×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: 47 ronini

ReklāmfotoReklāmfoto

Holivudai patīk koķetēt ar Japānas vēsturi, tās simboliem un krāšņiem specefektiem. Jaunākās filmas, kas pievēršas šīm tēmām, vizuālais tēls veidots, iedvesmojoties no japāņu mākslinieku darbiem, un viena no galvenajām lomām tajā uzticēta kulta filmu “Matrikss” zvaigznei Kianu Rīvzam.

Būt izstumtam no sabiedrības – tā nav joka lieta, jo īpaši tad, kad valda tradīcijas, kurām pārkāpt teju nav iespējams. Šāds liktenis piemeklējis Kai, jaunu vīrieti, angļu jūrasbraucēja un japāņu zemnieces dēlu jaukteni, kurš uzaudzis augstsirdīga augstmaņa mājā un ne vien apguvis dzīvei nepieciešamās iemaņas, bet arī iemīlējis viņa apburošo meitu. Jūtas ir abpusējas, taču pēc nejauka pārpratuma, kurā iesaistīta gan ragana, gan zobens, kas uzšķērž vēderu, gan nodevība, Kai tiek pasludināts par ārpus likuma esošu, tāpat kā virkne bijušā saimnieka roninu, kuri, protams, nav ar mieru samierināties ar šādu netaisnību un klusībā perina smalku atriebšanos, labi apzinoties, ka gan izdošanās, gan neveiksmes gadījumā viņu cīņas cena būs dzīvība, kas tiek vērtēta daudz, daudz zemāk par godu.

Lielajam ekrānam adaptēt labi zināmus stāstus – leģenda par 47 roniniem ir viens no zināmākajiem stāstiem iz Austrumu vēstures – vienmēr ir liela uzdrīkstēšanās, un šoreiz to izdarījis debitants pilnmetrāžas kino Karls Rinšs, atšķaidot vēsturei piederīgo ar krietnām popkultūras nodevām. Iespējams, tāpēc arī gan sižetā, gan tā izpildījumā ir vairāki baltie robi, paredzamības elementi un pārāk uzsvērta Holivudas naudasmaka klātbūtne – filma “47 ronini” izmaksājusi 175 miljonus ASV dolāru! –, un, tā teikt, pirmie kucēni slīcināmi, taču nemaz tik neglābjamā situācijā samuraji nav nonākuši.

Atbilstoši žanra nosacījumiem un bagātīgi datorizētajai videi, kā arīdzan 3D brillēm, pirmo reizi Holivudā un jau septīto – vispār kinematogrāfiskas aprises ieguvušie ronini un intrigu un atriebes pilnais stāsts, kā bija sagaidāms, jau izpelnījies nedalītu uzmanību Japānā. Un maz ticams, ka dikti bēdīgi filmai “47 ronini” klāsies arī pasaules kinonomā, jo, pieradināti pie fantastikas, specefektiem un varoņiem autsaideriem, ne tikai Austrumu kino fani atradīs kādu saujiņu patikšanas, kamēr romantiķiem pie sirds ies netradicionāli atklātais mīlas stāsts, kura viens no vaininiekiem, protams, ir Kianu Rīvza Kai. Bet, protams, pāri visam ir mūsdienu tehnoloģijas, kas aizlaicīgajam stāstam ļauj dzīvot līdzi, dodot klātbūtnes efektu, kaut arī neaizsniedzoties līdz tai ticamības pakāpei, kādu piedāvāja “Avatars”.

Varbūt noder!!


“47 ronini”/”47 ronin”

ASV, 2013.

Režisors: Karls Rinšs

Galvenajā lomā: Kianu Rīvzs

“Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+