×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
4. maijs, 2018
Drukāt

Kā svinēsiet 4. maiju?

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Lidija Ozoliņa, biedrības “Upmales mantinieki” vadītāja: “Turpināsim pirms gada sākto tradīciju – Neatkarības atjaunošanas dienā Pilskalnes pagasta Gricgales kroga modināšanas talkā sakārtosim kultūrvēsturisko tūrisma objektu, saglabājot vecā kroga autentiskumu. Pērn tradīciju sāka 32 talcinieki no daudzām Latvijas malām, šogad ceram uz lielāku atsaucību. Galvenais darbs būs atjaunot manteļskursteņa telpas grīdas akmeņu klājumu un seno iekārtojumu. Uzstādīsim informatīvo stendu, sakopsim veco dārzu un apkārtni. Pusdienosim baltā galdauta sajūtās.”

Inta Ūbele, Jēkabpils pilsētas kultūras pārvaldes direktore: “Jēkabpilī 4. maija rīts sāksies ar jaunu tradīciju – pa Brīvības ielu dosimies tautas brīvības gājienā “Zem viena karoga”, kas būs simbolisks mūsu pilsētas un visas Latvijas kopības apliecinājums. Gājienā sola iet daudzi iedzīvotāji, priekšgalā soļos zemessargi, pa ceļam jebkurā vietā varēs pievienoties daudzi citi, gan pieaugušie, gan bērni. Svinīgi iesoļosim pilsētas stadionā, kur veiksim goda apli. Tad tiks dots starts Jēkabpils atklātajam čempionātam vieglatlētikā. Arī citviet pilsētā valdīs svētku noskaņojums. Visas dienas garumā norisināsies akcija “Latvijas spēka zīmes”, uzstāsies Jēkabpils pilsētas Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, vairāku kolektīvu dziedātāji, dejotāji. Iepriecēs filma “Mērijas ceļojums” no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Vakarā piedalīsimies svētku lielkoncertā, notiks kopīga sadziedāšanās.”

Gundars Kalve, Kūku pagastā: “Pulcēsimies Kalvju dzimtas saietā, dziedāsim latviešu dziesmas. Mūsu dzimta ir pazīstama ar savu latviskumu un patriotismu, zināmākie dzimtas pārstāvji ir gleznotāji Kārlis Kalve un Pēteris Kalve. Mans tēvs par latviešu sētu kādreiz sacīja tā: “Ja nevarat, atstājiet visu, kā ir, lai sabrūk, bet nedrīkst pārdot. Tur ir vecvectēva celtie mūri un stādītās ābeles – tas viss uzliek pienākumu.””

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Griezt vai negriezt – tāds ir jautājums!

Igaunijas valdība nolēmusi atbalstīt nostāju, ka visā Eiropas Savienībā jāatsakās no pulksteņa rādītāju pagriešanas par vienu stundu divreiz gadā, kā tas tiek darīts pašlaik, pārejot no ziemas uz vasaras laiku un atpakaļ.

Igaunijas valdība uzsvēra, ka visā ES būtu nepieciešama vienota nostāja par laika joslām. Lietuvas valdība 25. jūlijā nolēma ierosināt Eiropas Komisijai atteikties no ikgadējās pārejas uz vasaras laiku un tā vietā pastāvīgi ieviest pašreizējo vasaras laiku. Arī Polija, Somija un vairākas citas valstis atbalsta nostāju, ka nepieciešams atteikties no laika maiņas divreiz gadā.

Eiropas Komisija pēc Eiropas Parlamenta lūguma ir izsludinājusi publisko apspriešanu par pašreizējo kārtību, kad katru pavasari ES notiek pāreja uz vasaras laiku, bet katru rudeni – pāreja atpakaļ uz ziemas laiku. Publiskā apspriešana ilgst no 4. jūlija līdz 16. augustam.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+