×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Riteņbraucējam Ārmstrongam atbalstītājiem jāatmaksā 10 miljoni ASV dolāru

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Uz mūžu diskvalificētajam ASV riteņbraucējam Lensam Ārmstrongam būs jāatmaksā saviem bijušajiem atbalstītājiem 10 miljoni ASV dolāru (8,8 miljoni eiro), pirmdien lēma Dalasas arbitrāžas tiesa.

Tiesā vērsās kompānija “SCA Promotions”, kura savulaik dāsni atbalstīja Ārmstrongu, kad tas pārstāvēja “US Postal” komandu un septiņas reizes pēc kārtas uzvarēja “Tour de France” velobraucienā.

Ārmstrongs laika posmā no 2001. līdz 2003. gadam no kompānijas saņēma 4,5 miljonus ASV dolāru. Savukārt 2004. gadā “SCA Promotions” atteicās maksāt vēl piecus miljonus eiro, par Ārmstronga uzvaru kārtējā “Tour de France”. Riteņbraucējs 2006. gadā vērsās tiesā un no kompānijas piedzina 7,5 miljonus dolāru, pirms tam tiesā zvērot, ka uzvaru izcīnījis bez aizliegto vielu lietošanas.

2013. gadā tika pierādīts, ka Ārmstrongs visu šo laiku ir lietojis dopingu. Arī pats sportists atzinās apzināta un sistemātiskā aizliegto vielu lietošanā, tāpēc saņēma mūža diskvalifikāciju un šķīrās no saviem “Tour de France” tituliem.

“SCA Promotions” pieprasīja Ārmstrongam atmaksāt naudu, jo kompānija noradīja, ka sportists viņiem melojis. Pirmdien arbitrāžas tiesa “SCA Promotions” prasību apmierināja, paziņojot, ka Ārmstrongs sniedzis nepatiesas liecības un krāpies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+