×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

RLB Teātra komisija gadu sāks ar Zīverta debijas lugas “Nafta” lasījumu (1)

Foto no A. Grāpja arhīvaFoto no A. Grāpja arhīva

Ceturtdien, 5. februārī, sekojot tradīcijai, Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Teātra komisija gadu sāks ar Mārtiņa Zīverta lugas lasījumu – izrādi, portālam LA.lv pastāstīja RLB komunikāciju speciāliste krista Cērmane.

“Šoreiz esam izvēlējušies Zīverta lugu “Nafta”, kas pirmizrādi piedzīvoja 1931. gadā, pēc tam daudzus gadu desmitus palikusi neizrādīta, taču mūsdienās no jauna iemantojusi aktualitāti,” skaidro Cērmane.

Jāpiezīmē, ka “Nafta” ir pirmā iestudētā Zīverta luga; tās pirmizrāde notika 1931. gadā Nacionālajā teātrī un pievērsa publikas uzmanību. Dzejnieks Jānis Grots toreiz recenzijā rakstīja: “Jauns, nekur vēl nedzirdēts vārds. Pirmā debija lielā teātrī. Kā jau ierasts pret jauniem – iepriekšēja publikas neuzticība, vēsums un skepse. Taču jaunais autors šoreiz ar savu pirmo darbu uzvarēja ir neticīgos, ir skeptiķus. Atstāja ticību turpmākām sekmēm. [..] viņā jūtas kāds iekšējs, dinamisks spēks, kas to paceļ pāri parastiem iesācēju vidusmēra darbiņiem, kuriem ir vienas dienas tauriņa mūžs Zīverts sola un dod krietni vairāk.”

Lugas lasījums – izrāde, ko iestudējusi Anna Eižvertiņa, notiks šī gada 5. februārī plkst. 18 RLB Kamīnzālē. Vakaru ievadīs teātra zinātnieka Viktora Hausmaņa stāstījums. Lasījumā – izrādē piedalīsies aktieri: Mārtiņš Vilsons, Valdis Lūriņš, Dainis Sumišķis un Latvijas Kultūras akadēmijas 4. kursa studenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas par brēku, ja Zīvertu “nespēlē”?
    Vai ir pietiekami skatuvisks, ko aktieri spētu parādit notikumā. Vai tikai dialodziņa klabināšana “visu cauru vasariņu”?
    Patika vai nepatika gan nav nekāds colštoks. Ja tikai aktieri sapratuši kas jā[arāda?

Draugiem Facebook Twitter Google+