Citi sporta veidi

Riteņbrucējs Blūms sezonas galvenajā sacīkstē paliek piektajā desmitā0

Mārtiņš Blūms.
Foto – LRF

Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms sestdien Kanādā finišēja 46.vietā pasaules čempionāta sacensībās olimpiskajā krosā (XCO).

Par pasaules čempionu tika kronēts šveicietis Nino Šurters, kurš finišēja pēc vienas stundas 27 minūtēm un piecām sekundēm. Olimpisko spēļu čempionam šī bija desmitā zelta medaļa planētas meistarsacīkstēs.

Otrais bija viņa tautietis Matīass Flikkīgers, kurš atpalika pusminūti, bet trešo vietu guva francūzis Stefāns Tempjērs, kurš bija vēl astoņas sekundes lēnāks.

Blūms uzvarētājam zaudēja astoņas minūtes un trīs sekundes, kas viņam deva 46.vietu no 84 sportistiem, kuri tika pie ieskaitīta rezultāta.

Pirmo reizi sacensību programmā tika iekļautas MTB elektro velosipēdu sacensības. Šonedēļ vēsturiskajās sacensībās piedalījās arī Blūms, kurš gan finišu nesasniedza.

Saistītie raksti

Blūms bija vienīgais Latvijas pārstāvis šajā pasaules čempionātā. Savukārt vadošā pašmāju speciāliste nobraucienā Paula Žibasa planētas meistarsacīkstēs nepiedalās finansiālu apsvērumu dēļ.

Pasaules kausa kopvērtējumā Mārtiņš Blūms ieņem 57.vietu. Labākais rezultāts viņam ir 19.vieta, kas gūta ceturtajā posmā. Tikmēr šī gada Eiropas čempionātā latvietis ieņēma 22.pozīciju. Jūlijā cēsnieks pārliecinoši triumfēja arī Latvijas čempionātā.