Riteņbraucējs Skujiņš izcīna uzvaru Itālijā 0

Latviešu profesionālais riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Cannondale – Drapac” komandas piektdien Itālijā izcīnīja uzvaru daudzdienu velobrauciena “Settimana Internazionele di Coppi e Bartali” (UCI kat.2.1) otrajā posmā.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Skujiņš pirms finiša atrāvās no tuvākajiem sekotājiem, kā pirmais sasniedzot 130 kilometrus garās distances finišu. Skujiņš finiša līniju šķērsoja pēc trasē pavadītām trim stundām 31 minūtes un 26 sekundēm.

Latvietis savus tuvākos sekotājus apsteidza par septiņām sekundēm, otro vietu ieņemot “Fortuneo – Vital Concept” franču riteņbraucējam Arno Žanusonam, bet trešais bija itālis Mateo Busato no “Wilier Triestina” vienības.

Skujiņš izcīnīja savu pirmo uzvaru šajā sezonā. Tāpat šī bija pirmā uzvara sezonā kādam no “Cannondale – Drapac” riteņbraucējiem.

Latvijas riteņbraucējs pēc uzvaras piektdienas posmā kļuvis par velobrauciena kopvērtējuma līderi. Tuvāko sekotāju Liliānu Kalmežānu no “Direct Energie” komandas viņš apsteidz par 16 sekundēm.

Kā vēstīts, ceturtdien latvietis grupas braucienā bija desmitais, bet komandu braucienā viņš “Cannondale – Drapac” vīriem palīdzēja izcīnīt piekto vietu.

Sacensību turpinājumā sportistiem būs jāveic vēl divi posmi, velobraucienam noslēdzoties svētdien.

Zīmīgi, ka 1999.gadā par šī velobrauciena uzvarētāju kļuva pašreizējais Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases galvenais treneris Romāns Vainšteins.

Skujiņš pērn pirmo reizi karjerā pārstāvēja Pasaules tūres komandu. Sportists izcīnīja divas trešās vietas Latvijas čempionātā un atkal spožākos rezultātus sasniedza sacensībās Ziemeļamerikā, uzvarot arī vienā Kalifornijas tūres posmā. Tāpat Skujiņš piedalījās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur izcīnīja 59.vietu grupas braucienā.