×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Riteņi ripos Baltijā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā šodien sāksies gadskārtējais Baltijas daudzdienu velobrauciens “Baltic Chain Tour”, kurā piedalīsies 120 vīri uz divriteņiem – piecu valstu izlases un vēl 20 citas komandas, tostarp Latvijas “Rietumu-Delfin” un “Alpha Baltic/Unitymarathons.com”.

Velobrauciena pirmais posms šodien finišēs Panevēžā, bet turpmākie divi būs mūsu valsts teritorijā: rīt Rīga–Sigulda, parīt Valmiera–Pērnava. Igaunijā riteņbraucēju karavāna sestdien ripos uz Vīlandi un svētdien finišēs Tallinā. “Baltijas ceļa” ceturtdaļgadsimta atcerei veltītā brauciena maršruta kopējais garums ir 851,8 km. Pērnajā braucienā sekmīgākais no latviešiem bija Indulis Bekmanis (attēlā), izcīnot ceturto vietu.

Iespaidīgais riteņbraucēju peletons ceturtdien pulcēsies Rīgā. Svinīgais starts pulksten 14.00 tiks dots uz Brīvības ielas lielajā laukumā pie tirdzniecības centrā “Elkor Plaza”. Jau no pulksten 12.30 notiks komandu prezentācija. Uz startu aicināti visi Latvijas sporta līdzjutēji, lai atbalstītu pašmāju, kā arī citu valstu riteņbraucējus. No Rīgas sportisti dosies uz Siguldu, kur veiks apļus pa pilsētas apkārtnes ceļiem, pievarot arī tradicionālo Siguldas kalnu. Ikviens siguldietis aicināts uz atbalstīt dalībniekus jau ap pulksten 16.00, kad dalībnieki sasniegs pilsētu. Finišs gaidāms ap pulksten 17.30 pie stacijas pulksteņa. Kopumā riteņbraucējiem jāveic 160 kilometru gara distance.

Trešais posms piektdien sāksies vēl vienā no Latvijas sportiskākajām pilsētām – Valmierā. Jau no pulksten 11.00 visi Vidzemes sporta draugi aicināti pulcēties pie Valmieras pilsētas pašvaldības, kur gaidāma komandu prezentācijai. Tajā priekšā tiks stādītas visas komandas un to braucēji. Starts turpat Valmieras centrā gaidāms pulksten 12.00. Riteņbraucēji vispirms dosies Rūjienas virzienā, bet tad jau iebrauks Igaunijā. Finišs 177 kilometru garajā trešajā posmā gaidāms Pērnavā. „Baltijas ceļa” daudzdienu velobrauciens finišēs 24. augustā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kad arī tiks noskaidrots uzvarētājs.

Velobraucienā kopumā startēs 20 komandas. Īpaši jāizceļ Krievijas, Vācijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālās izlases, kuru sastāvos startēs virkne šo valstu vadošo sportistu. Savu dalību apstiprinājis arī pagājušās sezonas velobrauciena uzvarētājs Filips Valslebens no Beļģijas komandas „BKCP – Powepluss”. Vēl īpaši jāizceļ viens no Lietuvas labākajiem šosejas riteņbraucējiem Aidis Kuopis, kurš ikdienā pārstāv Pro Tour vienību „Orica GreenEdge”. Viņš šosezon ticis pie uzvarām un vietas uz goda pjedestāla vairākās 2HC kategorijas sacensībās, izceļoties ar labajām sprintera īpašībām. Baltijas velobraucienā viņu redzēsim Lietuvas izlases komandas sastāvā.

Latviju pārstāvēs divas komandas – „Rietumu – Delfin” un „Alpha Baltic/ Unitymarathons.com”. „Rietumu – Delfin” sacensībās startēs ar savu Latvijas čempionu Andri Vosekalnu priekšgalā. Bez viņa par visaugstākajām vietām cīnīsies arī Emīls Liepiņš, Andris Smirnovs, Andzš Flaksis un citi. Tikmēr „Alpha Baltic/ Unitymarathons.com” līderi būs Māris Bogdanovičs un Indulis Bekmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+