×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Rīta vingrošana


Labas veselības pamatā ir iedzimtība un darbs. Šo universālo vingrojumu sistēmu man mācīja treneris un dziesminieks Gatis Vanags.

 

Par vingrošanas rīku kalpo paša ķermenis. Pirmajās reizēs vingrinājumus veic nepilnīgi, pēc laika slodzi palielina. Vispirms izstaipās (kā žāvājoties) un noguļas uz vingrošanas paklājiņa. Kājas viegli saliektas. Vēdera muskuļus trenē, no guļus stāvokļa pieceļoties sēdus. Beigu posmā ar roku pārmaiņus pieskaras pie pretējās kājas pirkstiem. Nobeigumā abām rokām satver pēdas un cieši pievelkas. Atkārto, guļot uz labā sāna, kreisā sāna un vēdera. Ķermenis var šīs komandas neatpazīt un kustība pilnīgi izdosies tikai pēc laika.

Otrā vingrinājumu daļa ir locītavu eļļošana un muskuļu stiepšana. Nostājas brīvā stājā un ar plaukstām pamasē seju un kaklu, viegli iepliķējot. Tas uzlabo asinsriti un palīdz pamosties. Jāpamasē ausis, jāpaberž ļipiņa. Uzskata, ka tās atgādinot cilvēka dīgļa formu un masāža stimulē visu organismu. Paberzē un papliķē visu ķermeni, lai āda siltu. Viegli piepalīdzot ar rokām, galvu (tikai) pakāpeniski noliec uz visām pusēm un apļo uz vienu, tad uz otru pusi. Nākamā kārtā uz visām pusēm liec galvu ar kaklu un apaļo abos virzienos. Skatās pa labi un kreisi, cik tik dziļi var. Nākamo apaļo mugurkaulu plecu rajonā. Lai vingrinājumi būtu efektīgāki, tos cenšas izpildīt ierobežotā mugurkaula daļā. Kustība ir tāda, kā mēģinātu pabakstīt ar plecu vai krūtīm. Tad apļo vidukli, mēģinot nekustināt ne plecus, ne gurnus. Gurnu grūdiena un apļveida kustības ir ierastākas. Mugurkaula nostiprināšanu beidz ar ķermeņa apļošanu. Kājas plecu platumā, noliecas, cik dziļi var, un korpusu apļo uz vienu un otru pusi. Beigās var spirālveidīgi pagriezties uz vienu un otru pusi. Ja pirmajā reizē kāda kustība nesanāk, atmodinot muskulīti pa muskulītim, ķermenis atdzīvosies un nonāks prāta kontrolē. Paceļ taisnas rokas un apļo plaukstas vienā, tad otrā virzienā. Apļo rokas elkoņos un tad plecos. Kad muskuļi nostiprinājušies, tempu uz beigām paātrina. Rokas paceļ un nolaiž, grozot spirālveidīgi. Paapļo un pastaipa kāju pirkstus. Izstiepj kāju uz priekšu un apaļo pēdu abos virzienos. Tad apakšstilbu apļo celī un kāju gūžā uz priekšu un atpakaļ. Šie vingrinājumi palīdz trenēt arī līdzsvaru. Kad komplekss pabeigts, mazi palēcieni sasprindzinājuma noņemšanai un duša. Viss vingrinājumu komplekss aizņem no 5 līdz 35 minūtēm un neprasa pilnīgi nekādu inventāru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+