×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

“Riteņbraucēja un dārzs”: atklās Ineses Margēvičas darbu izstādi

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Rīgas Porcelāna muzejā no 7. aprīļa līdz 5. jūnijam būs apskatāma Ineses Margēvičas personālizstāde “Riteņbraucēja un dārzs”, LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

“Riteņbraucēja brauc saulē, vējā un lietū. Ceļš kalnā ved ar grūtībām, bet no kalna tik viegli. Beidzot riteņbraucēja nonāk dārzā. Te ir puķes, putni, bites un taureņi. Skaistums un miers. Simboliski dārzs kā oāze ir glābiņš no pasaules,” tā par izstādes darbu tēmu un sižetiem stāsta keramiķe Inese Margēviča.

Izstādes nosaukumā ietvertie atslēgvārdi atklāj kodus, ar kuriem “lasīt” mākslas darbus. Riteņbraucēja ir dinamiskais tēls – tā ir kustība, spriedze, došanās uz mērķi; ceļa grūtības un izaicinājumi – mainīgais ritms. Dārzs ir patvērums un līdzsvars – regulārs gadalaiku un diennakts ritms.

Mākslinieces rokraksts Latvijas keramikā iezīmējas ar figurālo un dabas motīvu individuālu stilizāciju. Darbu estētika tiek veidota, līniju un krāsu laukumus kārtojot smalkās un ritmiskās kompozīcijās, kurās dominē apļveida forma. Porcelāna darbos tiek izmantota amplitūda no porcelāna baltā līdz dažādu krāsu toņiem un to niansēm. Darbu kolorīts raksturojams kā monohroms – zemes toņos ieturētās gammas papildinātas ar zelta un platīna akcentiem.

Inese Margēviča (1960) ieguvusi mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2001), kā arī maģistra grādu mākslas pedagoģijā Latvijas Universitātē (2004). Latvijas Mākslinieku savienības un keramikas asociācijas “Logs” biedre. Izstādēs piedalās no 1990. gada, notikušas 15 personālizstādes. Piedalījusies starptautiskos keramikas simpozijos un ilustrējusi grāmatas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+