×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Riteņbraucēja nāve velomaratonā: atklājas pretrunas mediķu sniegtajās liecībās

Kadrs no videoKadrs no video

Kopš traģiskā SEB MTB velomaratona, kas izdzēsa 17 gadīgā Niklāva Aleksandra Čakša dzīvību, apritējuši trīs mēneši. Valsts policijā (VP) turpinās kriminālprocess un tiek gaidītas dienestu ekspertīzes. Vienu nesen pabeigusi Veselības inspekcija (VI). Tajā secinātais rada jautājumus par medicīnas darbinieku rīcību notikuma vietā. Atklājušās pretrunas mediķu sniegtajās liecībās, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Pusaudzis jau bija pieveicis 55 kilometru distanci no Cēsīm uz Valmieru un atvilka elpu finiša zonā, kad viņam pēkšņi kļuva slikti. Uz vietas dežūrēja privātā, Veselības centra 4 (VC4) brigāde, kas sāka reanimācijas pasākumus. Tomēr, redzot situācijas nopietnību, tika izsaukta arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde. Tā ieradās 13 minūšu laikā. Vēl aptuveni 40 minūtes tā pūlējās glābt zēna dzīvību, taču nesekmīgi.

Kā raidījumam norādīja VI vadītāja Aija Mežsarga,izvērtējot medicīnisko dokumentāciju, abas ārstniecības iestādes sniegušas visu nepieciešamo palīdzību. Taču mediķu liecības ir pretrunīgas.Strīds esot par divām konkrētām manipulācijām – skābekļa padevi un vēnas punktēšanu. Abas brigādes apgalvo, ka to veikušas, taču NMPD, kas reanimēšanu pārņēma no VC4, apgalvo, ka pirmā brigāde to tomēr nav darījusi. Šādas pretrunas raisa jautājumus.

Puiša nāves cēlonis joprojām ir mistērija patVI. Tiesu mediķi vien norāda uz vispārzināmo faktu, ka sportistiem pēkšņas nāves iespējamība ir 2,5 reizes lielāka nekā vidusmēra cilvēkam. Tāpēc pagaidām vēl nevar spriest, vai mediķu rīcība kā saistāma ar nāves iestāšanos.

VI slēdziens nosūtīts policijai.


Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+