×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. augusts, 2016
Drukāt

Riteņbraucēji atkal vienosies Siguldā

foto - Zigismunds Zālmanisfoto - Zigismunds Zālmanis

Latvijas Riteņbraukšanas federācijai šogad pienākusi 130. jubileja, un viens no svinību galvenajiem notikumiem būs Vienības brauciens.

Gadskārtējais Vienības brauciens notiks 4. septembrī Siguldā, distance vedīs Sēnītes virzienā, uz Murjāņiem un caur Turaidu atpakaļ. Velobrauciena galvenais atbalstītājs šogad ir “Latvijas dzelzceļš”, bet iecienītākā atkal būs 36 kilometrus garā tautas distance. Kalnu riteņbraukšanas (MTB) dalībniekiem būs jāveic 49 kilometri, sporta šosejas braucienā – 89 km. Balvas saņems ne tikai ātrākie braucēji, bet arī saliedētākie darba kolektīvi, visplašāk pārstāvētās pašvaldības un kuplākās ģimenes.

Vienības velobrauciena rīkotāji, turpinot tradīcijas, šajā gadā īpaši aicina vērienīgajā pasākumā piedalīties uzņēmumu un valsts iestāžu komandas. Rīkotāji padomājuši par īpašām specbalvām kuplāk pārstāvētajam darba kolektīvam uzņēmumu, kā arī pašvaldību kolektīvu vērtējumos. Pērn kuplākā darba kolektīva balvu saņēma VAS “Latvijas dzelzceļš”, kas met izaicinājumu citiem Latvijas uzņēmumiem. Tāpat allaž kupli pārstāvētas ir arī pašvaldību komandas. Vienlaikus tiks vērtētas arī kuplākās ģimenes. Visām trijām vērtēšanas kategorijām pieteikumi jāiesūta, rakstot elektroniskā pasta vēstuli uz pieteikumi@velo.lv.

Augusta vidū sacensībām bija pieteikušies vairāk nekā 2000 riteņbraucēji, un reģistrācijas pēdējā nedēļā viņu skaits noteikti augs. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 30. augustam iespējama Igo Japiņa sporta aģentūras vietnē internetā www.velo.lv, Siguldas un Kuldīgas tūrisma informācijas centros, Smiltenes sporta centrā, kā arī veikalos “Eži” Cēsīs un Valmierā.

Vienības velobrauciens aizsākās iepriekšējā gadsimta trīsdesmitajos gados un ar Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa atbalstu kļuva arvien populārāks, 1939. gadā pulcējot 6225 dalībniekus. Pērn šā rekorda pārspēšanai pietrūka pavisam nedaudz – pedāļus mina 6100 riteņbraucēji. Šogad 4. septembrī Siguldā sveiks Latvijas riteņbraukšanas slavenības, un sacensību galvenais rīkotājs Igo Japiņš sola, ka trasē dosies arī vairāki Rio olimpieši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+