×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Rituma Ivanova jaunākās gleznas pirms došanās uz Maiami izstādīs “Bastejā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamajā nedēļā, 16. novembrī plkst. 18 galerijā “Bastejs” tiks atklāta Rituma Ivanova jaunāko gleznu personālizstāde “Savienot”, LA.lv uzzināja galerijā.

“Man ir svarīgi vērot un pamanīt, nevis mācīt un tiesāt. Man ir svarīgi būt kontaktā ar sevi, lai savienotos ar sevi, un nelikt sevi uzmanības centrā. Dzīves pamanīšana – tas ir jauns sākums, kas ir atvasināts no pašreizējā brīža. Tas ir savienojums. Tas ir veids, kā varu pieslēgties. Veidojas naratīvs caur cilvēka seju, kas atspoguļo smalkās vibrācijas, jūtas un notikumus. Globālas apziņas pētīšana mikrolīmenī. Mans nodoms ir vispārīgi pieskarties globālai apziņai caur personīgu rakursu,” par izstādi pauž mākslinieks.

Pēc izstādes Rīgā no 29. novembra līdz 5. decembrim daļa no gleznām piedalīsies starptautiskā laikmetīgas mākslas mesē “Scope Miami” (ASV).

Ritums Ivanovs tiek uzskatīta par vienu no Latvijas pamanākamajiem māksliniekiem, kuram ir izdevies iegūt starptautisko atzinību. Caur popkultūras, erotikas un nāves simbolikas aspektiem Ivanovs novēro dažādus cilvēka emociju un būtības stāvokļus. Mākslinieks strādā pašradītā svītrojuma triepienu tehnikā, kas apvieno popārta un reālisma glezniecības tradīcijas.

Ivanovam bijušas 25 personālizstādes visā pasaulē, viņš regulāri piedalās starptautiskās mākslas mesēs un viņa darbi ir atrodami 19 publiskās un privātās mākslas kolekcijās Latvijā un ārvalstīs. 2009. gadā pirmo reizi Latvijas mākslas vēsturē Ivanova glezna “Frame05” tika pārdota prestižajā Sotheby’s izsole Londonā, bruģējot ceļu uz
starptautisku atzinību un apliecinot viņa daiļrades vērtību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+