×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Riteņbraukšana automašīnas vietā
 pa Rīgas ielām

Foto-LETAFoto-LETA

Riteņbraukšana gūst arvien lielāku popularitāti gan kā ikdienas transports pilsētā, gan kā aktīvā tūrisma veids. Galvaspilsētas drūzmā pārvietoties ar velosipēdu reizēm ir pat ātrāk nekā ar automašīnu, turklāt iespēja izkustēties viennozīmīgi nāk par labu veselībai un parasti arī uzlabo noskaņojumu. 


 

Arī tad, ja velosipēdu ikdienā izmantot nav racionāli vai tādas iespējas nav, nevajadzētu no šīs aktivitātes atteikties pavisam. Riteņbraukšanai var pievērsties arī īslaicīgi, jo, kā jau katrā attīstītā pilsētā, arī Rīgā daudzviet velosipēdus iespējams iznomāt. Lai gan, par nožēlu, no šā gada maija beidzis darboties plašais velonomas tīkls “BalticBike”, tā vietu plāno ieņemt SIA “Transporent”, veidojot vairākus nomas punktus ar Eiropā jau pazīstamo mobilitātes pakalpojumu sniedzēju nosaukumu “Sixt”. Šī kompānija ir “Sixt” franšīzes partneri Baltijā. Informācija par nomas punktu skaitu, adresēm, kā arī velosipēdu veidiem un cenām tiks precizēta atklāšanā, kas paredzēta augusta sākumā. Firma plāno gan izmantot bijušos “BalticBike” nomas punktus, gan ieviest jaunus.

Velonomas pakalpojumus Rīgā sniedz arī vairāki citi uzņēmumi, kuru nomas punktu skaits nav tik liels, taču daži no tiem kā papildu ērtību piedāvā pasūtīto velosipēdu piegādāt un vēlāk aizbraukt tam pakaļ.

Internetā atrodama kompānija “velonoma.lv”, kas darbojas kā zvanu centrs. Šis velonomas centrs piedāvā savus velosipēdus no Jūrmalas, kā arī sadarbojas ar citiem velo iznomātājiem, lai nodrošinātu ērtāko risinājumu klientam jebkurā vietā, un vajadzības gadījumā organizē arī piegādi. Saņemot informāciju par atrašanās vietu un vēlamo velosipēda veidu, izmēru un aprīkojumu, zvanu centrs noskaidro tuvāko nomas punktu, kurā nepieciešamais braucamrīks pieejams. Tas varētu būt lielisks palīgs tiem, kas ar velosipēda nomāšanu saskaras pirmo reizi un nevēlas tērēt laiku, meklējot visas pieejamās velonomas vietas un salīdzināt cenas. Taču uzņēmumu, kas piedāvā velonomas pakalpojumus, ir diezgan nedaudz, un nav grūti īsto atrast arī paša spēkiem.

Piemēram, Vecrīgā atrodas divi velonomas uzņēmumi – “Bicycle rental” Kalēju ielā 48 un “Kling” Jāņa sētā 7. Cenas ekskluzīvās vietas dēļ ir augstākas nekā citur – Ls 9 dienā un Ls 7 par katru nākamo dienu (“Bicycle rental”), un Ls 10 dienā, ar 10% atlaidi, rezervējot velosipēdu internetā (“Kling”).

Nedaudz lētāk velosipēdus iznomāt piedāvā “Burusports” – Ls 8 par pirmo un otro dienu, Ls 7 par trešo un Ls 6 par katru nākamo dienu. Viņi atrodami Čaka ielā 149 un Gaujas ielā 7.

Tirdzniecības parkā “Alfa” un Kalnciema ielā 28 ir veikali “Gandrs”, kur arī iespējams iznomāt velosipēdu. Vislētākais ir kalnu vai tūrisma velosipēds – Ls 6 par pirmo un otro dienu, pēc tam Ls 5 un vēl lētāk, dienu skaitam pieaugot. Šosejas un fitnesa velosipēds ir krietni dārgāks – Ls 10 dienā, taču attiecīgā situācijā tas atmaksājas, jo ir vieglāks un ātrāks, braucot pa garu, līdzenu ceļa posmu. Par Ls 8 diennaktī “Gandrs” piedāvā arī saliekamo pilsētas velosipēdu, kuru par Ls 12 dienā var dabūt arī “Bicycle rental” Vecrīgā. Saliekamais velosipēds nodrošina īpašu mobilitāti pilsētas vidē, jo to var paņemt līdzi it visur.

Par īstu riteņbraukšanu dēvēt to nevar, bet pārvietoties palīdz arī elektrovelosipēdi, kurus kaut vai ar nolūku izmēģināt ko jaunu var iznomāt “Velolove” Mūkusalas, Skanstes un Biķernieku ielā par Ls 11 pirmajā dienā un lētāk ar katru nākamo dienu.

Par šo koncepciju atsauksmes ir dažādas, jo velosipēds, kas darbojas bez braucēja piepūles, vairs nav saistāms ar sportu, taču tiem, kas vēlas doties uz darbu uzvalkā un pa ceļam nesasvīst, tas varētu būt visai piemērots riteņbraukšanas veids.

Visi velonomas uzņēmumi piedāvā arī aizsargķiveres par Ls 2 pirmajā dienā un Ls 1 katrā nākamajā, tāpat daudzviet iznomā arī velosomas, riteņbraukšanai paredzētu apģērbu, cimdus, īpašos pedāļus, apavus un citus aksesuārus.

Ja paredzēts brauciens ar ģimeni vai draugiem, noteikti vērts iepriekš painteresēties par cenām, jo daudzviet velosipēdu nomāšana grupā ir lētāka.

Uzziņa

Velonomas pakalpojumu iespējas Rīgā

* “Velonoma.lv” jeb zvanu centrs (sazvanoties pa tālruni)

* “Burusports” (Čaka ielā 149 un Gaujas ielā 7)

* Veikali “Gandrs” (t/c “Alfa” un Kalnciema ielā 28)

* “Bicycle rental” (Vecrīgā, Kalēju ielā 48)

* “Kling” (Vecrīgā, Jāņa sētā 7)

* “Velolove” – elektrovelosipēdi (Mūkusalas, Skanstes un Biķernieku ielā)

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.8
Alūksne +19.6
Daugavpils +19.7
Saldus +20
Liepāja +14.5
Jelgava +19
Ventspils +13.2
Limbaži +19
Madona +19
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+