×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Rītausmas zīme (1)

aurora_001_vs

“Aurora” patīkami pārsteidz. Vispirms jau tāpēc, ka zeķu ražošana Latvijā turpinās. Logo – 3 aplī savītas fices – simbolizē preces ziemai, vasarai un starpsezonām. Jaunais vārds “Baltika” uzsver ražotnes unikalitāti mūsu reģionā, jo tā ir vienīgā, kas nodrošina tik plašu klāstu visu paaudžu cilvēkiem, turklāt pārliecinošā kvalitātē.

Zeķu ražotnē “Aurora Baltika” top ārzemēs iecienīta, bet Latvijā ne tik pazīstama produkcija.

 

 

Zīmols
Aurora_037_VS

Līdz lielajai sortimenta daudzveidībai nonākts sešos gados, kopš bankrotējušo uzņēmumu Rīgā, Mazajā Nometņu ielā, pārņēma holdingkompānija “Mono”, izveidojot SIA “Aurora Baltika” ar ražotnēm Ogrē un Daugavpilī. Vēl vecajā Aurorā strādājusī Tatjana Solovjova ir gandarīta, ka jaunais uzņēmums savu darbu sāka jau eksportā pārbaudītajās preču grupās ar kokvilnas, kā arī likras – poliamīda izstrādājumu ražošanu Vācijai un noņēmējiem citās valstīs: Francijā, Skandināvijā, Anglijā, ASV, Kanādā un Japānā. Pieaugot gadalaiku un specifisku pasūtījumu diktētajai daudzveidībai, palielinājusies izmantoto izejvielu un krāsu palete. Protams, arī ražošanas apjomi un iespējas modernizēt iekārtas. Diemžēl tas nenozīmē ražotnes zīmola īpašu popularitāti. Ogrē ražotās zeķes un zeķbikses top galvenokārt pēc pasūtītāju dizaina un tās rotā citzemju zīmoli. Izstrādājumi ar “Aurora Baltika” marku nopērkami Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Latvijā. Vietējam tirgum tiek vien 20 % no produkcijas kopapjoma. Tam ir vairāki iemesli. Netrūkst pircēju Rīgas Centrālajā tirgū no rokas pārdotām tuvējo kaimiņvalstu bezbirku zeķēm, kuras nav lētākas, toties ir zemākas kvalitātes. Firmas veikalu A. Čaka ielā uzņēmums likvidējis nerentabilitātes dēļ. Pašmāju produkcija aiziet veikalu ķēdēs “Maxima” un “Mego”, kur pircēji vadās galvenokārt pēc cenas, nevis iedziļinās ražotāja informācijā par izmantotajām izejvielām. Visplašākais klāsts ir lielveikalā “Prisma” un Katlakalna ielas vairumtirdzniecības bāzē. Auroras zeķu cienītāji, it īpaši ogrēnieši, bieži iegriežas zeķu veikaliņā Ogres Trikotāžas administrācijas ēkā, kur par pašizmaksu nopērkami eksporta produkcijas atlikumi. Pastāvīgi apmeklētāji ir arī izpārdošanām ik mēneša pēdējā sestdienā, kad ar izstrādājumiem iepazīstina speciālisti, konsultējot, kas ir kas…

 

Ērtībai un skaistumam

Aurora_016_VSIepazīstināšanu ar uzņēmuma produkciju SIA “Aurora Baltika” valdes priekšsēdētaja T. Solovjova sāk no bērnu gala. Priecē zeķīšu krāsas un oriģinālās apdares, protams, arī dabiskie materiāli un taustei patīkamais mīlīgums. Nesen ieviests jaunums ir zeķes un zeķbikses no bambusa šķiedras, kas drīzāk līdzinās smalkai vilnai, nevis kokvilnai. Šī materiāla izstrādājumi izceļas ar īpašu maigumu un piekļāvīgumu. Mazuļiem, kuri sāk staigāt, noder zeķītes ar pēdas daļā iestrādātajiem pretslīdes elementiem. Ziemas zeķēm pēdiņu veido silts un mīlīgs kombinētu šķiedru frotē. Klāstu bērniem bagātina stilistiskās dizaina atšķirības zēniem un meitenēm. Visa viņiem paredzētā produkcija darināta tikai no dabiskajām šķiedrām, nekādi poliesteri, uzsver Tatjana.

– Žēl, ka mūsu pircēji nav raduši lasīt izejvielu sastāvu. Tas visām vecuma grupām ir rūpīgi piemeklēts, lai nenodarītu nekādu kaitējumu valkātāja labsajūtai un veselībai. Salīdzinājumā ar kokvilnu bambusa šķiedra ir par 20 % dārgāka, taču cilvēki, kas jau novērtējuši tās pārākumu, meklē arvien jaunus izstrādājumus. Vietējais tirgus ir mūsu rūpju zona un lielākā atbildība. Jo vairāk tāpēc, ka veikalus piepludina lētā Ķīnas prece, kuras ražošanā izmantotas pat bīstamas, kaitīgas vielas.

Interesants ir arī vīriešu zeķu sortiments, kur dominē kokvilna, lins un vilna, izmantots pat zīds. Kungus kaitina spiedošas zeķu maliņas, tāpēc augšdaļa ir rūpīgi izstrādāta ar speciālu adījumu bez gumijas. Radīta virkne augšējās apdares risinājumu zeķēm, lai tās nešļuktu vai negrauztos ādā. Arī dabisko šķiedru kombinējumi, ieskaitot sudraba diegus, kas kopā ar citiem materiāliem novērš kāju svīšanu. Stiprajam dzimumam paredzētajās kolekcijās izmanto arī krabionu – no vēžveidīgo šķiedrām radītu dezinficējošu antiseptisku materiālu. Diemžēl zeķes ar pirms 2 gadiem ieviesto krabionu vietējā tirgū nav guvušas piekrišanu, iespējams, nepietiekamas informācijas dēļ. Mūsu pircēji izceļas ar konservatīvismu – jaunumus uztver ar divu gadu novēlošanos, un Latvijā paliek tikai pārbaudītas vērtības no zināmiem materiāliem… Par jaunatklājumu var uzskatīt īpašās zeķes sportam, medībām un makšķerēšanai, kas kājas uztur siltas un sausas, kā arī pretslīdes zeķes tiem, kuri mājās iztiek bez čībām.

Visplašākais izejmateriālu un dizaina versiju klāsts ir sieviešu zeķēm, zeķbiksēm un legingiem. Dāmām domātās produkcijas ražošanā uzsvars likts uz skaistumu. Arī īso, pusgaro un sporta zeķu izvēlē, jo īpaši vasaras periodam, kad cieņā ir īszeķes. Uzņēmums neignorē arī sezonālos svētkus Ziemassvētkus un Jāņus, tiem katru gadu top jaunas kolekcijas abiem dzimumiem.

Ziemas aukstumam beidzoties, atklāju brīnišķīgu silto zeķ­bikšu daudzveidību, sākot no neitrāliem, gludiem kokvilnas un citu siltu dziju adījumiem līdz mežģīņrakstā vai daudzkrāsaini ornamentētām! Nav aizmirstas ne dāmas ar izmeklētu gaumi, ne vienkāršas tantiņas, kurām arvien pieejamas izturīgās kokvilnas zeķes, nedz arī korpulentās kundzes. Viņu zeķbiksēm ir īpašs dizains, kas saglabā komfortu, sēžot vai kustoties – zeķbikses nenošļūk un gumija nespiež! Vērtīgākā ir atskārsme, ka zeķu jomā Latvija droši ir pasaules līmenī, un, izmantojot vietējos izstrādājumus, varam būtiski papildināt garderobi, izceļoties ar elegantām, katram gadījumam vai laika apstākļiem atbilstošām zeķēm. Pat plānās likras – poliamīda zeķes un zeķbikses vakaram vai dienas gaitām top Ogrē un Daugavpilī, bijušajā Sintētiskās šķiedras rūpnīcā.

 

Laika ritumā

Aurora_002_VS

Būdama Latvijas patriote, Tatjana Solovjova dod priekšroku pašmāju izstrādājumiem. Viņa ir apbēdināta, ka neprotam aizstāvēt vietējo tirgu kaut vai igauņu un lietuviešu līmenī, un gandarīta, ka zeķu valstība tomēr pieder vietējiem uzņēmējiem.

– Nebaidāmies riskēt ar apjomīgām investīcijām iekārtu modernizēšanai. Darbojas datormašīnas, kas var strādāt ar 17 krāsu gammu vienlaikus. Lai palielinātu konkurētspēju, ražošanas bāzi šogad papildinās jaunais itāļu aprīkojums 280 000 eiro vērtībā. Izmantošana mums maksās krietni vairāk, jo šeit ir aukstāks klimats, un uz jumtiem nav saules bateriju kā Itālijā, tāpēc enerģijas tēriņi pašizmaksu sadārdzina par 30 %. Toties moderno līniju ieviešana ļaus ražot pilnīgi jaunu sortimentu Rietumu tirgum. Lai gan rentabilitāte gūstama no lieliem pasūtījumiem, respektējam arī mazos pasūtītājus, tostarp vietējās firmas, kas prezentreklāmai vēlas redzēt savu logo arī uz zeķītēm.

Jau sajusta Eiropas finansu krīzes aukstā dvaša – lielo pasūtījumu apjomi sarūk, toties arvien vairāk uzrodas nelielas, specifiskas vajadzības. Specnaz produkcija, kā to smejot dēvē uzņēmuma vadītāja, ļauj iekarot citu neaprobētas nišas un pašlaik izskatās visai perspektīva: Ķīna taču netaisīs 1000 pārus kaut kā sevišķa! Piemēram, kompresijas golfzeķes vīriešiem ar vēnu problēmām un diabētiķiem, kuriem svarīgi, lai nekas netraucētu asinsriti. Būs iekārtas arī sieviešu kompresijas zeķēm, kurām svarīgs izejvielu sastāvs.

Zeķu ražošana dod darbu ne vien pustūkstotim Ogrē un Daugavpilī strādājošo, bet arī papildu pasūtījumus citiem Latvijas uzņēmumiem, kas nodrošina ar iepakojuma materiāliem vai izšuvumu aplikācijām. Vēl kāds iepērk ražošanas atlikumus, no kuriem top jaukas rotaļlietas, un mākslinieki pat glezno ar zeķēm, veidojot dekoratīvas kolāžas. Mēs dzīvojam kopējā pasaulē.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur var nopirkt kokvilnas
    Zeķes bez gumijas

Draugiem Facebook Twitter Google+