×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

RNP augstu amatu var ieņemt arī par slepkavību sodīta persona (1)

Foto - LETAFoto - LETA

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" logo.

Pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) iecirkņa “Kurzeme” vadītāja vietnieka amats, kurā uz laiku bija iecelts vairākkārt tiesātais Rīgas domes deputātes Svetlanas Savickas (S) dzīvesbiedrs Vladimirs Telešs, likumā nav iekļauts to amatu sarakstā, kurus nedrīkst ieņemt personas ar sodāmību, atzīmē Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), komentējot TV3 raidījuma “Nekā personīga” vēstīto, ka Telešs notiesāts arī par slepkavību.

Kā informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laila Ivāna, likumdošanā ir noteiktas konkrētas profesijas un amati, kurus nedrīkst ieņemt personas ar sodāmību. Atbildot uz jautājumu, vai RNP vadība netiks mudināta turpmāk izstrādāt papildu kritērijus darbinieku atlasei, lai šādas situācijas neatkārtotos, domē norāda, ka RNP iecirkņa vadītāja vai iecirkņa vadītāja vietnieka amats nav iepriekšminēto amatu sarakstā, līdz ar to arī RNP vadība nevar pieprasīt par amata pretendentu šādu informāciju.

Arī RNP preses pārstāve Santa Vaļuma sacīja, ka atbilstoši Darba likuma 33.panta nosacījumiem darba devējam nav tiesību darba intervijās potenciālajam darbiniekam prasīt datus, kuri uzskatāmi par sensitīvu informāciju.

Attiecībā uz sodāmību darba devējs šādas ziņas var iegūt tikai, ja tam ir objektīvs pamatojums, proti, persona objektīvu apstākļu dēļ nevarēs veikt darbu, ja būs iepriekš sodīta. Atbilstoši Sodu reģistra likuma nosacījumiem izziņu par sodāmību var iegūt pati fiziskā persona, darba devējs to var iegūt tikai pie apstākļiem, lai pārbaudītu normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus, norādot normatīvos aktus, kas paredz ierobežojumus. Ja persona pretendēs uz amatu, kura pienākumu izpildei normatīvie akti nosaka ierobežojumu to veikt personai ar iepriekšēju sodāmību, tad attiecīgi darba devējs, ievērojot Sodu reģistra likuma nosacījumus, pieprasīs izziņu par personas sodāmību no Sodu reģistra, skaidroja Vaļuma.

Pašlaik – uz laiku, kamēr tiek meklēts jauns darbinieks – iecirkņa “Kurzeme” vadītājs, – iecirkņa vadītāja pienākumu izpildi veic iecirkņa “Kurzeme” galvenais būvinženieris Aleksandrs Feofilovs, pastāstīja Vaļuma.

Kā ziņots, Telešs, kuram uz laiku tika uzticēta RNP iecirkņa “Kurzeme” vadīšana, ir četras reizes krimināli sodīts, tostarp par zādzībām un slepkavību, vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, piebilstot, ka šonedēļ Telešs iesniedzis atlūgumu.

Pirmoreiz Telešs, kuram ir vakarskolas izglītība, krimināli sodīts par zādzību. Tad viņš saņēmis nosacītu sodu. Pēc tam vīrietis uz desmit gadiem nonācis cietumā par slepkavību grupā. Trešā sodāmība Telešam bijusi par cilvēka sakropļošanu, vadot automašīnu. Savukārt ceturtais notiesājošais spriedums viņam stājies spēkā nesen – par kūdras uzņēmumam piederoša 90 metrus gara sliežu posma nozagšanu un nodošanu metāllūžņos.

Par ceturto noziedzīgo nodarījumu Telešs sodīts ar piespiedu darba stundām. Tās viņš atstrādājis Rīgas domes struktūrās – Kapsētu pārvaldē un pašvaldības uzņēmumā “Rīgas meži”. Tomēr priekšzīmīgas uzvedības dēļ Teleša atstrādājamo darba stundu skaits esot samazināts uz pusi.

Ušakovs raidījumam apgalvoja, ka par Teleša drūmo pagātni neko nav zinājis. Jautāts, vai Telešs paliks strādāt iecirknī “Kurzeme”, Rīgas mērs sacīja, ka šī būšot paša Teleša un RNP valdes izšķiršanās. “No vienas puses ir vajadzīgs kaut kāds juridisks izvērtējums, vai viņš ir pārkāpis kādas normas, ko viņam vajadzēja atklāt un ko ne. Un, ja nebūs pārkāpts, tas būs jautājums par sirdsapziņu un ētiku,” izteicās Ušakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es neesmu tiesāts par slepkavību, vai es varu kandidēt uz kādu amatu RNP?

Draugiem Facebook Twitter Google+