×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. maijs, 2018
Drukāt

Kā svinēsiet 4. maiju?

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Lidija Ozoliņa, biedrības “Upmales mantinieki” vadītāja: “Turpināsim pirms gada sākto tradīciju – Neatkarības atjaunošanas dienā Pilskalnes pagasta Gricgales kroga modināšanas talkā sakārtosim kultūrvēsturisko tūrisma objektu, saglabājot vecā kroga autentiskumu. Pērn tradīciju sāka 32 talcinieki no daudzām Latvijas malām, šogad ceram uz lielāku atsaucību. Galvenais darbs būs atjaunot manteļskursteņa telpas grīdas akmeņu klājumu un seno iekārtojumu. Uzstādīsim informatīvo stendu, sakopsim veco dārzu un apkārtni. Pusdienosim baltā galdauta sajūtās.”

Inta Ūbele, Jēkabpils pilsētas kultūras pārvaldes direktore: “Jēkabpilī 4. maija rīts sāksies ar jaunu tradīciju – pa Brīvības ielu dosimies tautas brīvības gājienā “Zem viena karoga”, kas būs simbolisks mūsu pilsētas un visas Latvijas kopības apliecinājums. Gājienā sola iet daudzi iedzīvotāji, priekšgalā soļos zemessargi, pa ceļam jebkurā vietā varēs pievienoties daudzi citi, gan pieaugušie, gan bērni. Svinīgi iesoļosim pilsētas stadionā, kur veiksim goda apli. Tad tiks dots starts Jēkabpils atklātajam čempionātam vieglatlētikā. Arī citviet pilsētā valdīs svētku noskaņojums. Visas dienas garumā norisināsies akcija “Latvijas spēka zīmes”, uzstāsies Jēkabpils pilsētas Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, vairāku kolektīvu dziedātāji, dejotāji. Iepriecēs filma “Mērijas ceļojums” no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Vakarā piedalīsimies svētku lielkoncertā, notiks kopīga sadziedāšanās.”

Gundars Kalve, Kūku pagastā: “Pulcēsimies Kalvju dzimtas saietā, dziedāsim latviešu dziesmas. Mūsu dzimta ir pazīstama ar savu latviskumu un patriotismu, zināmākie dzimtas pārstāvji ir gleznotāji Kārlis Kalve un Pēteris Kalve. Mans tēvs par latviešu sētu kādreiz sacīja tā: “Ja nevarat, atstājiet visu, kā ir, lai sabrūk, bet nedrīkst pārdot. Tur ir vecvectēva celtie mūri un stādītās ābeles – tas viss uzliek pienākumu.””

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+