādu tu gribētu redzēt Latviju? Un kam jānotiek, lai tā būtu?” Man nodrebējs sirds to lasot…
  Nekomentēšu atbildi, bet piesauksim vēl 1 talantīgu latvieti, kurš līdzīgi mums katram, mīlot dzīvi, savu tautu, 1983.gada 15.decembrī, par savas dzīves cenu, dāvāja mums kamertoni:

  “Mani šeit ir atvedusi mīlestība un cieņa pret manu tautu, kā arī varmācīgie pasākumi, kas vērsti uz manas tautas dvēseles noniecināšanu un noplicināšanu.
  Es esmu latviešu cilvēks. Man sāp, un es jūtos pazemots…
  Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit stāvēt un elpot…“

  Gunāra uzruna mums visiem ik pa laikam ir jāizlasa. Es arī to tikko izdarīju.
  Un pēc tam, varam dot katrs Savu publisko atbildi uz tiem 2 intervijas jautājumiem…

  • Jā, zelta vārdi intervijā:
   “Nācija eksistē, kamēr tā spēj nosargāt savu garīgo kodolu.”
   Paldies!

  • Nomierinies, relax.
   Jaukas sievietes visu pateica pareizi. Dies dod, lai visi ta daritu un spetu sakarigi domat. Vel atliek tikai darit..
   Bet tadi maksligi kaska ne no ka celaji izskatas pec parastiem trolliem ar uzdevumu sabotet temu, novest to destrukcija.
   Ta ka, to rocinu, ar kuru drukaji to “sviestu’, pavibre kkur citur…

   • Visi 5 punkti aktuāli un svarīgi. Diemžēl, latviešu inteliģence jau sen tos izsvītrojuši no savām darba tēmām, kā bezcerīgus. Iespējams, ka paši to vairs pat nejūt. Bet visa “sāls”, tieši tajos un tiem līdzīgajos.
    Pats skumjākais – latvieši vairs nespēj apvienoties, pulcēties kopā ap skaidrām nacionālām idejām… Tikai, katrs savā migā vien gudri parunāt…

  • Visi 5 punkti aktuāli un svarīgi. Diemžēl, latviešu inteliģence jau sen tos izsvītrojuši no savām darba tēmām, kā bezcerīgus. Iespējams, ka paši to vairs pat nejūt. Bet visa “sāls”, tieši tajos un tiem līdzīgajos.
   Pats skumjākais – latvieši vairs nespēj apvienoties, pulcēties kopā ap skaidrām nacionālām idejām… Tikai, katrs savā migā vien gudri parunāt…

 18. “Diemžēl lauki – mūsu pamats – ir iznīcināts.” Lidija Lasmane-Doroņina: mums jāatgriežas pie pamatvērtībām un vienmēr jābūt nomodā (LVportals, 14.06.2013.)
  =================================================================
  Kas pēc 1990.g.4.maija iznīcināja Latvijas pamatus? Kas te Rīgā līdz Ušakovam prihvatizēja un denacionalizēja? Nacionāļi un ultra-liberāļi pašlaik vēlas ar demagoģiskām runām pārliecināt 90.gados apšmauktos pilsoņus? Runā, runā, Našeniec – stāsti savas pasaciņas!

  • izklausās pēc ANTI LATVIETI -ar ”istena veča ”smadzenēm,

   • Pa Latviešu partijām un mēriem līdz Uškovam varu teikt, ka shēmot sāka pamazām. Pēdējais mērs pat nedomāja, ka pensionāri arī varētu nobalsot par Saskaņu, bet nobalsoja! ŠOGAD Saskaņai notŗīcēja ļipiņa un turpinās trīcēt vēl līdz vēlēšanām. Es par citu. Afēra ar VID ēkas celtniecību arī ir TV Aizliegtā paņēmiena cienīga. Tur nu mērs B bija iesaistīts. Par krievu valodu teikšu, ka savulaik vislielāko postu Valsts valodai nodarīja joprojām cildinātā VVF. Viņa atgriežoties no vizītes Londonā paziņoja, ka privātajā biznesā valsts valodas prasmes nav nepieciešamas… Biznesmeņiem esot jāmaksā nodokļi un viss! Par valsti Našeniecei ir minimāla sajēga. Stipra valsts paģēr normālu likumdošanu, ko ievēro V I S I un likumus, kurus ievērot ir i z d e v ī g i ievērot katram. Mums te ir ierēdņu nevis augsatas morāles un likumu ievērošanas valasts. Ierēdņu likums ir vairot ierēdniecību un normatīvos aktus. Baidos , ka Našeniece veselu gadu to darīja 24 h diennaktī.

 19. Tukšas runas, bez kādiem konkrētiem darbiem. Ita Kozakēviča smukāk runāja;- bet kas gan vairs atceras “dziesmotās revoļūcijas” runātājas? Nez kur pazudusi S.Kalniete, ja ritas-eevas te jāreklamē?

 20. Kā izrādās
  ,mums atkal ir prezidents de jure,bet de fakto ir tikai forma,bet saturs kārtējo reizi ne šāds, ne tāds. Nu ko -atbilstoši Saeimas intelektuālās kompetences līmenim!!!

 21. Paldies par patieso un saturīgo interviju ! Domāju,ka Latvijā nu atkal ir tas laiks,kad sievietēm ir jābūt stiprākām un gudrākām par lielu daļu vīriešiem,lai izglābtu mūsu valsti no varmāku nagiem.
  Pasaules vēsture māca,ka karus izraisa vīrieši,bet nodarīto postu uz saviem pleciem iznes sievietes.
  Jā,kāpēc bagātās arābu valstis neuzņem bēgļus,savus radniecīgos musulmaņus???Tieši tāpēc.lai iegūtu varu pasaulē pārplūdinot Eiropu ar mums tik svešas kultūras ļaudīm. Tie,kas Eiropā atbalsta šo ārprātu ir vai nu amorāli ,vai naivi politiskie muļķi.

 22. necenzē krievu salašņu ,,grafistu”? Ko es tik nepareizu uzrakstīju? Tas taču ir skaidrs kā diena, ka Kremļa ukrītis ir organizējis visu šo ,, bēgļu” marasmu!

  • А потому, что ст.100 конституции Латвии, цензуру запрещает! Понятно. И ваши личные антипатии здесь совсем не причём. Не нравится, не читайте. Мои комментарии тоже удаляют, все претензии – к модераторам. И по поводу организаторов такого количества беженцев – вы явно ошибаетесь. Все претензии к западным спонсорам, к фондам Сорроса и прочим.

 23. Ar prezidentiņu modes skatēs, bet ne Saeimas un valdības ārkārtas sēdēs? Nu negribētos saukt par kārtējo vackaru… negribētos, bet …p

 24. Malacis, Beinerte, lietderīgi nointervēt kādu, kas saka baltu patiesību.

  • VIENKĀRŠI PILSONE Atbildēt

   PALDIES,Vijai par cilvēcisku ,ne vienkāršotu sarunu .Būtiski ir ,ka to visu cilvēki zina,lai arī daudz kas aiz aizkariem paslēts.Vistrakākais ,ka gribam mēs būt stipri ,tikai ,lielāko tiesu ķēķu sarunās.Tādēļ pazemojums pieaug.Jautājums ,cik ilgi pacietīsim ,ka mūs vada kā auniņu baru?

 25. SATURĪGA intervija …
  Paldies!

 26. Pirmā doma Latvijas ,,čauseska laulātais pāris,, – asprātīgs salīdzinājums,bet ja pavēro uzmanīgāk bijušie Rumānijas valdnieki bija vienas tautības cilvēki diezgan pastulbi un tāpēc ar traģisku likteni,toties ,,mūsējais,, gudrs ,kam rokās ir gan,, burkāns,, gan,, pātaga,, un liels ,vienots atbalstītāju pulks , ar misteru 20% ieskaitot ,kas ,,perekovku,, izgāja būdams izsūtīts Sibirijā.
  Par Vācijas ,,māti terēzi,, – Merkeli cits stāsts,tā ir tautas pārstāve kas garīgi cieta un laikam vēl domās cieš no milzīgā vācu sieviešu izvarošanas viļņa otrā pasaules kara beigās .

 27. Latvīts austrumūs aiz Aivīkstis Atbildēt

  Latvija ir tik stipra, cik stiprs ir vājākais latvietis. Ja katrs latvietis būs stiprs, tad arī Latvija būs stipra.

Draugiem Facebook Twitter Google+