×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Riteņbraucējiem papildu atvaļinājums

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Darbiniekiem, kuri uz darbu dodas ar velosipēdu, piešķir papildu brīvdienas.

Arvien vairāk uzņēmumu domā ne tikai par savas konkurētspējas uzlabošanu, ražošanas jaudas palielināšanu, tirgu iekarošanu vai preču noieta veicināšanu, bet pievēršas arī vides jautājumiem.

Spānijas uzņēmums “JAE-Ingenieria” darbiniekiem, kuri uz darbu dodas ar velosipēdu vai izmanto citus videi draudzīgus pārvietošanās līdzekļus, piešķir papildu brīvdienas.

Uzņēmuma darbinieki, kuri izmanto velosipēdu kā transporta līdzekli ceļā uz darbu, katru dienu nopelna desmit brīvas minūtes. Uzņēmums aprēķinājis, ka gada laikā riteņbraucēji papildus nopelna brīvu darba nedēļu, kuru var izmantot pēc saviem ieskatiem. Savukārt autovadītāji, kuri, braucot uz darbu, līdzbraucējos paņem citus darbiniekus, katru dienu nopelna sešas minūtes papildu brīvdienām.

Iepriekš, kad darbinieki tika mudināti braukt uz darbu ar riteni, atsaucās tikai retais. Taču tagad atsaucība ir aizvien lielāka.

Uzņēmuma vadības mērķis, ieviešot šādu neparastu “atalgošanas” sistēmu, ir veicināt darbinieku izpratni par vides resursu saprātīgu izmantošanu ikdienā. Uzņēmums uzsver, ka, izvēloties velosipēdu kā pārvietošanās līdzekli, iespējams ne tikai saudzēt vidi, mazinot kaitīgo auto izplūdes gāzu izraisīto gaisa piesārņojumu, bet arī taupīt resursus, stiprināt veselību un uzlabot fizisko formu. Savukārt vesels un laimīgs darbinieks ir viens no būtiskākajiem nosacījumiem darba produktivitātei un efektivitātei, uzskata kompānija.

Lai rādītu piemēru saviem darbiniekiem, arī uzņēmuma vadība uz darbu dodas ar velosipēdiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.4
Alūksne +19.9
Daugavpils +15
Saldus +19
Liepāja +16.3
Jelgava +20
Ventspils +17.1
Limbaži +20
Madona +19
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+