Sports
Citi sporta veidi

Riteņbraucēju tūkstoši rīt vienosies Siguldā 16

Foto no Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciena arhīva

Siguldā svētdien notiks Vienības velobrauciens, četrās dažāda garuma distancēs pulcējot vairāk nekā piectūkstoš divriteņa draugu.

Vienības brauciena pirmsākums atrodams 1936. gadā, kad pēc Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa ierosmes riteņbraucēji no visām Latvijas malām mēroja ceļu uz Rīgu. Trīs gadus vēlāk viņu skaits sasniedza 6225, un šis rekords nav pārspēts arī pēc valsts neatkarības atgūšanas, kad Vienības brauciena tradīciju 1995. gadā atjaunoja domubiedru grupa ar Murjāņu sporta ģimnāzijas treneri Ernestu Pūci priekšgalā, taču nu visiem dalībniekiem bija kopējs starts un finišs. Viņu rekordskaits teju tika pārsniegts aizpērn, tomēr pietrūka apmēram simt riteņbraucēju.

Šogad rīkotāji Siguldā piedāvā izvēli – sporta šosejas brauciens (84 km), kalnu divriteņu (49 km), tautas (36 km) un pirmo reizi – arī retro velotūrisma braucienu (45 km) ar divriteņiem, kas ražoti ne vēlāk kā 1990. gadā.

Brauciens būs bez laika kontroles, izbaudot Gaujas senlejas skaistumu, nacionālos ēdienus un dzērienus kontrolpunktos.

Dalībniekiem iesaka tērpties atbilstoši divriteņa dzimšanas laikmetam, stilīgākajiem un ekskluzīvāko velosipēdu īpašniekiem pasniegs īpašas balvas. Vēl divi jaunumi – kauss nominācijā “Kup­lākais mazais uzņēmums”, ko saņems komanda no uzņēmuma vai iestādes ar mazāk nekā simt darbiniekiem, un pa balvai riteņbraucējam un riteņbraucējai, kuri visātrāk uzbrauks Siguldas kalnā pirms finiša.

LA.lv