Latvijā
Sabiedrība

Rita Ruduša aiziet no Baltijas mediju izcilības centra0


Rita Ruduša
Rita Ruduša
Foto – LETA

Par Baltijas mediju izcilības centra (BMIC) izpilddirektori kļuvusi žurnāliste un mediju profesionāle Gunta Sloga. Viņa pārņēmusi amata pienākumus no līdzšinējās centra vadītājas un līdzdibinātājas Ritas Rudušas, kura izlēmusi pievērsties jauniem profesionāliem izaicinājumiem, informē centrs.

“Uzskatu, ka centram ir būtiska loma, stiprinot profesionālas, neatkarīgas un daudzveidīgas žurnālistikas vides attīstību Baltijā,” saka Gunta Sloga. Viņa ir žurnāliste un redaktore, kas darbojusies gan sabiedriskajos, gan privātajos medijos, tajā skaitā laikrakstā “Diena” un Latvijas televīzijā. G.Sloga darbojusies “Sorosa fondā – Latvija”. “Mana līdzšinējā profesionālā pieredze un izpratne par mediju tendencēm Baltijā un pasaulē ļaus dot būtisku ieguldījumu centra attīstībā,” uzskata G.Sloga.

R.Ruduša uzskata, ka centram šobrīd ir sācies jauns attīstības posms un arī viņai pienācis laiks izvēlēties jaunus karjeras izaicinājumus.

BMIC darbības galvenās prioritātes ir mediju vides stiprināšana, rīkojot apmācības un mediju treniņus gan Baltijas reģionālajiem žurnālistiem, gan sabiedriskajiem medijiem, tāpat centra uzmanības lokā ir neatkarīgu krievvalodīgo mediju vides stiprināšana.  Kritiskās domāšanas un mediju pratības veicināšanai jau otro gadu tiek īstenots projekts vidusskolēniem “Pilna doma”.

BMIC ir bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir atbildīgas žurnālistikas attīstība Baltijā, Austrumu partnerības valstīs un citos reģionos. Centra dibinātāju vidū ir Latvjias, Lietuvas un Igaunijas sabiedriskie mediji, žurnālistikas augstskolas un mediju NVO. Centra biedru vidū ir arī “DW Akademie” – viena no Eiropas vadošajām organizācijām mediju profesionālās pilnveides jomā.

LA.lv