Sports
Citi sporta veidi

Riteņbraucējs Skujiņš: Gatavošos “Vuelta Espana” velobraucienam0

foto – Ieva Čīka/LETA

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš plāno, ka šogad piedalīsies prestižajā “Vuelta Espana” velobraucienā un cer, ka tas palīdzēs labāk sagatavoties pasaules čempionātam.

Skujiņš piektdien Maljorkas salā uzsāks savu trešo sezonu profesionāļa statusā, debitējot vienā no spēcīgākajām pasaules riteņbraukšanas vienībām “Trek – Segafredo”.

“Komandā iejusties bija diezgan viegli, jo braucēji ir atvērti un runā angliski. Tas palīdz visiem kopā pajokot un uzturēt labu atmosfēru,” Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) citē Skujiņu. “Treniņos komandas braucējiem motivācija ir skaidra. Tas palīdz vienam otru nedaudz piespiest vairāk pacensties un kopā pamocīties. Komandas vadība arī mani uzņēmuši labi. Vadība arī nedaudz pamainījusi manu kalendāru pēc mana lūguma.”

Kā pastāstījis Skujiņš, pavasarī viņš uzsvaru liks uz Ardēnu klasiku velobraucieniem, pirms tiem braucot Katalonijas un Basku daudzdienu tūrēs.

“Šajās sacensībās būs jāpalīdz komandas galvenajiem vīriem pacīnīties par rezultātiem,” teicis Skujiņš, paužot, ka sezonas turpinājumā piedalīsies kādā no trim lielajām tūrēm. “”Giro d Italia” nebraukšu, bet uz “Vuelta a Espana” startu gan noteikti gatavošos un, cerams, tas palīdzēs sagatavoties pasaules čempionātam.”

Skujiņš iepriekšējās divas sezonas pārstāvēja “Cannondale – Drapac” komandu, rudenī debitējot kādā no lielajām tūrēm un ieņemot 123.vietu “Vuelta Espana” kopvērtējuma. Savu labāko rezultātu latvietis sasniedza 18.posmā, kurā piedalījās atrāvienā un izcīnīja 17.vietu.

Sezonu Skujiņš un arī “Bora – Hansgrohe” vienību pārstāvošais Aleksejs Saramotins šajā nedēļā sāks Spānijā, kur no ceturtdienas līdz svētdienai risināsies četri velobraucieni.

Saistītie raksti

“Komanda sadalīta divās grupās. Viena grupa brauks pirmo un ceturto sacensību dienu, otra tikmēr otro un trešo. Es braukšu otro un trešo sacensību dienu,” pastāstījis Skujiņš. “Abos velobraucienos vairāk sagaidāmi pauguri un kalniņi. Noteikti mēģināsim pēdējos 20 kilometrus sasniegt ar pēc iespējas vairāk braucējiem vadošajā grupā, lai tālāk varētu izspēlēt komandas kārtis kā nepieciešams.”

Tikmēr 35 gadus vecais Saramotins sezonu sāk ceturtdien, turpinājumā braucot arī piektdien un svētdien.

Skujiņš un Saramotins šosezon būs vienīgie Latvijas riteņbraucēji Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules tūres komandās, bet pirmais no latviešiem, kas 2018.gadā startēs UCI Pasaules tūres sacensībās būs Krists Neilands no kontinentālā līmeņa vienības “Israel Cycling academy”, svētdien Austrālijā braucot Keidela Evansa vārdā nosauktajās “Great Ocean Race” sacensībās.

LA.lv